Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

Nádej na body sa rozplynula v tretej tretine

Špirko s Kytnárom poslali Novozámčanov do kolien.

Pred Barošom až traja Zvolenčania. Bryndziari rozhodli o svojom víťazstve v tretej tretine(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

46.kolo
HKM Zvolen – HC Nové Zámky 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
V otváracej tretine dostali Novozámčania dva góly po veľkých chybách v obrane. Na úvodný Špirkov zásah v 61. sekunde odpovedal o dve minúty Hřebejk, ale v 12. minúte využil Obdržálek druhú presilovú hru svojho mužstva, pričom ešte pred prvou sirénou zvýšil Kytnár na 3:1 pre Zvolen.
Druhá tretina nepriniesla žiadne vylúčenie, ale zato dva góly v domácej sieti a jedno nepremenené trestné strieľanie, ktorého exekútorom bol Varga. Hostia hrali disciplinovanejšie ako v prvej tretine a využili chyby miestami deravej domácej obrany. Najskôr v 23. minúte Saulietis prekvapil spoza brány domáceho gólmana a v 32. minúte Zbořil našiel ideálnou prihrávkou Hřebejka, ktorý sa nemýlil.
Tretia tretina nezačala pre hostí vôbec dobre, keď po necelých dvoch Minútach Matis získal domácim opäť vedenie. V 47. minúte mali Novozámčania už po druhýkrát v zápase možnosť skórovať z trestného strieľania, ale Vargu napodobnil Jurík. V druhej polovici tretej tretiny Špirko s Kytnárom definitívne naklonili misky váh na domácu stranu na čo už Novozámčania odpoveď nenašli a spod Pustého hradu sa tak vracali naprázdno.
Góly a asistencie: 2. Špirko (Puliš, Šišovský), 12. Obdržálek (Kytnár, Ross), 17. Kytnár (Coffman, Obdržálek), 42. Matis (Ťavoda), 53. Špirko (Šišovský), 56. Kytnár (Obdržálek, Coffman) – 4. Hřebejk (Hruška, Jurík), 23. Saulietis (Škoda), 32. Hřebejk (Zbořil, Jurík). Rozhodcovia: Konc, Štefik – Šefčík, Kollár. Vylúčenia: 4:7. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1030. Strely na bránu: 42:30.
HC Nové Zámky: Baroš – Plášil, Novák, Jass, Hruška, Husák, Salija, Šimek – Fábry, Šimun, Zbořil – Hřebejk, Jurík, Varga – Lorraine, Škoda, Šille – Rehák, Ondrušek, Saulietis .
Ostatné výsledky: NitraBanská Bystrica 1:4, Detva – Košice 1:2, Liptovský Mikluáš – Trenčín 3:2 pp., Poprad – Žilina 3:2 pp.,
1. B. Bystrica 49 28 4 5 12 187:115 97
2. Nitra 49 27 6 4 12 174:135 97
3. Zvolen 49 25 7 6 11 165:132 95
4. Košice 49 27 5 3 14 160:118 94
5. Trenčín 49 27 5 3 14 133:98 94
6.Poprad 49 21 6 4 18 136:131 79
7. Žilina 49 16 3 6 24 121:142 60
8.N. Zámky 49 11 7 4 27 110:161 51