Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Zámky štyrikrát doťahovali, napokon majú víťazstvo za dva body

Forsbergovský víťazný nájazd Eduarda Šimuna.

Šanca Vargu v prvej tretine za stavu 0:0. Puk mu v rozhodujúcom momente skĺzol z hokejky.Šanca Vargu v prvej tretine za stavu 0:0. Puk mu v rozhodujúcom momente skĺzol z hokejky. (Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

HC Nové Zámky - HK Nitra 4:3 sn., (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Už po niekoľkých sekundách regionálneho derby putoval na trestnú lavicu domáci Novák, ale Nitrania z presilovej hry nič nevyťažili. Na začiatku 4. minúty chybovali hostia v rozohrávke, ale prečíslenie dvoch na jedného nedokázali Novozámčania zužitkovať, Vargovi v rozhodujúcom momente skĺzol puk z hokejky.V ďalšom priebehu prvej tretiny sa viac hralo pred bránou Baroša, ale ten bol pozorný. Presne dve minúty pred prvou sirénou však spravil domáci gólman fatálnu chybu, keď vykorčuľoval za pukom ďaleko z brány, ale neudržal ho a tak pre Pupáka nebol problém poslať čierne čudo do odkrytej domácej svätyne. Corgoňom však vedenie nevydržalo ani minútu. Adam Zbořil ustál súboj pri mantineli s Jakubom Ručkayom, puk poslal pred bránu na nikým nekrytého Juríka a ten už vedel čo s ním - 1:1. V 5. minúte prostrednej časti hry mali možnosť hrať presilovku domáci, ale dopadla pre nich veľmi zle. Usilovný Marek Slovák vybojoval za Barošovou bránou puk, prihral ho Blackwaterov a ten sa z tesnej blízkosti nemýlil. Do konca tretiny sa domáci snažili o vyrovnanie, ale ich akciám chýbal potrebný dôraz. V tretej tretine domáci napodobnili Nitranov a dokázali aj oni skórovať vo vlastnom oslabení. V 44. minúte Škoda krížnou prihrávkou našiel v útočnom pásme obrancu Husáka, ktorý trafil ideálne pravý horný kút Lawsonovej brány. Zdalo sa, že by domáci mohli súpera zlomiť, ale opak bol pravdou. V 48. minúte Csányiho strela od modrej skončila v bráne prekvapeného Baroša a tak boli na koni opäť Nitrania, ktorí si bez problémov strážili tesný náskok. V 58. minúte však bol Henrich Ručkay za zákrok na prenikajúceho Fábryho vylúčený na 5 min. + do konca stretnutia a domácim sa zvýšili šance na vyrovnanie. Novozámčania zvierali svojho súpera, ale dlho bez efektu. Na striedačku odkorčuľoval aj brankár Baroš, za neho prišiel ďalší hráč. Časomiera odkrajovala sekundu za sekundou, pri zúfalom nápore ešte z medzikružia poslal puk na bránu Šimun a v čase 59:59 prestrelil Lawsona. Presilovka domácich pokračovala aj v nadstavenom čase, ale hrali ju ledabolo a tal mali aj Nitrania do konca predĺženia niekoľko dobrých príležitostí rozhodnúť o extrabode vo svoj prospech. Nestalo sa a tak museli prísť na rad nájazdy. Po prvých troch bol stav 1:1, štvrtá séria takisto nerozhodla. V piatej sa na domácej strane odhodlal Šimun a "forsbergovsky" prekabátila Lawsona. Odpovedať mohol ešte na opačnej strane Slovák, ale na radosť domácich fanúšikov trafil iba Barošovu lapačku.

Góly a asistencie: 19. Jurík (Zbořil, Fábry), 44. Husák (Škoda, Lorraine), 60. Šimun (Plášil, Škoda), rozh. náj. Šimun – 18. Pupák (Csányi), 26. Blackwater (Slovák), 48. Csányi (Versteeg). Rozhodcovia: Vladimír Goga, Peter Jonák – Lukáš Kacej, Tomáš Gegáň. Vylúčenia: 5:9. Využitie: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1524. Strely na bránu: 51:27.

HC Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Plášil, M. Novák, Jass, Hruška, Husák, Salija, Šimek – Fábry, Šimun, Zbořil – Hřebejk, L. Jurík, Varga – Lorraine, Škoda, Šille – Rehák, Ondrušek, Saulietis.

Povedal po zápase

Miroslav Mach (tréner Nových Zámkov)

"Dnes sme podali jeden heroický výkon. Hrali obetavo a vždy sme dokázali odpovedať na súperov vedúci gól. TRošku sa k nám priklonilo aj šťastie, keď sme sekundu pred koncom dokázali vyrovnať. Zápas sme mali rozhodnúť počas presilovej hry v predĺžení. V nájazdoch bol náš brankár skvelý. Vedeli sme, že Mikuláš vyhral a tak sme potrebovali z tohto duelu nejaké body. Získali sme dva, čo je vynikajúce."

Ostatné výsledky: Liptovský Mikuláš - Žilina 3:2, Poprad - Banská Bystrica 6:1, Detva - Trenčín 0:2, Zvolen - Košice 1:2.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.