Všetky góly padli v druhej tretine, rozhodli nájazdy.

V Košiciach vybojovali Novozámčania cenný bod(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

44.kolo

HC Košice - HC Nové Zámky (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0 - 1:0)

Najväčšiu príležitosť bezgólovej prvej tretiny mal hneď v jej úvode hosťujúci Lorraine, ale sám pred Habalom neuspel. V prostrednej časti hry sa domáci ujali vedenia pri presilovke o dvoch hráčov, Pacanov gól však odobril až po dlhom preskúmavaní videorozhodca. Odpoveď Novozámčanov všk prišla skoro z hokejky Šimuna, ktorý bez problémov premenil svoj samostatný nájazd. Košičania sa ujali po druhýkrát v zápase vedenia veľmi lacným gólom Jenčíka, na ktorý však dokázal odpovedať Škoda. Tretie tretina góly nepriniesla a ani predĺženie. O extrabode tak museli rozhodnúť nájazdy, rozhodujúci premenil Špilar.

Góly a asistencie: 22. Pacan (Jenčík, Pulli), 31. Jenčík (Spilar, Šedivý), rozh. náj. Spilar – 24. Šimun (Zbořil), 35. Škoda (Šille). Rozhodcovia: Orolin, Mil. Novák – Bogdaň, Smrek. Vylúčenia: 5:6. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2649. Strely na bránu: 31:33.

HC Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Salija (A), Husák, Plašil, Mich. Novák, Jass, Kuzma – Hřebejk, Jurík (C), Varga – Fábry (A), Šimun, Zbořil – Škoda, Šille, Lorraine - Rehák, Ondrušek.

Povedal po zápase

Miroslav Mach (tréner Nových Zámkov)
„Moji hráči hrali dnes veľmi obetavo, za čo si zaslúžia pochvalu. Získali sme bod, pri troche šťastia sme mohli aj viac. naša obranná hra však bola dobrá. Bohužiaľ máme stále problém s premieňaním šancí, ale s bodom sme spokojní.“

Ostatné výsledky: Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš 6:1, Žilina - Detva 4:5 pp., Trenčín - Zvolen 1:3, Nitra - Poprad 3:2.

1.Nitra 47 27 6 3 11 170:127 96

2.Banská Bystrica 47 27 4 5 11 182:108 94

3.Zvolen 47 24 7 6 10 158:127 92

4.Trenčín 47 26 5 2 14 129:95 90

5.Košice 47 25 5 3 14 156:116 88

6.Poprad 47 20 5 4 18 127:128 74

7.Žilina 47 16 3 5 23 117:136 59

8.Nové Zámky 47 11 6 4 26 103:152 49