Komárno zlyhalo najmä v útoku.

Ilustračné foto(Zdroj: archív)

EUROVIA SBL

29.kolo

BK Levickí Patrioti – MBK Rieker Com-Therm Komárno 88:64 (16:13, 27:22, 20:15, 25:14)

Na prvý Kurbasov kôš odpovedal dvomi šestkami Diminič, ale v ďalšom priebehu prvej štvrtiny, boli vo vedení domáci. Až v predposlednej minúte si naklonili misky váh na svoju stranu Komárňania zásluhou Adamsa, ktorý dával na 12:13, ale záver úvodnej štvrtiny patril opäť Levičanom. V ďalších dvoch štvrtinách sa žlto-zelení svojmu súperovi postupne vzďaľovali. "Obuvníkom" sa nedarilo v útoku, zlyhávala streľba. V záverečnej štvrtine hostia úplne odpadli a tak sa zrodilo až nečakane jednoznačné víťazstvo domácich.

TH: 14/11 – 14/12, Fauly: 17 – 20, Trojky: 5 – 6, Rozhodovali: Brziak, Pipíška, Margala

Komárno: Tomič 22, Diminič a Miloševič po 8, Adams a Jankovič po 4 (Bowman, Vu. Djorjdevič a Hoferica po 6, Stojanov 0)

Povedali po zápase:

Miloš Šporar, tréner Komárna: „Myslím si, že sme prehrali zápas hlavne v útoku. Nehrali sme náš systém, neposúvali sme si loptu, skúšali sme veľa individuálnych akcií, mali sme problémy aj s útočnými doskokmi. Niektoré strely nám nevyšli. Chcel by som pogratulovať Leviciam k víťazstvu, my musíme hrať nabudúce lepšie. Nemali sme jednoducho svoj deň. Pred nami je ešte sedem zápasov a musíme urobiť všetko preto, aby to bolo stále lepšie z našej strany.“

Lukáš Hoferica, hráč Komárna: „Myslím si, že to bol celkom vyrovnaný zápas, aj keď výsledok hovorí niečo iné. Hrali sme vyrovnanú partiu takmer až do konca, v tretej štvrtine sa to začalo lámať, čo nás mrzí. Zle sme bránili obranu 1 na 1. Ak chceme byť úspešní, tak to musíme zlepšiť. Na konci zápasu nám už Levice dali veľa ľahkých košov.“

Ostatné výsledky:Košice - Žilina 112:68, Spišská Nová Ves - Handlová 91:73, Svit - Prievidza 77:85, Karlovka - Inter 59:92.

10.Spišská Nová Ves 29 4 25 2214:2775 33

Program 30.kola: 2.2. Inter - Svit, 3.2. Žilina - Spišská Nová Ves, Karlovka - Košice, Handlová - Levice, Komárno - Prievidza.