Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Vydarený vstup do halovej sezóny

Atléti AC Nové Zámky zbierali medailové umiestnenia.

Skupina mladých novozámockých atlétov: L. Farkas, M. Valo, J. Kusyová a L. Tomanová výborne odštartovala novú halovú sezónu. Skupina mladých novozámockých atlétov: L. Farkas, M. Valo, J. Kusyová a L. Tomanová výborne odštartovala novú halovú sezónu. (Zdroj: Roman Guliš)

V bratislavskej hale Elán sa konali majstrovstvá Západoslovenskej oblasti jednotlivcov staršieho žiactva, dorastu a dospelých.
V porovnaní z predchádzajúcim rokom boli pre Novozámčanov oveľa úspešnejšie, keď pretekári AC získali celkom 18 medailových umiestnení za 7 titulov, 5 strieborných a 6 bronzových medailí oproti celkovej bilancii iba ôsmych medailí z roku 2017. Čakajú ich ešte majstrovstvá oblasti mladšieho a najmladšieho žiactva a beh na 1500m dorastu a dospelých, ktorý sa uskutoční v rámci majstrovstiev Stredoslovenskej oblasti.
O dva majstrovské tituly v kategórii staršieho žiactva sa zaslúžili Angelika Šranková v behu na 800m časom 2:34,26 a Marek Valo v behu na 300m za 39,00. Na druhom mieste skončila hneď dvakrát Janka Kusyová a to v behu na 300m a v behu na 60m (8,37). Ďalšie dve striebra pridali Lea Farkas v behu na 150m (20,16) a Samuel Spišák v skoku do výšky(160).
Na treťom mieste skončili: J. Kusyová v behu na 150m (20,20), L. Farkas v skoku do diaľky (502) a S. Spišák v behu na 800m (2:36,30). Posledný bronz v tejto vekovej kategórii získala Rebeka Žibritová, vekom ešte mladšia žiačka, v behu na 60m prekážok (10,15). Ďalšie bodované umiestnenia dosiahli: 4. M.Valo (150m-18,48), Laura Tomanová (800m-2:38,96), 5.M.Valo (60m-7,89), 6. Liana Melišková (diaľka – 435) 8. Regő Dánieĺ 800m (2:50,11), Libor Poracký 3000m (11:55,03), Dominika Malovecká 60m prek. (11,75) a L. Melišková (guľa-7,74).
V doraste sú tohtoroční majstri ZsAZ Karol Dráfi v behu na 800m za 2:06,09, Boris Habrda v behu na 3000m časom 10:40,66 a v skoku do výšky Denis Gondžala výkonom 170 cm. Na 800m pridal druhé miesto István Fülöp (2.16,44). K. Dráfi bol ešte tretí v behu na 60m(7,53).
Na štvrtom mieste skončil Martin Kecskés 3000m (11:08,27) a na piatom mieste dvakrát Daniel Domény v behoch na 400m (68,48) a 800m (2:49,00).
Medzi dospelými boli najlepší Veronika Babiczová v behu na 400m časom 65,08 a Bibiana Grolmusová v behu na 3000m za 12:13,42. Dávid Kalmár skončil v behu na 800m na druhom mieste (2:14,26) a tri tretie miesta pridali ešte dvakrát V.Babiczová v behoch na 60m a 200m a v diaľke vekom už senior Pavol Štanga.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?