Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Víťazná séria sa skončila

Detva rozhodla zápas za 132 sekúnd.

Pred bránou súpera sa snaží presadiť Saulietis (v bielom). Nové Zámky prehrali s Detvou 1:4.(Zdroj: Roman Guliš)

Tipsportliga

47.kolo

HC Nové Zámky - HC 07 Orin Detva 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Hneď po úvodnom buly sa dostal do samostatného nájazdu hosťujúci Sitnikov, ale Baroša neprekonal. Počas celej prvej tretiny boli hostia lepším mužstvom, hrali aktívny, celoplošný hokej, ktorý domácim príliš nevoňal. Začiatok druhej časti hry patril skôr domácim, ale ich akciám chýbal patričný dôraz hlavne v zakončení. Detva sa ujala vedenia v 29. minúte počas presilovej hry, kedy sa Videlkov puk odrazil od hokejky brankára Baroša za jeho chrbát. Novozámčania v snahe čo najrýchlejšie vyrovnať, zabudli na Belluša, ktorý svoj nájazd od modrej čiary zakončil gólom - 0:2. A aby nebol všetkým dňom koniec, o niekoľko sekúnd to bol Žilka, ktorý šťastným gólom zavŕšil gólovú smršť hostí, ktorá trvala 132 sekúnd. Z nej sa Novozámčania spamätávali len veľmi ťažko. Na tretiu tretinu vykorčuľovali zeleno-bieli s odhodlaním čo to ešte s výsledkom urobiť. mali aj niekoľko príležitostí, ale tento večer im nebolo súdené skórovať. Napokon sa predsa len dočkali v 54. minúte, keď Fábryho strelu od modrej tečoval do brány Šimun. Zúfalý domáci tlak už ďalší gól nepriniesol a tak hostia pečatili svoje zaslúžené víťazstvo do prázdnej brány pri power-play Novozámčanov.

Góly: 54. Šimun (Fábry, R. Varga) - 29. Videlka (Murček), 31. Belluš (Kuklev), 32. Žilka (Milý, R. Gašpar), 60. Murček (Ščurko, Hackett)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Novák, Goga - Krajčík, Tvrdoň
počet divákov: 869.

Nové Zámky: Baroš - Husák, Salija, M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Kuzma - R. Varga, Š. Novotný, Škoda - Zbořil, Šimun, Šille - Hřebejk, L. Jurík, Fábry - Saulietis, Ondrušek, Lorraine - Dominik Rehák.

Povedal po zápase

Miroslav Mach (tréner Nových Zámkov)

" Súper hral dnes veľmi dobre, jeho celoplošný hokej slávil úspech. V doterajších zápasoch nám vychádzalo to, že sme hrali dobre smerom dozadu a vyrážali do rýchlych protiútokov. V dnešnom zápase to tak vôbec nebolo. Musíme sa opäť vrátiť k tomu hokeju, ktorým sme získavali body a urobiť znova nejakú víťaznú sériu."

Ostatné výsledky: Košice Liptovský Mikuláš 2:1 pp., Trenčín - Poprad 2:1, Zvolen - Nitra 3:2 pp., Žilina - Banská Bystrica 1:2,

1.Banská Bystrica 44 26 3 5 10 168:99 89

2.Nitra 44 24 6 3 11 155:119 87

3.Zvolen 44 23 7 4 10 152:121 87

4.Košice 44 25 4 3 12 150:106 86

5.Trenčín 44 24 5 2 13 123:91 84

6.Poprad 44 19 5 4 16 122:122 71

7.Žilina 44 15 2 4 23 108:130 53

8.Nové Zámky 44 11 6 3 24 101:144 48