Víťazstvo Komárna v Žiline o desať bodov

MBK položil základy úspechu v prvom polčase.

Ilustračné foto(Zdroj: Karol Scholtz)

EUROVIA SBL
26.kolo
PP & TV Raj Žilina – MBK Rieker Com-Therm Komárno 85:95 (21:29, 17:26, 23:17, 24:23)
Komárňania položili základy svojho úspechu už v prvom polčas, ktorý vyhrali o sedemnásť bodov. Hlavne druhá štvrtina vyznela v prospech zverencov trénera Šporara, ktorí boli aktívnejší v obrane aj v útoku ako ich súper.
Po veľkej prestávke však hostia ubrali z aktivity a tak umožnili domácim Žilinčanom vrátiť sa do zápasu. Tí sa dotiahli v polovici piatej minúty poslednej štvrtiny na rozdiel púhych štyroch bodov, ale na viac už nemali síl. Komárno v závere dominovalo a víťazstvo si nenechalo vziať.
TH: 26/20 – 24/20, Fauly: 21 – 27, Trojky: 5 – 11, Rozhodovali: Zubák, Bartoš, Karnay
Komárno: Adams 23, Miloševič 18, Jankovič 17, Diminič 11, Jurčina 0 (Vu. Djordjevič 13, Hoferica 10, Stojanov 3, Vojtek 0)
Povedali po zápase
Miloš Šporar, tréner Komárna: „Máme za sebou ťažký zápas. Som rád, že sme ho zvládli. Moji hráči ukázali charakter, víťaznú mentalitu. Spokojný som najmä s prvým polčasom, hrali sme veľmi dobre, priebeh sme mali pod kontrolou, vypracovali sme si slušný náskok. V druhom polčase sme prestali hrať aktívne, v útoku sme boli statickí. To bol hlavný dôvod, prečo sme si skomplikovali zápas a Žilina sa do neho vrátila. Víťazstvo sme si však ustrážili.“
Lukáš Hoferica, hráč Komárna: „Do Žiliny sme prišli s cieľom vyhrať a prerušiť sériu prehier na palubovkách súperov. Sme radi, že sa nám to podarilo. V prvom polčase sme získali rozhodujúci náskok presnejšou streľbou. Myslím si, že sme boli lepší aj pod košom. Po prestávke sa Žilina zlepšila, dopredu ju hnalo aj obecenstvo, ale zvrátiť priebeh sme jej nedovolili.“
Ostatné výsledky: Karlovka – Handlová 88:78, Levice – Prievidza 73:90, Košice – Svit 83:79, Spišská Nová Ves – Inter 82:85 pp.
10. SNV 26 3 23 1979:2489 29
Program 27.kola: 24.1. Svit – Spišská Nová Ves, Inter – Levice, Handlová – Žilina, Komárno – Košice, Karlovka – Prievidza
Program 28. kola: 27.1. Svit – Levice, Inter – Prievidza, Handlová – Košice, Komárno – Spišská Nová Ves, Žilina – Karlovka.⋌