Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Derby stratili za šesť minút, Zvolen trestal v presilovkách.

Premiéra nového trénera Macha víťazná nebola.

Zvolenčania rozhodli o svojom víťazstve v Nových Zámkoch v presilovkách.(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga
36. kolo
HK Nitra – HC Nové Zámky 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)
Po bezgólovej prvej časti hry, v ktorej si oba celky vypracovali rad vyložených šanci, prerušil strelecké suchoty najproduktívnejší hráč súťaže Michal Krištof. Ten v 26. minúte poslal odrazený puk do Barošovej svätyne. Vedúci gól poriadne naštartoval domácich, ktorí zvýšili ešte v tej istej minúte svoj náskok, keď bol autorom ich druhého gólu Kovacs.

Na ďalší gól museli čakať diváci iba štyri minúty, keď si Šille vychutnal Baroša – 3:0. Po ďalšej minúte bolo po Milamovej strele už 4:0 a tréner hostí Lubina si vyžiadal oddychový čas a do brány poslal Romančíka. Ten ledva nastúpil a už ho prekonal Csányi.
Nitrania teda rozhodli zápas vo svoj prospech prakticky za šesť minút, pričom sa Novozámčania zmohli iba na čestný úspech v tretej tretine, v ktorej sa zápas už len dohrával.

Góly a asistencie: 26. Krištof (Macík, Rais), 26. Kovács (Slovák, Ordzovenský), 29. Šille (Šiška, Versteeg), 31. Milam (Krištof, Ordzovenský), 31. Csáni (Versteeg, Pupák) – 50. Fábry (M. Jass). Rozhodcovia: Rudolf Lauff, Tomáš Orolín – Rastislav Gajan st., Róbert Gavalier. Vylúčenia: 4:4. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2817. Strely na bránu: 34:33.
HC Nové Zámky: Baroš (31. Romančík) – Salija, Látal, Plášil, Novák, Hruška, M. Jass, Šimek, Vidovič – Cetkovský, Novotný, Varga – Sauliets, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Lantoši – Tužinský, Rehák, Fábry

Povedal po zápase

Ladislav Lubina (tréner Nových Zámkov)
„Myslím si, že sme hrali v prvej tretine veľmi dobre, mali sme v nej my aj domáci 2-3 vyložené šance. V druhej časti sme z nepochopiteľných dôvodov vypadli z hry, čo súper dokonale využil. V záverečnej časti hry sa zápas už iba dohrával.

Ostatné výsledky: Banská Bystrica – Poprad 2:3, Košice – Zvolen 6:2, Trenčín – Detva 2:5, Žilina – Liptovský Mikuláš 2:3 pp.

37.kolo
HC Nové Zámky – HKM Zvolen 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Prvá tretina sa začala v dobrom tempe a diváci mohli vidieť v úvodnej desaťminútovke rad nepremenených šancí na oboch stranách. Vedenia sa ujal v 12. minúte Zvolen, keď pri presilovej hre nasmeroval Obdržálek tvrdú Drgoňovu strelu nechytateľne za Barošovo chrbát. Hostia zvýšili svoj náskok v predposlednej minúte prvého dejstva zásluhou Špirka, ktorý využil perfektnú Pulišovu prihrávku.
Druhá časť hry začala tutovkou domáceho Škodu, ale ten netrafil ani bránu. Neskôr to bol Šimun, ktorého takisto stopercentnú príležitosť zlikvidoval vynikajúci Nieminen. Novozámčanom sa predsa len podarilo dať kontaktný gól, keď Šimunovu vyrazenú strelu poslal do brány Fábry.

V prvej päťminútovke záverečnej tretiny domáci pritlačili svojho súpera k jeho bráne, ale opäť nevyužili svoje naskytnuté príležitosti. Tlak Novozámčanov prerušilo ich zlé striedanie, za ktoré pykali nie len dvojminútovým trestom, ale aj inkasovaným gólom z palice Špirka. Zápas sa týmto gólom definitívne zlomil v prospech hostí, ktorí si v závere ešte Obdržálkom prikrášlili výsledok.

Góly a nahrávky: 35. Fábry (Šimun, Šille) – 12. Obdržálek (Drgoň, Steen), 19. Špirko (Puliš), 49. Špirko (Šišovský, Puliš), 59. Obdržálek (Ross, Steen). Rozhodcovia: Peter Jonák, Jozef Kubuš – Michal Orolin, Roman Výleta. Vylúčenia: 4:3. Využitie: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 834. Strely na bránu: 24:32.
HC Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Salija, Husák, Plášil, M. Novák, Šimek, M. Jass, Látal – Cetkovský, Novotný, Varga – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Škoda, Šille – Ondrušek, Rehák, Tužinský .

Miroslav Mach (tréner Nových Zámkov):
„Súper nám dal dnes tri góly z presilových hier. Bol silnejší na puku a lepšie využíval svoje gólové príležitosti. Vyhral zaslúžene.“

Ostatné výsledky: Banská Bystrica – Nitra 6:3, Košice – Detva 4:3, Trenčín – Liptovský Mikuláš 1:2, Žilina – Poprad 4:2.

11. SVK U20 20 3 1 3 13 38:87 14

Program 38.kola: 19.1. Liptovský Mikuláš – Košice, Poprad – Trenčín, Banská Bystrica – Žilina, Detva – Nové Zámky. Nitra – Zvolen.
Program 39.kola: 21.1. Košice – Poprad, Nové Zámky – Liptovský Mikuláš, Trenčín – Banská Bystrica, Zvolen – Detva, Žilina – Nitra.

8. Opilý šofér narazil do Suzuki, ktoré odhodilo do Fiata Punto a Mazdy 23
  9. Ministerstvo hľadá riaditeľov do nemocnice v Nových Zámkoch 20