Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

MBK stratil domácu neporaziteľnosť

Komárňanské hradby dobyl ako prvý v tejto sezóne Svit.

Komárňan Boban tomič (s loptou) sa snaží prekonať obranu Svitu.(Zdroj: Karol Scholtz)

EUROVIA SBL

14.kolo

MBK Rieker Com-Therm Komárno - Iskra Svit 77:87 (20:28, 16:17, 17:24, 24:18)

"Obuvníci" mali do stretnutia skvelý nástup, vyhrávali 11:0, keď hostia dali svoj prvý kôš zásluhou Lošonského takmer po troch minútach hry. Komárno však postupom času začalo strácať rytmus hry, Podtatranci prevzali opraty do svojich rúk a už prvú štvrtinu vyhrali výrazným rozdielom. V ďalšom priebehu hry sa dialo väčšinou to, čo chceli hostia a tak pred záverečnou štvrtinou bolo o ich víťazstve takmer rozhodnuté. Domáci sa v záverečnej časti hry pokúsili o zvrat, ale stačilo to iba na zmiernenie ich zaslúženej prehry.

TH: 13/9 - 20/12, Fauly: 23 - 15, Trojky: 10 - 5, Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Margala

Komárno: Tomič 22, Bowman 16, Diminič 10, Jankovič 6, Stojanov 3 (V. Djordjevič 8, Adams 7, L. Hoferica 5, Jurčina a Vojtek 0)

Povedali po zápase:

Miloš Šporar, tréner Komárna: "Prvé tri minúty sme mali výborný vstup do zápasu, aj v obrane a aj v útoku, potom však neviem, čo sa stalo. Stratili sme cit pre hru. Myslím si, že po zápase v Körmende sme v takej malej kríze, neviem si vysvetliť, že prečo. Po tomto stretnutí nevieme nájsť ten správny rytmus a energiu zo zápasov, ktoré sme hrali predtým. Verím, že toto je iba zlá perióda, kde sú naše výkony ako na hojdačke. Možno je jedným z dôvodov aj to, že sme mierne unavení, pretože kým ostatné tímy oddychovali, my sme hrali zápas. Ale nechceme sa na to vyhovárať, musíme trénovať a pracovať na tom, aby sme sa zlepšili. Chcel by som sa poďakovať fanúšikom, ktorí prišli na tento zápas a podporovali nás, aj keď sa nám nedarilo a rád by som sa im touto cestou ospravedlnil za výkon. Verím, že všetko bude v poriadku a naše výkony pôjdu opäť hore."

Troynell Adams, hráč Komárna: "Výkon, ktorý sme podali, nemôžem hodnotiť pozitívne. Azda len náš skvelý úvod a potom záver zápasu, kde sme sa na súpera dotiahli, ale času sme už nemali nazvyš. Hosťom musím pogratulovať k ich výkonu, my sme nemali svoj deň a niektoré lopty nám vypadli z koša, nemali sme šťastie. Dúfam, že našim skvelým fanúšikom sa už v sobotu odvďačíme a podáme oveľa lepší výkon. Hlavne, aby víťazstvo zostalo v Komárne."

Ostatné výsledky: Handlová - Inter 63:101, Žilina - Prievidza 56:117, Košice - Levice 102:83, Karlovka - Spišská Nová Ves 96:74.

10.Spišská Nová Ves 14 1 1 0 12 1098:1347 16

Program 15.kola: 2.12. Prievidza - Košice, Handlová - Svit, Komárno - Karlovka, SNV - Levice, Žilina - Inter.