Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

O jesennom majstrovi sa rozhodlo už pred posledným kolom

Na čele prezimuje Marcelová.

Ilustračný záber zo zápasu Nesvady - Marcelová (v čiernom)(Zdroj: Kitty Nemesová)

V. LIGA - VÝCHOD

14.kolo

MŠK Hurbanovo – ŠK Kmeťovo 3:2 (1:1)
Vedenia sa najskôr ujali hostia, keď po štvrťhodine hry otvoril skóre Kršák. Pred polčasom však domáci ešte dokázali vyrovnať. V druhom dejstve už zvýšili aktivitu a podarilo sa im dostať do dvojgólového vedenia. Hostia dokázali odpovedať len jedným gólom na 3:2 a po vyrovnanom zápase všetky body zostávajú na domácej pôde.
Góly: 43. A. Porubszky, 53. D. Budai, 63. P. Kádek – 15. P. Kršák, 76. M. Jurkáček. R Bulko, 100.
DOMÁCI: G. Fekete – D. Hegedüš, S. Jóba, G. Tárnok, P. Kádek, N. Mokráš, Š. Gelle, N. Barton (83. K. Kling), A. Porubszky, D. Stacho, D. Budai (90. T. Zajac)
HOSTIA: T. Mráz – J. Sádovský, J. Švec, P. Varga, T. Sádovský, J. Švec, M. Mjuller, P. Mjuller, P. Kršák, M. Jurkáček, A. Gunda

FK Marcelová – OFK Veľký Ďur 3:0 (2:0)
Bola to jednoznačná záležitosť pre domácich, keď základy svojho úspechu položili už v prvom polčase, kedy viedli o dva góly.
Hostia počas celého zápasu ohrozili bránu domácich azda len trikrát. Domáci pridali do siete súpera v druhom polčase ešte jeden gól a pred zimnou prestávkou sa rozlúčili pred domácim publikom víťazne.
Góly: 26. C. Szórád, 36. R. Vörös, 80. O. Hegedüs. R Piaček, 150.
DOMÁCI: L. Jurčina – D. Horján, A. Sánta (81. B. Gumbér), P. Kováč, C. Szórád (66. A. Bottyán), P. Németh, R. Vörös (57. O. Hegedus), G. Németh, D. Taibl, V. Kosťukevič, E. Wilson Speck
HOSTIA: A. Mizerák – P. Pišky, R. Mudroň, D. Gregor, I. Tušan (26. M. Záhumenský), L. Jurík, M. Méres, S. Kolen, P. Petrík, F. Vašíček, K. Nádašdy (66. E. Mozdík)

FC Okoličná na Ostrove – ŠK Sokol Starý Tekov 3:0 (2:0)
Tieto dve mužstvá delil priepastný rozdiel nie len v tabuľke, ale aj v predvedenej hre.
Domáci sa dostali do dvojgólového vedenia už v 23. minúte. Svoje vedenie dokázali zvýšiť hneď po zmene strán a o zápase bolo rozhodnuté. Hostia výsledok už skorigovať nedokázali.
Góly: 11. P. Koton, 23. M. Mészáros, 49. M. Mészáros. R Rusinko, 100.
DOMÁCI: K. Fél – Z. Halász (58. R. Nyilas), M. Filko, A. Ódor, P. Koton, M. Mészáros, A. Csinger, I. Meleg, Z. Gacsal (55. T. Farkas), J. Ferenczi, I. Parádi (65. Š. Uzoba)
HOSTIA: M. Iskra – A. Škorec, M. Chmelo (14. D. Falat), B. Halabuk, V. Rakica, M. Šumeraj, J. Damian Hostinský, P. Martinček (75. M. Huszár), M. Fogad, D. Kúdela, M. Nespešný

FK Chotín – Futbalový klub FK Activ Veľké Kosihy 0:3 (0:2)
Domáci hneď v úvode mohli otvoriť skóre zápasu, ich priemy kop však skončil len na tyčke. Nepomohol im ani fakt, že už v prvom polčase sa im zranili dvaja hráči.
Naopak hostia boli nebezpeční a podarilo sa im vstreliť dva góly po chybách domácich. V druhom polčase sa už len dohrávali, pričom hostia dokázali ešte zvýšiť na 0:3.
Góly: 22. T. Mačanský, 27. Ľ. Horváth, 57. R. Turza. R Rečka, 190.
DOMÁCI: O. Gombár – A. Pásztor, J. Nagy (16. N. Czibor), T. Kovács, N. Šipoš (79. M. Ladányi), G. Csintalan, D. Tóth (22. R. Sátek), Z. Novota, Z. Lucza, G. Maríkovec, R. Blaho (59. M. Smolka)
HOSTIA: L. Házi – B. Hronec, S. Olajos, A. Csicsó, G. Rigó, A. Tóth, I. Mayer, M. Inczédi (59. Z. Bagin), Ľ. Horváth, R. Turza, T. Mačanský (65. T. Illéš)

TJ Salka – FK Slovan Šahy 0:2 (0:1)
V Salka sa odohral bojovný zápas. Domáci sa dostávali do šancí, ich efektivita v koncovke však bola mizerná. To využili hostia, ktorí sa dostali do vedenia v 42. minúte z pokutového kopu. Aj druhé dejstvo pokračovalo v podobnom obraze.
Domáci sa gólovo presadiť nedokázali. Naopak hostia využili z minima maximum a aj vo svojej druhej šanci v zápase dokázali skórovať. Hostia vyhrali zaslúžene.
Góly: 42. B. Pál (11 m), 85. B. Kováč. R Marinčák, 220.
DOMÁCI: O. Prohászka – M. Toběrný, R. Pasztorok, R. Šál, A. Štugel, N. Cziria (46. P. Horňan), R. Varga (70. R. Droppan), E. Gálik, P. Čizmár (79. M. Flekáč), F. Szivó, G. Dajcs
HOSTIA: Ľ. Belák – M. Misko, B. Pál, K. Belák (90. R. Annus), Z. Gyepes, J. Urblík, L. Szekeres, B. Kováč, E. Gáspár, L. Studva, Z. Baráti

TJ Družstevník Bešeňov – MŠK Želiezovce 1:0 (1:0)
Skóre dokázali otvoriť v prvom polčase domáci po štandardnej situácii. Hostia im však boli vyrovnaným súperom.
To potvrdzuje aj fakt, že v 73. minúte mali hostia obrovskú šancu na vyrovnanie. Pokutový kop však premeniť nedokázali a tak si po vyrovnanom zápase všetky body vybojovali domáci.
Góly: 34. N. Eliás. R Hromádka, 150.
DOMÁCI: B. Alaksza – T. Benkó, J. Varga, R. Maďar, D. Brezík, P. Krajanec, M. Lantos, M. Krpelán, R. Miškovič, N. Eliás (85. Z. Gubó), D. Balogh (90. D. Bernáth)
HOSTIA: N. Barecz – R. Szokol, P. Kristofóli, S. Rotík, K. Füle, L. Páchnik, D. Páchnik, E. Štuller (65. J. Trávnik), G. Dulai, D. Páchnik, M. Herceg

TJ Družstevník Dvory nad Žitavou – ŠK Tvrdošovce 3:0 (2:0)
Domáci si chceli po minulotýždňovom zaváhaní napraviť chuť. Nastúpiť však museli bez potrestaného najlepšieho strelca ligy, Kráľa.
S touto situáciou sa však dokázali dokonale vysporiadať a už v 27. minúte viedli 2:0. Bezmocní hostia s výsledkom aj napriek snahe nič robiť nedokázali. V druhom polčase tempo mierne upadlo a na jeho konci Illés stanovil na konečných 3:0.
Góly: 18. D. Pilný, 27. E. Haulík, 74. M. Illés. R Fúrik, 100.
DOMÁCI: O. Shpak – E. Haulík, M. Illés, A. Holeček, M. Kling, T. Varga, M. Orémusz (73. A. Demeter), D. Lövei (54. I. Baštovanský), D. Pilný, Z. Pásztó, P. Molda
HOSTIA: J. Molnár – G. Csábi, R. Mikláš, M. Malý, S. Vincze, P. Kačerjak, I. Lakatoš, M. Malák, M. Perez Nacarino (80. D. Malý), A. Csanda, L. Kosztolányi

FK Slovan Levice – ŠK Nesvady 3:3 (1:3)
Domáci boli od úvodu lepší na lopte, viac kombinovali a tlačili sa pred bránu súpera. Hostia však v prvom polčase podnikli tri protiútoky a dokázali trikrát skórovať. Domáci znížili ešte pred koncom prvého polčasu na 3:1.
V druhom dejstve domáci ešte viac zatlačili svojho súpera. Pomohla im aj situácia z 48. minúty, kedy bol po nešportovom správaní vylúčený Halanda.
Domáci zomkli súpera a dokázali vyrovnať. Sily na záverečný nápor im však už nezostali a vytúženého štvrtého gólu sa nedočkali.
Góly: 36. J. Tóth, 58. L. Ferencz, 72. G. Švec – 20. N. Halanda, 25. G. Hengerics, 30. N. Halanda. ČK: 48. Halanda. R Kusý, 50.
DOMÁCI: E. Bielik – J. Gonda, G. Švec, L. Ferencz, S. Kupča, A. Suljič, D. Kazár, M. Janúrik, A. Mészáros, L. Nagy (71. H. Močko), J. Tóth
HOSTIA: G. Slávik – M. Švantner (65. D. Zácsik), M. Czabány, K. Haris, D. Csontos, N. Halanda, A. Molnár, M. Banda (83. Z. Kiss), E. Dibúz, G. Hengerics, M. Varga

7. Kmeťovo 14 6 3 5 30:23 21 (+3)
8. Activ V. Kosihy 14 5 6 3 27:23 21 (+3)
16. Levice 14 2 3 9 24:45 9 (-15)

Zostava kola: Slávik (Nesvady) – Studva (Šahy), Janúrik (Levice), Wilson (Marcelová), Hegeduš (Hurbanovo) – Szórád (Marcelová), Eliás (Bešňov), Mayer (Kosihy), Illés (Dvory) – Szokol (Želiezovce), Halanda (Nesvady).

PATRIK BUNA

1. Čudné pohyby vo vedení nemocnice 2 844
  2. Kúpalisku už niekoľko rokov hrozí výbuch plynu. Riešia to až teraz 174
  3. Vznikne pri Dvoroch nad Žitavou nové prírodné kúpalisko? 134
  4. Do play-off Zámky alebo Mikuláš ? 103
  5. Kamionistka po päťdesiatke brázdi Európu krížom-krážom 86
  6. Ministerstvo hľadá riaditeľov do nemocnice v Nových Zámkoch 55