KFC vyrovnal z penalty v poslednej minúte

FUTBAL

II. LIGA

16.kolo

KFC Komárno – MFK Skalica 1:1 (0:0)
Úvod stretnutia príliš veľa vzruch nepriniesol, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Prvú vážnejšiu príležitosť mal hosťujúci Šebesta, ktorý poslal síce loptu povedľa brankára, ale aj brány. O niekoľko minút ho na opačnej strane napodobnil Militosjan. Hra bola až do konca prvého dejstva vyrovnaná a aj keď mali favorizovaní hostia predsa len nejaké šance, tabuľkový rozdiel na hracej ploche vidno nebolo.
Pred druhým polčasom sa domáci akoby zabudli v šatni, niekoľkokrát musel zachraňovať brankár Kosťukevič. V 52. minúte bol však už aj on bezmocný, keď bývalý hráč Komárna Haša dostal spätnú prihrávku po zemi a asi z 11 metrov nekompromisne napol sieť – 0:1. Vedúci gól pochopiteľne povzbudil Skaličanov, ktorí si postupne vytvárali rad dobrých príležitostí. Na tom, že ďalší gól nepridali, má leví podiel brankár KFC Kosťukevič, ktorý svojimi bravúrnymi zákrokmi držal svoje mužstvo nad vodou.
Svedectvo o tom, že zápas sa hrá až do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu, prinieslo aj toto stretnutie. Komárňania zahrávali v 90. minúte trestný kop, brankár hostí loptu podbehol, hráči KFC sa ju snažili dopraviť do brány, ale Hlavatovič ju zastavil pred bránkovou čiarou rukou. Videl za to červenú kartu a domáci mohli zahrávať pokutový kop. Goran Matič sa z bieleho bodu nemýlil a zachránil tak pre svoje mužstvo cenný bod.
Góly: 90. Matič (p.k.) – 52. Haša. R Straka, ŽK: Sekulič – Ulrich, ČK 90. Hlavatovič (MFK), 267 divákov.
KFC: Kosťukevič – Morócz (83. Kováč), Podlucký, Špak, Huszty, Bajza (58. Sekulič), Kuruc, Matič, Bilyk, Moďoroši (65. Hovsepjan), Militosjan. Tréner P. Zelenský.
MFK: Čikoš-Pavličko – Švrček, Jakubek, Jánošík, Mizerák, Lipták, Vrábel (82. Hlavatovič), Hruška, Haša, Ulrich (90. Ondriš), Šebesta. Tréner J. Kostelník.
Ostatné výsledky: FK Pohronie – Lipt. Mikuláš 2:1, Podbrezová B – Nové Mesto 1:1, Inter – Žilina B 1:7, Poprad – Sereď 1:0, Zvolen – Lok. Košice 1:0. Spiš. Nová Ves – Bardejov 2:1, Trebišov – Šamorín 1:0.
16. Podbrez. B 16 1 5 10 14:37 8
Program 17.kola: 17.11. Lok. Košice – Poprad, FK Pohronie – Podbrezová B, 18.11. Spiš. Nová Ves – Lipt. Mikuláš, Bardejov – Zvolen, Šamorín – Komárno, Skalica -Nové Mesto, 19.11. Žilina B – Trebišov, Sereď – Inter.