Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Zaváhania v defenzíve znemožnili KFC bodovať

Komárňania sú po domácej prehre predposlední.

Tento krásny gól z kopačky Gorana Matiča prišiel už neskoro.(Zdroj: Roman Guliš)

FUTBAL

II. LIGA

15.kolo

Komárno – Nové Mesto n.V. 1:2 (0:2)
Zápas sa pre domácich vôbec nezačal dobre, keď už v 5. minúte sa hosťujúci útočník dostal stredom obrany KFC až pred Kosťukeviča, ktorý ho zastavil v pokutovom území iba za cenu faulu. Nariadenú penaltu premenil Mikuš a domáci brankár navyše videl aj žltú kartu. Komárňanom chvíľu trvalo, kým sa zo šokujúceho úvodu spamätali. V 11. minúte strieľal Bajza vedľa a o niekoľko minút nato, bol na opačnej strane v dobrej príležitosti Bošanský, ale skóre sa nemenilo. V 20. minúte tečovanú strelu Matiča kryl hosťujúci brankár Belic.
V 28. minúte nevyužil Militosjan chybnú rozohrávku súperovej obrany a po polhodine hry Komárňania opäť inkasovali. Ich obrana znova zlyhala, prvú strelu útočníka hostí Kosťukevič ešte zneškodnil, ale na opakovanú Mikuša už nestačil. Autor dvoch gólov hostí mal v 35. minúte šancu, ktorej sa hovorí stopercentná, ale domáci brankár bravúrne zachránil. V závere polčasu mal ešte dve dobré šance Bilyk, ale ani z jednej neskóroval. V druhom polčase hostia dôkladne zabezpečili obranu, cez ktorú domáci prenikali len veľmi ťažko. Skúšali to Militosjan, Bilyk aj Matič, ale márne.
Posledne menovaný pálil v 71. minúte z ťažkej pozície nad a o šesť minút neskôr hlavička striedajúceho Sekuliča rovnako minula bránu. Matičovi to predsa len vyšlo štyri minúty pred koncom, keď svoj trestný kop z ľavej strany krásne zatočil do vzdialenejšieho horného rohu. Kontaktný gól domácich však prišiel príliš neskoro a tak im čas na vyrovnanie už nezostal.
Góly: 86. Matič – 6. (p.k.) a 31. Mikuš
R Libiak, ŽK: Kosťukevič, Militosjan – Mikuš, Mikeš, Živčic, 361 divákov.
KFC: Kosťukevič – Morócz, Podlucký, Špak (89. Rodrigues), Huszty (72. Sekulič) – Bilyk, Kuruc, Bajza, Moďoroši (74. Kováč) – Matič, Militosjan. Tréner P. Zelenský.
AFC: Belic – Múdry, Vlado (84. Kosorín), Šupka, Holíček, Mikuš, Bošanský (65. Živčic), Kubrický, Lopušan, Mikeš (77. Ďanovský), Jurica. Tréner D. Kramlík.

Povedali po stretnutí
Peter Zelenský (tréner Komárna)
„Napriek postaveniu súpera v tabuľke som vedel, že to nebudeme mať proti nemu ľahké, vzhľadom na spôsob hry aký predvádza. Nové Mesto v prvom polčase trikrát zaútočilo a dalo dva góly. V druhom polčase zabetónovalo svoje pokutové územie. Ak by bol prišiel kontaktný gól ešte v prvom polčase, mali by sme možno väčšie šance na zvrat. Dvojgólové manko sa proti takémuto súperovi doháňa len veľmi ťažko.“
Dušan Kramlík (tréner Nového Mesta)
„ Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, domáci boli povzbudení dobrými výsledkami z ťažkých zápasov. Dobre sme sa naň pripravili počas týždňa, dokázali sme odčiniť stratu z predchádzajúceho domáceho zápasu s Trebišovom. Aj keď nás súper v druhom polčase dostal pod tlak, ustáli sme ho zaslúžene zvíťazili.“
Ostatné výsledky: FK Pohronie – Bardejov 1:1, L. Mikuláš – Podbrezová B 1:0, Spiš. Nová Ves – Lok. Košice 1:1, Zvolen – Sereď 0:0, Poprad – Žilina B 1:1, Inter – Šamorín 0:0, Trebišov – Skalica 1:1.
16. Podbrezová B 15 1 4 10 13:36 7
Program 16.kola: 10.11. FK Pohronie – L. Mikuláš, 11.11. Podbrezová B – Nové Mesto n.V., Komárno – Skalica, Inter – Žilina B, Poprad – Sereď, Zvolen – Lok. Košice, Spiš. Nová Ves – Bardejov, 12.11. Trebišov – Šamorín.