Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. MEVA LIGA

12.kolo

Vlkas remizoval v Bánove. Prví dvaja nadeľovali

Semerovo – Černík 6:4 (3:0), Gubrica 2, T.Pristač, Agh, L.Pristač, Hagan - Soboňa 2, Šebík, Póčik. Od začiatku zápasu domáci dominovali. Do 60. minúty sa im podarilo streliť 5 gólov. Po piatom góle domáci pôsobili oddaným dojmom, čo využili hostia na strelenie štyroch gólov, čím dokázali záver zápasu zdramatizovať. Konečný výsledok spečatil Gubrica v 90. minúte.

Lipová – Hul 8:0 (4:0), Opeta 4, Harmata 2, Majerčík, Baláž. V silnom vetre mali od začiatku zápasu jednoznačnú záležitosť domáci. Hostia nastúpili do zápasu s desiatimi hráčmi, ktorí pôsobili oddaným dojmom.Domáci jednoznačne vyhrali.

Svodín – Veľký Kýr 1:3 (1:2), Nothart - D. Bátora 2, Lakatoš. Prvých 35 minút v tomto zápase dominovali hostia, kedy sa im podarilo streliť aj dva góly z množstva šancí.Od 35. minúty prebrali hru domáci, vytvorili si dva vyložené šance, ktoré zlikvidoval hosťujúci brankár. Následne sa však domácim podarilo skórovať na 1:2 , čo bol i polčasový výsledok. V druhom polčase sa hralo zväčša medzi šestnástkami, čoho dôvodom bol silný vietor.
Domáci boli aktívnejší, hrali s vetrom, avšak výborná ofenzíva hostí dokázala útoky zastaviť. V 90. minúte sa podarilo hosťom vsietiť aj svoj tretí gól a dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Mojzesovo – Trávnica 6:0 (2:0), Hoppan 3, Eliaš, Levák, Farbjak. Hral sa kvalitný futbal v zlom počasí. Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí boli aktívnejší. Domáci dokázali hneď ich prvú šancu využiť na strelenie gólu. Do polčasu sa podarilo domácim zvýšiť z pokutového kopu, hostia hrali i napriek tomu stále aktívne. V druhom polčase začali aktívnejšie domáci, strelili aj svoj tretí gól a od toho momentu sa hostia už na viac nezmohli.

Bánov – Vlkas 3:3 (3:1), Barta 2, Bórik – vl. (Paška), L. Slovák 2. V nepriaznivom veternom počasí boli aktívnejší domáci, čo im priniesol polčasový výsledok 3:1.Po obrátke sa obraz hry nezmenil, po ojedinelej šanci najprv hostia znížili a následne aj vlastným gólom domácich dorovnali.

Michal. n.Ž .- Zemné 4:1 (1:1), M. Zima, Oškerský, Karol, L. Zima – Sebestyéni. Počas celého zápasu domáci dominovali a mali hru pod kontrolou. Hostia sa do šancí dostávali len ojedinele . Výsledok 4:1 je zaslúžený.

Komjatice – Dolný Ohaj 6:0 (6:0), Garay 3, Michal Marenčák 2, Martin Marenčák. Zápas sa hral za zlých klimatických podmienok na ťažkom teréne. Od začiatku bolo jasné, že zápas sa nedohrá, nakoľko hostia nastúpili do zápasu len s desiatimi hráčmi. Domáci hrali svoju hru, podarilo sa im v priebehu 45 minút streliť 6 gólov.Hostia do druhého polčasu nenastúpili.

Mužla – Úľany n.Ž. 4:0 (4:0), Csonka 2, Lampert, vl. (Kosec). Hostia nastúpili do zápasu s ôsmimi hráčmi. Po 20. minúte sa im jeden z nich zranil, a počet ich hráčov klesol pod číslo osem. Zápas sa už nedohral.Domáci do 20. minúty strelili štyri góly.

Zostava kola : Bálint (Veľký Kýr) -Grunský (Semerovo), Simonides (Černík), Opeta (Lipová), Dobai (Svodín), D.Bátora (V.Kýr), Barna (Bánov), Sebestyéni (Zemné) M. Zima (Michal.n.Ž.) Garay (Komjatice), Michal.Marenčák (Komjatice).

11.kolo

Tvrdošovce „B“- Jasová 7:0 (2:0), Csabai 5, Császár, Kačerjak. Domáci od samého začiatku zápas dominovali. Podarilo sa im vytvoriť si množstvo šancí, Gólostrela domácich sa zastavila pri čísle sedem, kedy päť z nich strelil Štefan Csabai.

Nána - Gbelce 1:4 (0:1), Kovács – Ivanics 2, Dolák 2. Do zápasu mali lepší vstup hostia, ktorí od začiatku hrali aktívnejšie.Ujať sa im podarilo v 15. minúte z pokutového kopu.
V druhom dejstve zvýšili svoje vedenie najprv druhým gólom Doláka a následne sa premenil aj Ivanics. Po tomto góle sa podarilo presadiť aj domácim.Avšak konečný stav spečatil po druhý raz Ivanics na 1:4.

Maňa – Čechy 5:4 (2:1), Klobučník 4, Bock – Dózsa, Kolarovič, Filip, Šumina. Domáci mali od začiatku prevahu. Ako prvý sa ujali vedenia domáci, avšak o niekoľko minút na to hostia vyrovnali. Desať minút pred koncom prvého polčasu domáci zas skórovali.
Na začiatku druhého dejstva hostia vyrovnali. Následne v priebehu 8 minút domáci strelili dva góly. Tesne pred koncom zápasu hostia znížili na konečných 5:4 z pokutového kopu.

Rastislavice – Komoča 2:0 (0:0), Sýkora, Lábsky. V prvom polčase sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Šance si tvorili oba celky, avšak gól nepadol. Po zmene strán začali domáci aktívnejšie. V 70.minúte strelil gól po štandardnej situácii a v závere zápasu a im podarilo presadiť i druhý krát,čím zaslúžene vyhrali.

Bruty – Štúrovo „B“ 1:0 (1:0), Szöcs. Od začiatku zápasu sa hralo vyrovnane. Gól sa podarilo streliť domácim tesne pred polčasovým hvizdom, čo bol i jediný gól v tomto zápase. V druhom polčase sa zápas už len dohrával.

Strekov – Šurany „B“ 2:1 (1:0), Szombat, Téglás – Kuruc. Vo veľmi veternom počasí sa dostali do vedenia domáci. Po zmene strán dokázali hostia vyrovnať, avšak domaci si víťazstvo nechceli nechať ujsť, a v závere zápasu dokázali skórovať, čím si pripisujú ďalšie tri body.

Kolta - Radava 3:1 (1:0), Kečkéš, Martišek, Chudiváni – Melišek. Od začiatku hral domáci celok nátlakovo. Ich prví gól padol h 15. minúte , čo bol i jediný gól v prvom polčase. Po zmene strán domáci dvoma gólmi zvýšili svoj náskok. Hostia dokázali v 75. minúte už len výsledok skorigovať na konečných 3:1.

11. kolo

Dubník – Bardoňovo 2:1 (1:0), Mlatec 2 – Puskás.
Dedinka – Palárikovo 2:6 (2:0), Lipták, Amrich - P. Ďuriš 2 (1 z p.k.), Markusek 2, Smreček, Skyba
Kamenín – Obid 6:0 (2:0), Szücs 2, Benkó 2 (1 z 11 m), Morvai, Ibolya.
Nová Vieska – Kamenný Most 1:5 (0:1), Kollár – Balogh 3, Árendás, Debnárik.
Kamenica n/Hr. – Pozba 0:3 (0:0), Robert Kovács 3.
Andovce – Podhájska 0:7 (0:4), Nagy 2, Sásik 2, P. Ševčík, Sládeček, Macek.
Belá – Jatov 1:0 (0:0), Szabó.

1. Podhájska 10 10 0 0 66:8 30

2. Pozba 11 9 0 2 61:12 27

3. Palárikovo 10 8 0 2 43:15 24