Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. MEVA LIGA

10. kolo

Strelci sa príliš nečinili. Do čela poskočil Bánov

Svodín – Vlkas 0:0
Od úvodu zápasu sa hrala vyrovnaná partia. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami, ani jednému z celkov sa nepodarilo počas celého zápasu premeniť svoje šance.

Semerovo – Hul 2:1 (1:0), Oračko, Pristač – Cvik. Domácim sa podarilo ujať vedenia už v 2. minúte zápasu. Do polčasu sa im podarilo vytvoriť si množstvo sľubných akcií, ktoré však nevedeli premeniť. Po zmene strán hostia vyrovnali. O niekoľko minút na to však dokázali domáci znova skórovať a do konca zápasu si vedenie udržali na svojej strane.

Černík – Veľký Kýr 0:1 (0:0), Kökényesi. Od začiatku sa odohrával kvalitný zápas zväčša medzi šestnástkami. Šance sa tvorili na oboch stranách. V druhom polčase sa hralo znova vyrovnane. Hostia sa ujali vedenia strelou z 30 metrov.

Lipová – Mojzesovo 0:0
V derby zápase mali hostia hneď v 1. minúte obrovskú šancu, ktorú však výborne zlikvidoval domáci brankár. Následne sa hrala vyrovnaná partia do konca polčasu. Obe celky si vypracovali jednu-jednu šancu, ktorú však premeniť nedokázali. Po zmene strán domáci boli o niečo lepší, vynechali dve obrovské šance. Remíza je v tomto zápase pred veľkou diváckou kulisou zaslúžená.

Trávnica – Zemné 1:1 (1:0), Šebík – Takáč. Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorý si vytvárali náznaky krídelných akcií, ktoré ale nedoťahovali do úspešného konca.V prvom polčase sa ujali vedenia domáci po individuálnej akcii Šebíka.V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia sa snažili rýchlymi brejkmi dať gól. Hostia vyrovnali , keď sa v 70. minúte z 25 metrov presadil Takáč. Od toho momentu sa snažili oba celky strhnúť vedenie vo svoj prospech.Hralo sa systémom hore-dole , šance sa tvorili na oboch stranách , avšak v tomto zápase už gól nepadol.

Bánov - Dolný Ohaj 4:1 (2:0), Bobák 2, Németh, Bórik – Švajda. Domáci aj napriek priemernému výkonu jednoznačne zvíťazili, keď okrem štyroch gólov vynechali množstvo šancí. Hostí podržal dobrými zákrokmi ich brankár. Domáci zaslúžene vyhrali.

Michal n. Ž.- Úľany n. Ž 0:3 (0:2), Ostrožlík, Jurčina, Drgoňa. Hostia mali od začiatku zápasu jednoznačnú prevahu. Podarilo sa im vytvoriť si niekoľko šancí. Domáci sa zameriavali na protiútoky,ktoré však premeniť nedokázali. Hostia jednoznačne vyhrali trojgólovým rozdielom.

Komjatice – Mužla 1:0 (1:0), Marenčák. Od začiatku mali domáci zápas jednoznačne vo svojich rukách. Vlastnou nemohúcnosťou nedokázali využiť svoje šance, čím sa skončil aj výsledok len 1:0. Súper sa spoliehal na rýchle brejky. Domáci mohli vyhrať i rozdielom triedy.

Zostava kola: Pilek (Lipová) - Nothart (Svodín), Pristač (Semerovo), Bobák (Bánov), Chomiščák (Černík), Sendrei (V.Kýr) Milan Halás (Mojzesovo), Szabó (Lipová), Takáč (Zemné), Melín (Bánov), Michal Marenčák (Komjatice).

Štúrovčania dali prednosť svojmu jarmoku

Tvrdošovce „B“- Štúrovo „B“ – nehralo sa. Hostia nepricestovali.

Nána-Kolta 0:0
O niečo naviac mali počas celého zápasu hostia, avšak šance sa tvorili na oboch stranách. Z množstva šancí sa nakoniec ani jednému z nich gól streliť nepodarilo.

Maňa – Šurany „B“ 2:2 (1:1), Klobučník, Drahoš – Polák, Löbl. Už v 6.minúte sa podarilo domácim dostať sa do vedenia.
O niekoľko minút na to však hostia vyrovnali, a tak sa išlo do kabín s nerozhodným stavom.
Po zmene strán sa znova ujali vedenia domáci, o minútu neskôr však bolo znova vyrovnané. Do konca zápasu už nikto gól nestrelil.

Jasová – Čechy 1:2 (0:0), Užák – Dózsa, Kolarovič. V prvom polčase sa hralo vyrovnane. Po zmene strán sa ujali vedenia domáci, avšak v priebehu niekoľkých minút dokázali hostia otočiť zápas a vyhrali 1:2.

Strekov – Komoča 2:1 (2:0), Szabó, Kovács -R. Szmicsek. Domácim sa podarilo v prvom dejstve vytvoriť si dvojgólový náskok, čo sa im do polčasu podarilo ustrážiť si . V druhom polčase hostia pridali, podarilo sa im aj znížiť, avšak gól do konca zápasu nestrelil ani jeden celok.

Bruty – Gbelce 3:0 (1:0), Boda, Hutura, Farkaš. Domáci mali počas celého zápasu prevahu, podarilo sa im vytvoriť sa množstvo príležitostí, z ktorých sa im podarilo tri premeniť, a tým zaslúžene vyhrali.

Rastislavice – Radava 8:0 (4:0), Kuric 5,Lábsky, Krajčír, Sýkora, Rastislavčania mali od začiatku hru na svojich kopačkách. Podarilo sa im vytvoriť si množstvo šancí .Ich gólostroj sa zastavil na čísle 8.

9. kolo
Palárikovo – Bardoňovo 2:0 (1:0), J. Ďuriš, Skyba.
Dubník – Obid 9:0 (4:0), A. Jakab 3, Turan 3, P. Jakab, Mlatec, Bartalos.
Dedinka – Kamenný Most 0:4 (0:1), Árendás 2, Laczkó, vl. (Gašpar).
Kamenín – Pozba 1:5 (0:1), Roman Kovács 3 (2 z 11 m), Pásztor, Varga – Ubár.
Nová Vieska – Podhájska 1:8 (1:3), Janega – Ševčík 3, Sásik, Nagy, Podhorec, Macek, Kender.
Kamenica n/Hr. – Jatov 4:2 (2:2), Šrajer 2, M. Krištofoli (11 m), P. Krištofoli – Lénárt 2.
Andovce – Belá 5:2 (3:1), Czuczor 2, Puss, Kiss (11 m), Nagy – Szabó (11 m), Drežík.