Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Futbalisti Komárna zdolali klub s bohatou históriou

Víťazný gól proti Interu strelil Militosjan

Vahagn Militosyan (9) strelil rozhodujúci gól na 3:2 v zápase KFC – INTER. Vahagn Militosyan (9) strelil rozhodujúci gól na 3:2 v zápase KFC – INTER. (Zdroj: Karol Scholtz)

FUTBAL

II. LIGA
12.kolo
KFC Komárno – Inter Bratislava 3:2 (2:1)
Komárno šlo do vedenia už v 2. minúte, keď Militosjan priťukol Matičovi, ktorý technickou strelou prekonal Kollára. Domáci sa po vedúcom góle nepúšťali do bezhlavého útočenia, skôr sa zamerali na zabezpečenie obrany. V polovici prvého dejstva vyšla fialovo-bielym výborná akcia, keď lopta putovala po osi Militosjan-Matič-Kuruc, posledne menovaný v dobrej príležitostí obišiel aj brankára a loptu zasunul do prázdnej brány.
Po tomto góle sa však domáci nesústredili tak ako pri svojom prvom zásahu a o dve minúty Fedor využil ich nepozornosť a znížil. V 37. minúte po rohovom kope Matiča poslal loptu do siete Huszty, ale gól neplatil pre postavenie mimo hry. Po zmene strán hostia pritvrdili hru, a odniesol si to ich hráč Fedor, ktorého hlavný arbiter stretnutia poslal v 58. minúte za hrubý faul predčasne pod sprchy. Bratislavčanom sa napriek početnej nevýhode podarilo po hodine hry vyrovnať.
Po zaváhaní domáceho obrancu Špaka sa zmocnil lopty Labuda, prihral ju Šulcovi, ktorý už vedel čo s ňou – 2:2. Komárno však má vo svojich radoch Militosjana , ktorý štvrťhodinu pred koncom opäť osvedčil svoje futbalové kvality a predovšetkým čuch na góly. Po Matičovej prihrávke unikol obrane súpera a nekompromisne strelil víťazný gól svojho tímu.
Góly: 2. Matič, 23. Kuruc, 75. Militosyan – 25. Fedor, 60. Šulc
R Nemček, ŽK: Kosťukevič, Kuruc, Matič – Prekop, Labuda, ČK 58. Fedor (Inter), 358 divákov.
KFC: Kosťukevič – Morócz, Podlucký, Huszty, Špak, Kuruc, Matič, Bilyk (86. Sekulič), Moďoroši (90. Kováč), Hovsepjan, Militosjan. Tréner P. Zelenský.
INTER: Kollár – Štrba, Kochan, Špak, Fedor, Prekop (68. Klooster), Baldovský (79. Bezák), Labuda, Petráš, Šulc, Mance (46. Vaculík). Tréner J. Barmoš.
Ostatné výsledky: Lok. Košice – Bardejov 2:0, Žilina B – FK Pohronie 1:1, Skalica – Zvolen 3:0, Nové Mesto n.V. – Poprad 0:2, Šamorín – Spišská Nová Ves 0:2, Podbrezová B – Trebišov 1:1, Sereď – Liptovský Mikuláš 3:1.
16. Podbrezová B 12 1 3 8 12:27 6
Program 13.kola: 20.10. Bardejov – Podbrezová B, FK Pohronie – Sereď, 21.10. Lipt. Mikuláš – Lok. Košice, Spišská Nová Ves – Žilina B, Zvolen – Šamorín, Poprad – Skalica, Inter – Nové Mesto n.V., 22.10. Trebišov – Komárno.