Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Imeľ prehral vo Vydranoch

Tovarníky vonku naplno

Zo zápasu Kozárovce - Neded 2:1Zo zápasu Kozárovce - Neded 2:1 (Zdroj: Jozef Bedej)

FUTBAL

IV. LIGA - JUHOVÝCHOD

9.kolo

Vydrany – Imeľ 2:1 (1:1).
Domáci mali lepší vstup do zápasu. Imeľ v šestnástke zahral rukou a jedenástku chladnokrvne premenil Gögh. Domáci mohli skóre navýšiť, no Kayembe nastrelil žrď. Hostia vyrovnali po kombinačnej akcii. O víťazstve nováčika rozhodol krásnou strelou z 20 metrov veterán Gögh.
Góly: 31. (11 m) a 89. Á. Gögh – 45. P. Varga. R Berec, 200. ŠK: Olejník – Pidruchnyi, Šarič, Érsek, Szelle, Varga, Belkovics (9. Kayembe, 78. Nagy), Gögh (90. Busánszky), Bognár, Piven, Bögi. TJ: Balogh – Hübsch, Oršolík, Bacigál, Gonzáles, Csontos, Kender, Lovász (60. Gajdoš), Varga, Gonçalves.

Šurany – Veľký Meder 2:1 (2:1).
Skóre otváral hosťujúci Kákics po chybe v šurianskej obrane, zakončoval do prázdnej bránky. Po peknej kombinačnej akcii Janák prihral Fehervárimu a ten vsietil narodeninový gól. Domáci sa dostali do vedenia po chybe hosťujúceho brankára Kürtiho, využil ju Tvrdoň. Hostia dohrávali bez vylúčeného Hlavnu za nešportové správanie voči rozhodcovi.
Góly: 19. M. Fehervári, 26. J. Tvrdoň – 13. E. Kákics. ČK: 69. Hlavna (V. M.). R Benko, 100. ŠK: Cvik – Fehervári (89. Laho), P. Prochaczka, Mojko, Kružlík, Turan, Blaho, Halás (84. Kacír), Janák (90. Blanár), Brath, Tvrdoň (81. Vašek). MŠK: Kürti – Bališ, Kákics, Hlavna, Cseh (30. Vígh), Pőthe, Tóth (46. Milinkovič), Boya, Mészáros (60. Renczés), Zvoncsár (84. Círia), Gamkrelidze.

Kozárovce – Neded 2:1 (0:1).
Hral sa takticky vyspelý zápas, hostia ho otvorili pekným gólom Szöcsa, následne mali domáci dve dobré šance. V druhom polčase Kozárovce prebrali taktovku, boli lepšie, Ďurovič vyrovnal, v závere si center zrazil do siete hosť Kalmár a zasvietilo 2:1.
Góly: 62. M. Ďurovič, 87. vlastný (G. Kalmár) – 9. T. Szöcs. R Otrubčák, 150. FK: Nemček – M. Švec, Kotora, Lenard, Ďurina (78. L. Švec), Ďurovič, Bíňovský, Jenes, Krkoš, Tóth (90. Huszár), Hoľka. FC: Wagner – Kukučka, Dlhý, Kalmár, Kovács, Ambassa, Chalány, Zolvík, L. Kalmár, Ambruš (74. Bartoš), Szöcs (87. Kürthi).

Veľké Lovce – Kalná n/Hr. 0:0.
„Lóťania“ hrali pozorne a mali miernu prevahu, vypracovali si šesť čistých šancí (Endrödy a Admir Ljutič trafili brvno). Kalná nemala zlý prejav, v radoch mala muža zápasu, výborného brankára Guťana, ktorý ju párkrát totálne podržal.
R Feranec, 200. TJ: Madarász – Adn. Ljutič, Petrovič, Pavlatovský, Hajko, Endrödy, Jurky, Lontoš, Ivan, Filo, Adm. Ljutič. KFC: Guťan-Lackó, Solčiansky (64. Lackó), Szép, Pánik, Pacalaj, Kovács (9. Turnai), Jesenek (90. Jankove), Chmelo, Flídr, Kalman (74. Vida).

Svätý Peter – Kolárovo 2:0 (1:0).
Okresné derby brali vážnejšie domáci ako hostia. Začalo sa opatrne, s miernou prevahou domácich, ktorí dvakrát roztrhli pavučinu v hosťujúcej bráne. Autorom prvej výstavnej rany bol v prvom polčase Pšenák. Hostia sa do šancí dostávali po celý zápas len veľmi zriedkavo po chybách OŠK. Druhú delovicu napálil v samom závere do vinkla Kianek.
Góly: 33. V. Pšenák, 90. D. Kianek. R Baňár, 270. OŠK: Bilkó – Gagič, Mukalenga, Kianek, Spevák, Halász, Benyó, Kürthy, Pšenák (80. Jóba), Lakatoš (63. Németh), Cong (90. Fiala). FK: Rom – Seszták, Zuzula, Tóth, Mucha, Pavlík, Szikonya, Magyar, Kókai (78. Cingeľ), Vanek (85. Dóša), Bende.

D. Saliby – Štúrovo 1:1 (1:0).

Hostia prišli nabudení, patril im úvod, ale Dolné Saliby časom hru vyrovnali a exportnou strelou Keszelyho viedli. Po obrátke dobrý zápas pokračoval, ale bolo vidno, že Štúrovo je o kúštik futbalovejšie, po chybe v obrane Pintér vyrovnal. S remízou sú spokojnejší domáci.
Góly: 40. N. Keszely – 68. T. Pintér. R Hybský, 200. TJ: Valenský – M. Nagy, Lang, Göndör, D. Mészáros, Freňák, B. Szabó (89. Ľ. Halák), F. Varga, Bednár (82. Mudroch), R. Szabo (72. M. Kiss). MŠO: Straňák – T. Varga, G. Tóth, Á. Valent (59. T. Pintér), Tácsik, Urblík, Baka (59. Bábsky), Saláta, P. Molnár, E. Molnár (86. Vavrík), D. Tóth (59. G. Baranyai).

Čeľadice – Tovarníky 1:2 (1:0).
Vyrovnaný zápas, hralo sa hore-dole, najspravodlivejšia by asi bola remíza. Po rohu skóre otvoril Valachy, ale Tovarníky otočili: Candrák z nákopu vyrovnal a Rusňák st. po štandardke hlavičkou rozhodol. Čeľadiciam nebolo súdené dať gól, nešťastne prehrali.
Góly: 28. L. Valachy – 68. A. Candrák, 83. M. Rusňák st. R Varga, 200. TJ: P. Kostoláni – R. Dobiaš (19. Ľ. Horváth), Plešivka, Čiffáry, T. Varga, Valachy (76. Rosinský), Babicz, Čambal, Koprda, Kminiak, Ryban (80. Rácz). OFK: I. Mikuláš – L. Košecký (65. Milič), Schwarz, Kapusta, Kopún, Rusňák ml., V. Candrák (90. Lukačovič), Rusňák st., Bulák, Mrázik, A. Candrák.

H. Obdokovce – Hrušovany 1:1 (0:0).
V derby domáci prespali prvý polčas, mali šťastie, že z troch šancí súpera gólovo nezapršalo. Po obrátke „Obdíky“ ožili, ale Jankovičom viedli hostia. Domácich to nezlomilo, pridali, Zsebi prestrelil a Bisák nedočiahol, napokon po peknom centri vyrovnal Bisák a to ešte v samom konci Košlab nemieril presne.
Góly: 87. P. Bisák – 56. D. Jankovič. R Kasznár, 200. OTJ: Bránsky – Dobrotka, Kupec, Ondrka, Kuchtiak, Bisák, Zsebi, Krajčír, Grznár (81. Martonka), Balážik, Vaňo (58. Košlab). OFK: Holička – Krško, Poluch, Kochan, Maršala, Sipos, Rusinko (37. P. Ducký), Masarovič, Grman (74. Vičan), Jankovič, Soboňa (86. Béger).

(KIJ, LK, JŠ, EB)

Najlepší strelci:8 – D. Bednár (D. Saliby), 7 – L. Mukalenga, D. Kianek (Svätý Peter), 6 – J. Jurky (V. Lovce), M. Fehervári (Šurany).

Zostava kola: I. Bránsky (H. Obdokovce) – B. Kapusta (Tovarníky), O. Piven (Vydrany), D. Hajko (V. Lovce) – B. Szabó (D. Saliby), A. Gögh (Vydrany), D. Benyó (Svätý Peter), M. Fehervári (Šurany), E. Molnár (Štúrovo), D. Jankovič (Hrušovany) – M. Ďurovič (Kozárovce).

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Koronavírus: Testovanie v okrese Nové Zámky, FOTO a VIDEO

Viacero odberných miest otvorilo neskôr. Ľudia stále čakajú v dlhých radoch.

Drive-in miesta v Nitre kolabujú. V nedeľu tam polícia pustí len autá s minimálne tromi ľuďmi

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miest a obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.