Dvory po vysokej výhre vonku poskočili na špicu

Levice klesli až na samé dno.

Záber zo stretnutia Želiezovce - Tvrdošovce 2:0.Záber zo stretnutia Želiezovce - Tvrdošovce 2:0. (Zdroj: Ľudovít Vanek)

V. LIGA - VÝCHOD

6.kolo
FK Chotín – OFK Veľký Ďur 2:3 (0:1)
Hostia nastupovali na zápas s úmyslom bodovať. Od úvodných minút hrali veľmi pozorne v obrane a čo prešlo za chrbát obrancov, to pochytal gólman Mizerák. V 33. minúte Méres dostal svoje mužstvo do vedenia – 0:1. V druhom polčase sa hral otvorený futbal a diváci si prišli na svoje. Najprv Smolka vyrovnal na 1:1 a v 74. minúte Nagy z 11m kopu dostal domácich do vedenia. Hostí to nezlomilo a snažili sa vyrovnať a nakoniec sa to podarilo v 82. minúte Méresovi – 2:2. Záver stretnutia patril hráčom Ďuru, keď v 87. minúte Chlpik strelil víťazný gól -2:3. Prišli si pre bod získali všetky tri.
Góly: 58. M. Smolka, 74. J. Nagy (11 m) – 33. M. Méres, 82. M. Méres, 86. J. Chlpík. R Markech, 200.
DOMÁCI: D. Ruháš – A. Pásztor, Z. Novota, R. Sátek, N. Šipoš, J. Nagy (87. D. Tóth), M. Ladányi (46. M. Smolka), Z. Lucza, G. Maríkovec, R. Blaho (81. L. Lévai), S. Konc
HOSTIA: A. Mizerák – P. Pišky, D. Gregor, I. Tušan, T. Horváth, L. Jurík, M. Méres, S. Kolen, F. Vašíček, J. Chlpík (90. E. Mozdík), R. Malý

SkryťVypnúť reklamu

MŠK Želiezovce – ŠK Tvrdošovce 2:0 (2:0)
Hostia mali v úvode dve šance, premeniť ich však nedokázali. Naopak na druhej strane sa presadil Kristofóli a otvoril skóre zápasu. Od tohto momentu domáci prevzali iniciatívu a onedlho pridali aj druhý gól do siete súpera. V druhom polčase si hostia vypracovali ešte jednu príležitosť, ani z tej sa však presadiť nedokázali. Domáci sa spoliehali na brejkové situácie, z ktorých sa však tiež nepresadili. Zrodilo sa zaslúžené víťazstvo pre domácich,
Góly: 20. P. Kristofóli, 29. S. Rotík. R Pacher, 200.
DOMÁCI: N. Barecz – R. Szokol, J. Trávnik, P. Kristofóli, S. Rotík, L. Páchnik, D. Páchnik, G. Dulai, D. Páchnik, P. Klimaj, M. Herceg (64. E. Štuller)
HOSTIA: J. Molnár – M. Malý, S. Vincze, R. Augustín (79. D. Malý), V. Ladics, M. Malák, M. Perez Nacarino, A. Csanda, P. Máté, L. Kosztolányi, P. Kačerjak (75. R. Rybár)

Futbalový klub FK Activ Veľké Kosihy – FC Okoličná na Ostrove 2:2 (1:2)
Zápas začal ako správne derby – nervózne. Hostia svoj prvý nájazd využiť nedokázali, v druhom však už Ferenczi otvoril skóre zápasu. Domáci zakrátko dokázali vyrovnať a zápas sa začínal od začiatku. Domáci si vytvorili dve šance, využiť ich ale nedokázali. V 25. minúte sa po nedorozumení presadili hostia a dostali sa do vedenia. V druhom dejstve už emócie utíchli a domáci tlak narastal. Domácim sa v 51. minúte podarilo vyrovnať. Ďalej pokračovali vo svojom tlaku, na gól to však už nestačilo. Zrodila s tak remíza, s ktorou sú spokojné oba celky.
Góly: 9. T. Illéš, 51. A. Tóth (11 m) – 5. J. Ferenczi, 25. R. Nyilas. R Juhos, 100.
DOMÁCI: L. Házi – S. Olajos, T. Illéš, K. Cseh, G. Rigó, A. Tóth, A. Csicsó, M. Inczédi, Ľ. Horváth, R. Turza, T. Mačanský
HOSTIA: K. Fél – I. Parádi, M. Mészáros, M. Hrabovský, Z. Gacsal, M. Filko, J. Ferenczi, Z. Halász, R. Nyilas, A. Csinger, I. Meleg

MŠK Hurbanovo – TJ Družstevník Dvory nad Žitavou 0:5 (0:3)
Domáci chceli v tomto zápase potvrdiť dobrý výsledok z minulého kola. Do zápasu však nastúpili príliš zakríknuto a už v 8. minúte otvorili skóre mladý Molda. Zanedlho Kráľ po chybe obrany zvýšil na 0:2. Domáci boli počas celého prvého polčasu bez šance, výnimkou bola len jedna situácia, kedy dokázali nastreliť brvno. Hostia do polčasu dokázali vstreliť ešte jeden gól a do šatní tak išli so zaslúženým vedením.
Domáci nedokázali svojho súpera dostať pod tlak ani v druhom polčase. Hostia pridali v závere zápasu ešte dva góly a vybojovali si zaslúžené víťazstvo.
Góly: 8. P. Molda, 20. V. Kráľ, 38. G. Gulyás, 83. V. Kráľ, 85. G. Gulyás. R Kovačik, 150.
DOMÁCI: G. Fekete – S. Jóba, Š. Gelle, N. Mokráš (83. J. Kling), D. Stacho, A. Porubszky, R. Szántó, G. Tárnok, N. Barton (57. D. Budai), D. Hegedüš, Z. Pastorek (81. T. Zajac)
HOSTIA: O. Shpak – G. Gulyás (85. T. Hatala), E. Haulík, M. Illés (88. Z. Pásztó), A. Holeček, V. Kráľ, M. Kling, T. Varga, P. Molda, M. Orémusz, D. Pilný (66. I. Bašťovanský)

ŠK Kmeťovo – ŠK Nesvady 3:3 (2:0)
Domáci nastúpili na zápas aktívne, už v 24. minúte vyhrávali 2:0. Hral sa futbal na úrovni, v ktorom mali na vrch domáci, svoje zvyšné šance však využiť nedokázali. V úvode druhého dejstva sa gólovo prebrali aj hostia a zakrátko sa im podarilo vyrovnať a začínalo sa od začiatku. Domáci sa ale nevzdávali a v bojovnom zápase sa v 68. minúte opäť dostali do vedenia. V závere však hostia po trme – vrme v šestnástke súpera dokázali vyrovnať. Nesvadčania si tak po šťastnom zápase odnášajú domov jeden bod.
Góly: 9. J. Švec, 24. J. Sádovský, 68. F. Petráni – 53. M. Czabány, 62. D. Zácsik, 89. A. Molnár. R Hubinský, 100.
DOMÁCI: T. Mráz – P. Varga (66. J. Zubek), T. Sádovský, J. Sádovský, J. Švec, F. Petráni, M. Jurkáček (66. M. Jurkáček), J. Švec, O. Hraška, M. Mjuller, P. Mjuller (85. S. Sádovský)
HOSTIA: G. Slávik – M. Švantner (82. Z. Kiss), M. Czabány, D. Csontos, K. Haris, M. Banda (71. T. Csief), N. Halanda, A. Varga (82. M. Varga), E. Dibúz (78. G. Hengerics), A. Molnár, D. Zácsik

FK Slovan Šahy – ŠK Sokol Starý Tekov 4:1 (3:0)
Domáci nastúpili s elánom, od úvodu si vytvorili tlak na súperovu bránu. Góly na seba nenechali dlho čakať a do polčasu už bolo rozhodnuté. Na svetelnej tabuli svietilo skóre 3:0. V úvode druhého polčasu hostia zápas mierne zdramatizovali gólom na 3:1. Domáci však nenechali nič na náhodu a v 63. minúte Belák strelil poisťovací gól na 4:1.
Góly: 6. J. Urblík, 18. V. Bartal, 23. J. Urblík, 63. K. Belák – 46. J. Damian Hostinský. R Janček, 150.
DOMÁCI: Ľ. Belák – M. Misko, Z. Baráti, L. Studva, Z. Gyepes, V. Bartal (72. L. Szekeres), K. Belák (86. R. Alföldi), B. Kováč (46. E. Gáspár), P. Tran Anh, B. Pál, J. Urblík
HOSTIA: M. Kúdela – M. Fogad, D. Kúdela (35. P. Seneši), M. Chmelo, A. Škorec, B. Halabuk, M. Huszár, M. Šumeraj (76. T. Trenčiansky), P. Šumeraj, J. Bagala (54. M. Nespešný), J. Damian Hostinský

TJ Salka – FK Slovan Levice 4:1 (0:1)
Hostia v prvom dokonale herne aj výsledkovo zaskočili svojho súpera. Keď dokonale bránili všetky ich útoky a v 37. minúte dokonca išli do vedenia 0:1. Domáci sa však v druhom dejstve prebrali a v 60. minúte dokázali vyrovnať. Zakrátko na to sa dostali aj do vedenia po góle Horňana. V závere zápasu taktiež nenechali nikoho na pochybách a pridali ešte ďalšie dva góly do siete hostí.
Góly: 60. G. Dajcs, 66. P. Horňan, 81. R. Šál, 84. P. Čizmár – 37. J. Guláš. R Kačička, 200.
DOMÁCI: O. Prohászka (85. B. Demendi) – M. Toběrný, R. Pasztorok, E. Gálik (83. Á. Trieb), F. Szivó, R. Šál (85. R. Štugel), P. Čizmár, N. Cziria, R. Droppan (53. P. Horňan), R. Varga, G. Dajcs
HOSTIA: E. Bielik – J. Gonda, G. Švec, L. Ferencz, F. Králik, R. Leandro Thomaz, S. Kupča, J. Mikula, J. Guláš, D. Kazár (84. H. Močko), J. Vlkolinský

TJ Družstevník Bešeňov – FK Marcelová 1:3 (1:3)
Hostia nastúpili do zápasu aktívne a do trojgólového vedenia sa dostali už v 35. minúte. Domáci na to dokázali v 38. minúte reagovať a do šatní tak išli s dvojgólovým mankom. V druhom polčase aj napriek snahe s výsledkom ešte niečo urobiť gól vstreliť už nedokázali a hostia ta zaslúžene zvíťazili.
Góly: 38. R. Maďar – 5. N. Hausleitner, 9. C. Szórád, 35. E. Wilson Speck. R Turba, 50.
DOMÁCI: B. Alaksza – R. Miškovič, T. Benkó (76. P. Krajanec), J. Varga (46. Z. Gubó), R. Maďar, D. Balogh, D. Brezík, T. Varga, P. Valachovič, M. Krpelán, M. Lantos
HOSTIA: L. Jurčina – A. Sánta (58. R. Vörös), P. Kováč, B. Gumbér (88. V. Varga), D. Taibl, V. Kosťukevič, E. Wilson Speck, N. Hausleitner (90. R. Viderman), D. Horján, C. Szórád, G. Németh (67. B. Lesko)

9. Želiezovce 6 3 0 3 13:17 9 (0)
10. Activ V. Kosihy 6 2 2 2 12:14 8 (-1)
(PB)

Zostava kola: Mizerák (Ďur) – Rotík (Želiezovce), Gyepes (Šahy), Kováč (Marcelová), – Méres (Ďur), Kristofóli (Želiezovce), Molda (Dvory), J. Varga (Bešeňov), Petráni (Kmeťovo) – Urblík (Šahy), Gulyás (Dvory)