Ďalšie plusové body pre FKM

Víťazstvo v Púchove vystrieľal Dikácz

Radosť Novozámčanov po víťaznom zápase v Púchove.Radosť Novozámčanov po víťaznom zápase v Púchove. (Zdroj: FKM)

FUTBAL

III. LIGA

6.kolo

Púchov – N. Zámky 0:2 (0:2)
V jarmočnom popoludní videla v Púchove slabá návšteva ešte slabší výkon domácich hráčov. Hostia od úvodu diktovali tempo, boli vždy o krok vpredu a v 9. min sa ujali vedenia. Nedorozumenie medzi Brezničanom a Zavadzanom využil Dikácz a po nájazde technickým oblúčikom poľahky prehodil vybiehajúceho D. Letka – 0:1. O šesť minút Body mieril vedľa a v 18. min Matičovu nebezpečnú strelu domáci gólman skrotil až na bránkovej čiare. Ani tieto výstrahy domácich neprebrali a D. Letko vyrazil priamy kop Dikácza a poradil si aj so strelou Tawandu. V 30. min ušiel domácim obrancom Dikácz, obišiel vybehajúceho brankára a strelou do prázdnej brány zvýšil na 0:2. Púchov v prvom polčase vyslal smerom na bránu iba tri veľmi nepresné strely. Po prestávke hostia výrazne ubrali z aktivity, ale v 52. min Body po centri zobral loptu spoluhráčovi Dikáczovi, ktorý bol v lepšej pozícii. O štyri minúty ušiel po krídle Marek Gajdošík, ale v šestnástke akciu zbrzdil a hostia mu loptu odkopli. V 60. min Brezničan z priameho kopu z 20 metrov trafil technickou strelou spojnicu, čo bola jediná strela Púchovčanov medzi žrde. Do hry sa vkradla nervozita, pod čo sa podpísal niektorými verdiktami rozhodca. Vzrušenie priniesla už iba 78. min, kedy Lovska zdiaľky nastrelil brvno, keď predtým sa domáci márne dožadovali prerušenia hry kvôli ležiacemu hráčovi v strede ihriska.
Góly: 9. a 30. Dikácz. R Španka, ŽK: Vanák, Zavadzan – Obert, 150 divákov. PÚCHOV: D. Letko – Riška, Vanák, Zavadzan, Brezničan, Sibanda, Hrnko (87. Gáborík), F. Buček (36. Kvaššay), Haviar, J. Pilát (35. Kopiš), Marek Gajdošík. Tréner E. Pagáč. FKM: Dovičovič – Petráš, Ešek, M. Letko, Baksics, Korman, Obert, Matič, Tawanda (87. Piskla), Dikácz (56. Lovska), Body (75. Fiala). Tréner P. Lérant.⋌ JOZEF ŠPROCHA

DAC B/Vrakúň – Galanta 1:0 (0:0)
Diváci vo Vrakúni mohli vidieť zaujímavé stretnutie, v ktorom prevládalo nasadenie. Na ihrisku sa viac-menej bojovalo, takmer celý duel sa odohrával prakticky medzi veľkými vápnami. Domáci pohrozili dvomi pološancami, hlavičky Mervóa sa však neujali. Galanta sa v ofenzíve nevedela presadiť. Zápas o jednom góle rozuzlila situácia z 83. minúty, keď po krídelnej akcii a centri Szelleho pohotovo zakončil Nagy. Domáci tak vybojovali cenné tri body a s výnimkou duelu s Gabčíkovom sú na domácej pôde neporazení.
Gól: 83. Nagy. R Matulová, ŽK: Nagy – Jakubjak, Prágai, 200 divákov. DAC B: Slávik – Šimko, Bajič, Kosorín, Iván (65. Szelle), Domonkos (90. G. Varga), Nagy, Grebáč, Mervó (86. Tešlár), Mészáros (88. D. Varga), Špiriak. Tréner B. Fodrek. FC: Čellár – Jakubjak, Gányovics, Vdovjak, Szénási, Jakabovič, Pecho, Revák (84. R. Meszlényi), Prágai (67. Avramov), Baša (86. Molnár), Lenárt (85. Madarász). Tréner T. Meszlényi.
(FL)

Prievidza – Topoľčany 3:0 (1:0)
Baníci od začiatku vyvíjali veľký tlak na súpera. V 10. min. z pravej strany Turančík strieľal tesne vedľa brány. Vzápätí centrovanú loptu hostí si takmer Lehocký vrazil do vlastnej brány, ale situáciu s chladnou hlavou zvládol. Po centri z ľavej strany v 18. min. triafal Čertík hosťujúceho brankára Kochana. V 25. min. Šifalovič z dobrej pozície trafil brankára. V 33. min. to konečne padlo, keď Búryho center skončil v sieti Kochana. V 45. min. hostia z Topoľčian hlavou zakončovali mimo bránu. V druhom polčase naďalej baníci držali loptu častejšie na svojich kopačkách ako hostia a v 53. min. Búryho presný center pred bránu Šifalovič zužitkoval na gól – 2:0. Únik Čertíka po ľavej strane a jeho výbornú prihrávku pred bránu nevyužil Turančík. V 76. min. ojedinelú strelu hosťujúceho Ncubeho pekným zákrokom zlikvidoval Lehocký. Na konečných 3:0 uzavrel skóre Kováčik nádhernou strelou spoza šestnástky do šibenice topoľčianskej brány. Baníci konečne naplno zabodovali.
Góly: 33. Búry, 51. Šifalovič, 90. Kováčik. R Kišš, ŽK: Halmeš, Jánošík – Luzin, 365 divákov. BANÍK: Lehocký – Thanh, Šifalovič (72. Šlabjar), Búry (79. Kopál), Kováčik, Turančík (88. Gunda), Čertík, Halmeš, Jánošík, Viktory, Kozák. Tréner J. Pekár. MFK: Kochan – Rusnák (82. Závadský), Luzin, Švajlen, N. Pavlović (55. Húdok), S. Pavlović (55. Helbich), Ncube, Mpofu, Billik, Pakanec, Babač (86. Adamkovič). Tréner V. Ilko. ⋌VLADIMÍR ŠUNÍK

Bánovce – FC Nitra jun. 2:1 (1:1)
Bánovce nastúpili na zápas po týždňovej prestávke plné elánu a úvodné minúty zápasu dokonal ovládli. Už v 5. min. Gajdoš vysunul Mroceka, ktorý našiel voľného Bakšiho. Jeho pokus síce obrana hostí zblokovala, ale lopta sa odrazila k Bartovi, ktorý hlavou otvoril skóre zápasu – 1:0. Následne sa vyznamenal brankár hostí Šípoš po jedovatej strele Bartu. Výborný úvod domácich zakončil peknou strelou Mrocek, opäť pekný zákrok vytiahol brankár hostí. Hostia sa postupne osmeľovali a v 28. min. po peknej kombinačnej akcii vyrovnával Záhon – 1:1.Vzápäti mal gól na kopačke i hosťujúci Machovec, jeho dobrý pokus však smeroval len do stredu bránky. V druhom polčase sa už hralo za nepretržitého dažďa. V 50. min. najlepší hráč na ihrisku R. Mrocek prešiel až cez štyroch hráčov hostí a svoju peknú individuálnu akciu zakončil gólovo – 2:1. Svatík následne mohol pridať i tretí gól domácich, ale v ťažkej pozícii minul. Hostia postupne získavali prevahu, dve čisté šance chytá domáci brankár Hipp. Domáci hrali v závere na brejky, dve pološance si vypracoval Zita, Oravec trafil tyč. Bánovce si za bojovnosť zaslúžene do tabuľky pripísali plný bodový zisk.
Góly: 5. M. Barta, 50. R. Mrocek – 28. J. Záhon, R Fehér, ŽK: Mrocek, 100 divákov. SPARTAK: Hipp – Minárik (75. Zita), Poštrk, Oravec, Mrocek, Barta (89. Tabak), Svatík, Gajdošík, Halás, Hrabal, Bakši. Tréner M. Slovák. FC: Šípoš – Gužík (74. Peseky), Galko, Ďurek, Dunda, Machovec (64. Tkáč), Fábry, Fabiš, Záhon (64. Zelenka), Lola, Macho. Tréner A. Štefanka. ⋌(MK)