V zápase plnom zvratov napokon deľba bodov

Komárno aj oslabené tuho bojovalo o víťazstvo.

V zápase KFC - FK Pohronie sa urputne bojovalo o každú loptu.V zápase KFC - FK Pohronie sa urputne bojovalo o každú loptu. (Zdroj: Karol Scholtz)

FUTBAL

II. LIGA

8.kolo

KFC Komárno – FK Pohronie 3:3 (2:1)
Už v 1. minúte mal dobrú príležitosť Bilyk, ale jeho zámer vystihol hosťujúci brankár Urminský. Dobrý začiatok žiaľ pre domáce farby gól nepriniesol a tak sa hra postupne vyrovnala. Hostia pohrozili vážnejšie po prvýkrát v 14. minúte, keď tvrdú strelu Frimmela musel likvidovať Kosťukevič.
V polovici prvého dejstva udreli hostia, po prízemnom centri z pravej strany skóroval Blahút. Inkasovaný gól fialovo – bielych poriadne nasrdil a ďalšia časť prvého polčasu patrila jednoznačne im. V 20. minúte mal vyrovnanie na kopačke Bilyk, ale z dobrej pozície mieril vysoko nad. Komárňania sa dočkali v 33. minúte, kedy po pravej strane unikol až k bránkovej čiare Militosjan a jeho ideálnu spätnú prihrávku poslal nekompromisne do siete Kuruc.
Domáci dostali chuť a o dve minúty už viedli po Matičovej strele spoza šestnástky, na ktorú bol Urminský prikrátky. Domáci mohli ísť na prestávku ešte veselší, ale ďalšie dobré príležitosti nevyužili. Najbližšie ku gólu boli minútu pred polčasom, keď Podlucký vyhral pri bránkovej čiare súboj s vybehnuvším brankárom hostí, loptu šikovne vrátil pred bránu, ale Militosjanovu hlavičku spred opustenej brány odvracal jeden z hosťujúcich obrancov. Krátko po zmene strán nechala obrana KFC príliš veľa priestoru Blahútovi, ktorý svojim druhým gólom vyrovnal.
Začínalo sa odznovu, ale hral sa naďalej veľmi atraktívny, pre divákov zaujímavý futbal. Zo zápasu neuplynula ešte hodina hry a domácich dostal do ťažkej situácie Hovsepjan, ktorý sa nechal zbytočne vylúčiť po podrazení súpera, keď už predtým videl žltú kartu. Aj oslabené Komárno však bolo na súperovu bránu nebezpečné. V 61. minúte sa v čistej šanci ocitol Bilyk, ale trafil iba brankára.
O minútu na to na opačnej strane lopta z Parajovej hlavy opečiatkovala žrď Kosťukevičovej brány. V 64. minúte šli prekvapujúco do vedenia opäť domáci, po Militosjanovom vbehnutí do pokutového územia a presne mierenej krížnej strele. Do konca stretnutia zostávalo ešte veľa času a oslabené Komárno tak muselo o výsledok bojovať.
Napokon sa hosťom podarilo iba vyrovnať sedem minút pred koncom, keď obrana KFC bola k Frimmelovi až príliš benevolentná
Góly: 34. Kuruc, 36. Matič, 65. Militosjan – 22. a 51. Blahút, 83. Frimmel.
R Dohál, ŽK: Janček, Hovsepjan, Militosjan, Sekulič, Huszty – Nosko, Pittner, Nurkovič. Paraj. ČK: 59. Hovsepjan (KFC po druhej žltej), 328 divákov.
KFC: Kosťukevič – Morócz. Podlucký, Špak, Moďoroši (77. Kele) – Janček, Kuruc, Matič (67. Huszty), Hovsepjan – Bilyk (90. Sekulič), Militosjan. Tréner P. Zelenský.
FK: Urminský – Nosko, Pittner (34. Hudák), Prikryl, Ďungel, Frimmel (87. Pavúk), Nurkovič, Garaj, Paraj, Sojka, Blahút (74. Lipták). Tréner M. Foltán.

Povedali po stretnutí

Miloš Foltán (tréner FK Pohronie)
„Pre divákov to bol určite atraktívny zápas. Ja bod beriem, hoci hráčom sa máli, ale asi tak to má byť. Remíza je podľa mňa spravodlivá. Prišli sme sem s cieľom získať jeden plusový bod a to sa nám aj podarilo. Mrzí ma , že odchádzame zo zápasu s tromi zranenými hráčmi.“

Peter Zelenský (tréner Komárna)
„ Začali sme dobre, ale po chybe v obrane sme ako prví inkasovali my. Potom sme sa však pustili do súpera a dokázali sme výsledok otočiť. Škoda, že sme nepridali ešte nejaké góly navyše, šance sme na to mali. V druhom polčase sme hrali polhodinu oslabení, čo pochopiteľne sťažilo našu situáciu, ale i tak sme sa dokázali opäť dostať do vedenia. Dostali sme dva góly cez stred obrany, čo by sa nám nemalo stávať. Mužstvo dnes potvrdilo, že má tendenciu napredovať, len zápasy pribúdajú a my potrebujeme body.“

Ostatné výsledky: Šamorín – Lok. Košice 1:1, Inter – Zvolen 3:1, Nové Mesto n.V. – Lipt. Mikuláš 1:0, Skalica – Bardejov 1:0, Podbrezová B – Poprad 0:6, Žilina B – Sereď 3:4, Trebišov – Spiš. Nová Ves 2:1.

16. Podbrez. B 8 1 1 6 7:19 4

Program 9. kola: 22.9. Lok. Košice – Žilina B, FK Pohronie – Nové Mesto n.V., 23.9. Bardejov – šamorín, Lipt. Mikuláš – Skalica, Spiš. Nová Ves – Komárno, Zvolen – Trebišov, Poprad – Inter, 24.9. Sereď – Podbrezová B.