Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Levice prvýkrát víťazne

Želiezovce s úlovkom.

Želiezovce (v pruhovanom) prekvapili v Nesvadoch, vyhrali najtesnejším rozdielom.Želiezovce (v pruhovanom) prekvapili v Nesvadoch, vyhrali najtesnejším rozdielom. (Zdroj: Kitty Nemesová)

FUTBAL

V. LIGA VÝCHOD

5.kolo

FK Marcelová – MŠK Hurbanovo 2:1 (1:0)
Štart do zápasu sa domácim vydaril, keď sa do vedenia dostali už v tretej minúte po štandartnej situácii. Domáci si v prvom polčase vytvorili ešte niekoľko šancí, skórovať sa im však nepodarilo. Krátko po začiatku druhého dejstva hostia dokázali vyrovnať a začal sa boj. V 78. minúte však domácich zachránil gól Németha a domáci si vybojovali zaslúžené víťazstvo.
Góly: 3. E. Wilson Speck, 78. G. Németh – 57. D. Stacho. R Provodovský, 300.
DOMÁCI: L. Jurčina – A. Sánta (90. B. Lesko), P. Kováč (74. D. Horján), O. Hegedüs (67. R. Voros), P. Németh, B. Gumbér (67. C. Szorád), V. Varga (56. G. Németh), D. Taibl, V. Kosťukevič, E. Wilson Speck, N. Hausleitner
HOSTIA: G. Fekete – S. Jóba, P. Kádek (39. N. Barton), Š. Gelle, N. Mokráš, D. Stacho, A. Porubszky, R. Szántó, D. Budai (81. J. Kurák), G. Tárnok, J. Kling

TJ Družstevník Bešeňov – FK Chotín 2:2 (0:1)
Domáci mali v hodovom zápase prevahu hneď od úvodu, trápila ich však smola v koncovke. Hostia sa presadili v 12. minúte po rohovom kope, kedy sa hlavou trafil Konc. V podobnom štýle pokračoval aj druhý polčas. Na 0:2 zvýšil po chybe domácej obrany Maríkovec v 49. minúte. Domáci ešte väčšmi zvýšili svoj tlak, zásluhou čoho Benkó vybojoval pokutový kop, ktorý aj premenil. Desať minút pred koncom vyrovbal Benkó opäť z pokutového kopu. V závere hostia dostali červenú kartu, zásluhou čoho domáci pokračovali vo svojom enromnom tlaku, gól sa im však už vstreliť nepodarilo.
Góly: 66. a 80. T. Benkó (oba z 11 m) – 12. S. Konc, 49. G. Maríkovec. ČK: 83. Csintalan. R Zachara, 200.
DOMÁCI: B. Alaksza – P. Krajanec, R. Miškovič, T. Benkó, J. Varga, R. Maďar, D. Balogh, D. Brezík, T. Varga, P. Valachovič, M. Lantos
HOSTIA: D. Ruháš – N. Šipoš, G. Maríkovec, G. Csintalan, R. Sátek (90. M. Ladányi), Z. Novota, Z. Lucza, M. Smolka (81. L. Lévai), R. Blaho, A. Pásztor, S. Konc

TJ Družstevník Dvory nad Žitavou – TJ Salka 4:2 (0:0)
Prvý polčas sa odohral len slabší, medzišestnástkový futbal. V úvode druhého dejstva otvorili skóre hostia, gólom Flekáča. Domáci sa po tomto góle prebudili a podarilo sa im vstreliť štyri góly v rade. V závere však opäť ešte raz inkasovali, keď sa po chybe v domácej obrane presadil Čižmár.
Góly: 52. D. Pilný, 59. V. Kráľ, 63. V. Kráľ, 68. G. Gulyás – 47. M. Flekáč, 81. P. Čizmár. R Mráz, 150.
DOMÁCI: O. Shpak – G. Gulyás, E. Haulík, M. Illés (89. I. Bašťovanský), A. Holeček (70. L. Takáč), V. Kráľ, Z. Pásztó, M. Kling, T. Varga, P. Molda (80. D. Lovei), T. Hatala (46. D. Pilný)
HOSTIA: O. Prohászka – M. Toběrný, R. Pasztorok, E. Gálik (46. Á. Trieb), F. Szivó, R. Šál, P. Čizmár, N. Cziria, M. Flekáč, R. Droppan (72. R. Štugel), R. Varga

FK Slovan Levice – Futbalový klub FK Activ Veľké Kosihy 5:2 (3:1)
Zápas začal pre domácich veľmi dobre, už v piatej minúte vyhrávali 2:0. V 20. minúte však Turza dokázal znížiť na 2:1. Domáci sa do polčasu preasdili ešte raz a do šatní sa tak išlo za stavu 3:1. Hral sa otvorený futbal, hostia mali viac z hry. Domáci sa spoliehali prevažne na protiútoky, ktoré im vychádzali. V druhom polčase hostia zvýšili svoj tlak, domáci však perfektne kontrovali. V 70. minúte dokázali zvýšiť na 4:1, načo zakrátko odpovedali hostia gólom Tótha. Do konca zápasu sa domáci dokázali presadiť ešte raz.
Góly: 3. L. Ferencz, 5. R. Leandro Thomaz, 26. F. Králik, 70. A. Mészáros, 90. A. Mészáros – 20. R. Turza, 74. A. Tóth. R Kováčik, 100.
DOMÁCI: E. Bielik – J. Gonda, G. Švec, L. Ferencz (46. J. Guláš), F. Králik, R. Leandro Thomaz, S. Kupča, R. Szabó (46. A. Mészáros), G. Gyurcsek (79. A. Suljič), M. Janúrik, J. Mikula
HOSTIA: L. Házi – S. Olajos, K. Cseh, M. Bazinský, T. Illéš, A. Tóth, G. Rigó, A. Csicsó, M. Kapusňák (57. T. Mačanský), M. Inczédi, R. Turza

FC Okoličná na Ostrove – FK Slovan Šahy 2:2 (1:1)
Domáci odohrali nešťastný zápas. V prvom polčase mali prevahu, v jeho závere sa však dokázali presadiť hostia a otvoriť skóre. Hneď z ďalšej akcie však domáci dokázali vyrovnať. V druhom dejstve išli opäť do vedenia hostia po góle Urblíka. Domácim v tomto zápase šťastena nepriala, keď nastrelili niekoľkokrát konštrukciu Belákovej bránky. Napokon sa im desať minút pred koncom podarilo vybojovať aspoň jeden bod.
Góly: 41. M. Hrabovský, 80. I. Parádi – 40. Z. Gyepes, 70. J. Urblík. R Trnka, 150.
DOMÁCI: K. Fél – I. Parádi, M. Mészáros, M. Hrabovský, Z. Gacsal (72. R. Nyilas), M. Filko, J. Ferenczi, Z. Halász, P. Koton (62. Š. Uzola), T. Farkas (46. A. Csinger), I. Meleg
HOSTIA: Ľ. Belák – M. Misko, Z. Baráti, L. Studva, Z. Gyepes, V. Bartal, K. Belák (89. R. Alfodi), B. Kováč (90. R. Annus), P. Tran Anh, B. Pál, J. Urblík (72. E. Gáspár)

ŠK Sokol Starý Tekov – ŠK Kmeťovo 2:0 (0:0)
Do zápasu dobrej kvality nastúpili domáci s úmyslom zabojovania o prvé miesto v tabuľke. V prvom polčase si vypracovali dve šanci, gól z nich však nepadol. Do druhého dejstva nastúpili domáci s úmyslom rohodnúť zápas vo svoj prospech. V 61. minúte sa im gólom Šumeraja podarilo otvoriť skóre. Za tohto stavu mali šancu aj hostia, premeniť ju však nedokázali. To dokonale potrestali domáci a vstrelili druhý, poisťovací gól. Domáci v kvalitnom zápase zaslúžene zviťazili.
Góly: 61. P. Šumeraj, 76. M. Huszár. R Ševčík, 200.
DOMÁCI: M. Kúdela – M. Fogad, D. Kúdela, M. Chmelo, A. Škorec, V. Rakica (87. P. Seneši), M. Huszár, M. Šumeraj, P. Šumeraj (75. J. Bagala), P. Martinček (68. J. Damian Hostinský), M. Krenčan (85. M. Nespešný)
HOSTIA: T. Mráz – P. Varga, T. Sádovský, J. Sádovský, J. Švec, F. Petráni, P. Mjuller, M. Jurkáček (75. A. Gunda), M. Mjuller, P. Kršák, P. Šulík (62. O. Hraška)

ŠK Nesvady – MŠK Želiezovce 0:1 (0:1)
V Nesvadoch sa odohral hodový zápas. Domáci začali so snahou o vstrelenie vedúceho gólu, z protiútoku sa však presadili hostia. Domáci vo svojej snahe pokračovali aj v druhom dejstve, hostia však hru umne kúskovali. V slabom zápase tak o výsledku rozhodla ojedinelá šanca hostí.
Góly: 18. P. Kristofóli. R Mihál, 100.
DOMÁCI: G. Slávik – M. Švantner (61. D. Zácsik), M. Czabány, D. Csontos, K. Haris, N. Halanda (M. Varga), A. Varga, E. Dibúz, M. Benča (72. Z. Kiss), A. Molnár, G. Hengerics (80. T. Csief)
HOSTIA: N. Barecz – R. Szokol, J. Trávnik, P. Kristofóli, S. Rotík, K. Füle, L. Páchnik, D. Páchnik, G. Dulai, D. Páchnik (90. P. Stano), M. Herceg

ŠK Tvrdošovce – OFK Veľký Ďur 2:0 (1:0)
V Tvrdošovaciach sa odohral vyrovnaný zápas. Územnú prevahu však mali domáci, aj keď šance sa striedali na oboch stranách. Domáci sa dostali do vedenia v 37. minúte po góle Mátého, ktorý sa presadil po chybe hosťujúcej obrany. Lepší vstup do druhého polčasu mali domáci. V 48. minúte však nedokázali premeniť pokutový kop. Domáci Máté ale onedlho pridal svoj druhý gól v zápase. Po tomto góle sa zápas už len dohrával.
Góly: 37. P. Máté, 48. P. Máté. R Frič, 200.
DOMÁCI: N. Bányi – M. Malý, S. Vincze, R. Augustín (57. L. Szikora, 84. M. Tkáč), V. Ladics, M. Lakatoš (71. P. Kačerjak), M. Malák, M. Perez Nacarino, A. Csanda (89. R. Rybár), P. Máté (65. D. Máté), L. Kosztolányi
HOSTIA: A. Mizerák – P. Pišky, I. Tušan, R. Mudroň (75. D. Gregor), K. Nádašdy, E. Zorád, L. Jurík, S. Kolen, M. Méres, P. Petrík (46. F. Vašíček), J. Chlpík
KONTUMÁCIA
OFK Veľký Ďúr – ŠK Nesvady– ŠTK ZsFZ kontumuje stretnutie podľa SP čl. 82/1/f a podľa SP čl. 53/i a podľa SP čl. 11/2 priznáva 3 body a skóre 3:0 v prospech OFK Veľký Ďúr. ŠTK ZsFZ odstupuje ŠK Nesvady na DK na doriešenie podľa RS ZsFZ 2017/2018 P2.3.3 ZsFZ-STK-2017/2018-1032

(PB)

Zostava kola: Bányi (Tvrdošovce) – Kling (Dvory), Gonda (Levice), Janúrik (Levice) – Mészáros (Okoličná), Huszár, Chmelo (obaja Tekov), Perez Nacarino (Tvrdošovce) – Benkó (Bešeňov), P. Máté (Tvrdošovce), Wilson (Marcelová) .