Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Nadmieru vydarený vstup Novozámčanov

Bryndziari sa zmohli len na čestný úspech.

Puk je po strele Novotného po štvrtýkrát vo zvolenskej sieti. Z gólu sa raduje Cetkovský.Puk je po strele Novotného po štvrtýkrát vo zvolenskej sieti. Z gólu sa raduje Cetkovský. (Zdroj: Roman Guliš)

Tipsportliga

1.kolo

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Diváci sa na štadióne nestihli ani poriadne usadiť a už si mohli zakričať gól, keď strela obrancu Saliju od modrej prenikla za chrbát zvolenského brankára. Prvá tretina priniesla útočný hokej z oboch strán, brankári museli niekoľkokrát predviesť svoje umenie. V 6. minúte hrali hostia presilovku, počas ktorej sa však do veľkej šance dostal Lantoši, ale skvelú Dubininovu prihrávku nezúžitkoval. V polovici deviatej minúty našiel Cetkovský pred bránu si nakorčuľujúceho Kovačeviča, ale ten z tesnej blízkosti trafil iba brankára. Na začiatku 14. minúty sa vo veľkej šanci ocitol Surovka, ale zoči-voči Climiemu neuspel. V závere tretiny si hostia vytvorili tlak, dve minúty pred sirénou puk trafil konštrukciu Kováčovej brány, poskakoval v bránkovisku, ale videorozhodca gól nepotvrdil.

Druhú časť hry úplne ovládli Novozámčania, ktorí v nej strelili tri utešené góly. Najskôr v 22. minúte nachytal Climieho na hruškách Lantoši, ktorý sa bekhendom trafil k bližšej žrdi. V 34. minúte využila druhá formácia domácich zlé vykorčuľovanie zvolenského brankára a Cetkovský trafil bez problémov prázdnu svätyňu hostí. O štyri minúty neskôr pri presilovej hre domácich o dvoch hráčov sa perfektne trafil Novotný.

V tretej časti hry sa obraz hry nezmenil. Domáci boli na koni a vytvárali si skvelé gólové príležitosti. Najskôr im nevyšla presilová hra o dvoch hráčov, ale vzápätí pri ďalšej, keď mali na ľade len o jedného hráča viac, skóroval čiperný útočník Zbořil. Jedným zo strojcov jednoznačného víťazstva Novozámčanov bol skvelý brankár Kováč, ktorý sa však z čistého konta netešil. Prekonal ho v 56. minúte Hraško, ktorý tak stanovil konečný gólový účet veľmi dobrého zápasu..

Góly a asistencie: 1.Salija, 22.Lantoši (Salija), 34.Cetkovský (Zbořil, Novotný), 37.Novotný (Salija), 46.Zbořil (Prapavessis,Cetkovský) - 56.Hraško (Ross, Jurík). Rozhodcovia: Konc D., Konc J. – Výleta, Orolin. Vylúčenia: 3:6. Využitie: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1852. Strely na bránu: 39:40.

HC Nové Zámky: Kováč (Romančík) – Plášil, Kovačevič, Salija, Prapavessis, Deyl, Chovan, Šimek – Varga, Špirko, Schultz – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Dubec, Surovka, Fábry – Rehák.

Povedal po stretnutí

Štefan Mikeš (tréner Nových Zámkov)

„Bol to vynikajúci zápas, v ktorom aj Zvolen hral veľmi dobre. Podarilo sa nám získať vedenie už v prvej minúte šťastným gólom, ktorý dodal mužstvu silu. Myslím si, že zápas mohol skončiť aj inak, nakoľko sme rozhodne nezačali zápas tak suverénne, ako sme ho skončili. Som rád, že chlapci hrali efektívne a predvádzali na ľade to, čo od nich očakávame. V našej hre boli aj chyby, ale som rád, že sme získali tri body. Nelietame v oblakoch, že sme porazili Zvolen tak vysoko, na našej hre je rozhodne čo zlepšovať.“

Ostatné výsledky: B. Bystrica – Nitra 2:3 pp., Košice – Detva 1:0, Trenčín – Lipt. Mikuláš 4:1, Žilina – Poprad 1:2 pp.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 649

Nové Zámky boli v minulosti veľmi dôležitým dopravným uzlom. Cestovný ruch potrebuje v súčasnosti nakopnúť.

Prednedávnom z nej vystúpilo Štúrovo a Mužla.

5 h

Koľko Novozámčanov malo trvalý pobyt v meste?

10 h
Náklady na odpad rastú. Priplatia si aj Novozámčania. Od niektorých domov ho však budú odvážať zriedkavejšie.

V roku 2021 zaplatíme za smeti o pätinu viac. OD niektorých domov však budú odvážať odpad zriedkavejšie. V meste pribudnú aj kontajnery na elektroodpad.

20. jan
Stephanie Deszátová v modrom drese FC Union Nové Zámky v zápase Ligy majsteriek.

Futbalistky, ktoré preslávili novozámocký región.