Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Na Žochárov nevyzreli

Novozámčanom po zmene strán došiel dych.

V prvom polčase fungovala Novozámčanom aj obrana na čele s brankárom Koščom, po obrátke však prevzali opraty pevne do rúk Topoľčanci(Zdroj: Roman Guliš)

HÁDZANÁ - EXTRALIGA

1.kolo

V úvodnom zápase sezóny mal Štart dobre nakročené k víťazstvu, body však brali Topoľčany.

HC Štart Nové Zámky – HK Agro Topoľčany 22:28 (15:14)
Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí rýchlo viedli 2:0 aj 6:4, ale Štart sa postupne dostával do tempa, vyrovnal hru aj skóre. Strelecky ťahal Novozámčanov ľavák Hricišon a na začiatku 20. minúty gól z ruky Barusa, znamenal trojgólové vedenie domácich v pomere 10:7.
Štart hral v pohode aj vďaka dobrým zákrokom brankára Košča, ale presilovky mu skôr škodili a tak sa hostia dotiahli do prestávky na rozdiel jediného gólu. Domácich môžu mrzieť v prvom dejstve dva nepremenené pokutové hody, pričom na opačnej strane sa pri jednom vyznamenal aj domáci gólman.
Začiatok druhého polčasu patril domácim, ktorí trojgólovou šnúrou odskočili svojmu súperovi na rozdiel štyroch gólov a zdalo sa, že Štart má sľubne nakročené k víťazstvu. Opak bol však pravdou, pretože od 35. minúty akoby uťal.
Topoľčany začali lepšie brániť, rozchytal sa brankár Meluš a šesť gólov po sebe posadilo „Žochárov“ definitívne na koňa. Novozámčanom sa prestalo dariť v útoku i obrane a navyše im dochádzali aj fyzické sily.
Nepomohli ani striedania a tak si favorizovaní hostia v závere poľahky dokráčali k víťazstvu.
Priebeh: 0:2, 3:2, 4:6, 6:6, 10:7, 12:11, 14:12, 18:14, 18:20, 19:26, 21:27.
Rozhodovali: Oťapka, Zubo, pokutové hody: 6/3 – 4/2, vylúčenia: 7 – 9, 300 divákov.
ŠTART: Pavlovič, F. Kocák, Košč – Polgár, M. Kocák 4, Molnár, Gyurics, Šátek, A. Veréb, Hricišon 5, Straňovský 3/1, Boris, I. Veréb 4, Tilandy 1, Barus 1, Minarovič 4. Tréner P. Sporni.
AGRO: Králik, Javorček , Meluš – Masaryk 1, Michalka 2, Miženko 1, Ivanov 2, Cigáň 3, Hlinka 5, Jadroň 3, Ďurček 1, Žilinčík 4, Kučer 6/2. Tréner P. Farář.

Povedal po stretnutí

Peter Sporni (tréner HC Štart)
„Do 35. minúty sme boli kvalitnému súperovi viac než vyrovnaným partnerom. Doplatili sme na skutočnosť, že má podstatne silnejší káder a tým pádom aj lavičku. V druhom dejstve nám už citeľne chýbali aj fyzické sily. Káder súpera zostal v letnej prestávke pokope a má svoju silu, kým ten náš opustilo až šesť hráčov základnej zostavy, čo je samozrejme cítiť. Moje mužstvo v tomto zápase predviedlo to, na čo má a myslím si, že sa za svoj výkon nemusí hanbiť.“

Ďalšie výsledky 1.kola: Modra – Malacky 22:27, Šaľa - Hlohovec 29:26, Prešov - P. Bystrica (12.9.), Prešov B - ŠKP Bratislava (21.10)

Program 2.kola: 8.9. Topoľčany – Považská Bystrica, 9.9. Nové Zámky – Modra, Hlohovec – Prešov B, 10.9. Malacky – Šaľa, 14.9. Bratislava – Prešov A.