Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Prvýkrát prehrali Štúrovi i Kalná, Šurany vezú body

Vonku naplno aj Svätý Peter a Vydrany.

Kolárovčania (v oranžovom) uštedrili v sobotu lídrovi tabuľky zo Štúrovu prvú prehru. O jediný gól stretnutia sa postaral Szikonya.(Zdroj: FK Kolárovo)

FUTBAL

IV. LIGA - JUHOVÝCHOD

4.kolo

Kolárovo – Štúrovo 1:0 (0:0)
Domáci mohli viesť už v 21. minúte: brankára už prekonali, no z bránovej čiary loptu vykopol obranca Štúrova. Kolárovo išlo do vedenia po akcii od Cingela, ktorý dlhým pasom vysunul Szikonyu a ten loptu nasmeroval pod brvno hosťujúceho brankára. V samom závere domáci mohli navýšiť skóre, no Magyar z tesnej blízkosti netrafil prázdnu bránu. Líder zo Štúrova tak vyšiel naprázdno.
Gól: 51. D. Szikonya. R Ahmed, 300.
FK: Kantár – Seszták, Halászik, Zuzula, Pavlík, Szikonya, Cingel (77. Dóša), Magyar (88. Mucha), Kókai, Vanek (85. Kociha), Bende. MŠO: Straňák – Saláta, Varga, G. Tóth, E. Molnár (47. Pintér), Bábsky, Balog, Andris (65. Vavrík), P. Molnár, Baka, Valent.

Veľký Meder – Kozárovce 1:1 (1:0)
V prvom polčase domáci mali obrovský tlak a hralo sa len na polovici nováčika. V 10. min. Csölle z voleja prestrelil bránu. Mészáros krásnou prihrávkou vysunul Pisára a ten poslal domácich do vedenia. Hráči Medera sa predbiehali, kto zahodí väčšiu šancu, a pokojne mohlo byť do prestávky 4:0. Po obrátke domáci poľavili a z protiútoku sa presadil Lenard. Hostia si ešte vypracovali šance, no bez gólového úspechu.
Góly: 20. R. Pisár – 52. M. Lenard. R Kotrec, 150.
MŠK: Varga – Vigh (69. Renczés), Bališ, Cseh. Milinkovič, Boya, Mészáros, Zvoncsár, Csölle (76. Hlavna), Gamkrelidze, Pisár.
FK: Nemček – M. Švec (79. B. Lenard), M. Lenard, Ďurina, M. Tóth (64. Hagara), Bíňovský, Huszár, Jenes, Krkoš, Krajči, L. Švec.

Tovarníky – D. Saliby 3:1 (0:1)
D. Saliby prišli do Tovarník so zabezpečenou obranou a snahou hrať na brejky. Po samostatnom nájazde otvoril skóre hosťujúci B. Szabó. Odhodlanie Tovarník otočiť zápas prinieslo úspech po prestávke. Po rohu hlavičkoval Rusňák st., potom nechytateľne pálil A. Candrák a zakrátko ten istý hráč pripravil Rusňákovi st. tretí kúsok. Domáci si potom výsledok umne udržali.
Góly: 56. a 63. M. Rusňák st., 60. A. Candrák – 10. B. Szabó. R Pavlovič, 100. OFK: Mikuláš – Košecký, Kapusta, Schwarz, Lacika, Bulák (80. L. Lukačovič), V. Candrák (90. Kotlár), M. Rusňák ml. (66. Mrázik), A. Candrák, T. Kopún (56. D. Milić), M. Candrák st.
DRUŽST.: Valenský – Nagy, Knausz, Lang, Mészáros, Freňák, Mudroch, B. Szabó, Keszely (70. F. Varga), Bednár, R. Szabo (75. M. Kiss).

Hrušovany – Veľké Lovce 2:1 (0:1)
Po krídelnej akcii poslal hostí do vedenia hlavičkou Jurky. Krásnu strelu Kochana Madarász chytil. Zdalo sa, že hostia majú zápas pod kontrolou, ale po rohu Béger posunul Jankovičovi a ten vyrovnal. Ďalší gól Hrušovian neplatil pre ofsajd. V 73. min. Soboňa posadil center na hlavu Jankoviča a ten krásnou hlavičkou od tyče otočil výsledok. Zaslúžené víťazstvo domácich mohol ešte zveľadiť Doležaj, ale hlavičkoval len do brvna.
Góly: 57. a 73. D. Jankovič – 16. J. Jurky. R Poruban, 200.
OFK: Kopecký – Sipos, Doležaj, Kochan, Poluch, Jankovič, Rusinko, Maršala (76. Boldiš), Masarovič, Béger (81. Vičan), Soboňa (89. Grman).
TJ: Madarász – Adn. Ljutić, Petrović, Pavlatovský, Hajko, Endrödy, Jurky, Lontoš, Filo, Füzik, Adm. Ljutić.

Neded – Šurany 0:2 (0:1)
Bývalí treťoligisti predviedli veľmi dobrý futbal. Neded mal prevahu, ale Kalmárovci či Dlhý zahodili čisté šance, takže vyhrala efektivita – Cvik vykopol a ex-Nededčan Brath otvoril skóre, poistku pridal po chybe obrany Kacír. Šurany sa tešili z nečakaného, ale zaslúženého víťazstva.
Góly: 41. P. Brath, 62. D. Kacír. R R. Farkaš, 120.
FC: Wagner – Ambruš, Chalány, Dlhý, Bakuš, T. Kovács, T. Szöcs (62. Obassi), G. Kalmár, Guemache, Zolvík, L. Kalmár.
ŠK: Cvik – Halás (70. A. Procháczka), Gábriš, Fehervári (90. Výberči), P. Brath (88. Timoránsky), P. Vašek, M. Hrnčár, Kacír, P. Procháczka, Mojko, Kružlík.

Čeľadice – Svätý Peter 1:3 (0:1)
Kianek pekne k žrdi, Németh hlavou, Mukalenga z úniku – 0:3. Pätnásť minút pred koncom prišla dráma, Spevák dostal červenú a Čeľadice penaltu, Bilkó ju vyrazil pred Horvátha – 1:3. Koniec bol však pokojný. Svätý Peter vyhral zaslúžene.
Góly: 76. Ľ. Horváth – 12. D. Kianek, 50. T. Németh, 65. L. Mukalenga. ČK: 75. P. Spevák (S). R Jakubis, 100.
TJ: P. Kostoláni – Ľ. Horváth, Kotula (36. R. Dobiaš), Plešivka, T. Varga, Rácz (64. A. Rosinský), Čiffáry, D. Koprda, Čambal, Kminiak (89. Ďuriš), Ryban.
OŠK: Bilkó – T. Németh (70. Halász), L. Lörincz, R. Kürthy, Gagič, Spevák, J. Lakatoš (85. Pšenák), Mukalenga (90. Fiala), Kianek, Benyo, Cong.

Imeľ – Kalná n/Hr. 1:0 (0:0)

V prvom polčase mala viac z hry Kalná, po obrátke sa karty vymenili, ale šancí bolo minimum. Jednu mal dvadsať minút pred koncom Gonzáles, keď sa z trmy-vrmy k nemu dostala lopta a povedľa brankára spáchal víťazný gól. Hostia v závere nakopávali, ale Imeľ už zápas ukočíroval k trom bodom.
Góly: 71. J. Gonzáles. R Darnadi, 200.
TJ: Balogh – M. Hübsch, A. Simonics, V. Hübsch, Oršolík (88. Németh), T. Bacigál, Gonzáles (85. Babicz), R. Csontos, M. Gajdoš (68. Boros), P. Varga, Lovász (58. Kender).
KFC: M. Guťan – Dávid (78. Jasenek), M. Lackó, D. Solčiansky, Szép, J. Pánik, J. Pacalaj, Flídr, R. Lackó (63. Kalman), Cs. Kovács (81. Almáši), Chmelo.

H. Obdokovce – Vydrany 0:4 (0:3)
Domáci v úvode nedali dve veľké šance. Hostia trestali v 16. minúte, prvá strela na bránku – 0:1. Hornoobdokovčania zatlačili súpera, ale prišla ďalšia akcia a gól na 0:2, a tak psychicky upadli a dostali aj tretí gól. Po zmene strán skúsené Vydrany len kontrolovali hru, vyhrali úplne zaslúžene.
Góly: 16. a 67. Á. Érsek, 20. Z. Bognár, 44. L. Belkovics. R Otrubčák, 100.
OTJ: Bránsky – Dobrotka, Ondrka (71. Michalec), Uhrík, Kuchtiak, Bisák (64. Grznár), Zsebi (46. J. Martonka), Krajčír, Balážik, Vaňo, Košlab.
FC: Jo. Olejník (85. Ja. Olejník) – Busánszky, Handziuk, Šarić (46. Bögi), Érsek (69. Ekani), Bíró, Bondoa, Belkovics, Gögh (76. Hrazdílek), Bognár, Piven.

1. Štúrovo 4 3 0 1 5:3 9 (+3)
2. Imeľ 4 3 0 1 4:2 9 (0)
3. Svätý Peter 4 2 2 0 11:4 8 (+2)
4. Šurany 4 2 2 0 8:4 8 (+5)
5. Tovarníky 4 2 0 2 6:5 6 (0)