Víťazstvo Nových Zámkov na horúcej pôde

Borčice prehrali prekvapujúco doma.

Skóre zápasu v Beluši otvoril Patrick Kingambo BodySkóre zápasu v Beluši otvoril Patrick Kingambo Body (Zdroj: archív)

III. LIGA ZÁPAD

4.kolo

Bánovce – Galanta 2:3 (1:0)
Bánovce nastúpili po ťažkom domácom zápase proti Dubnici do stretnutia ostýchavo a úvodných 20 minút boli hostia lepším tímom, no dve čisté tutovky chytil Hipp v bránke domácich. Postupne sa domáci osmeľovali, dve pološance ale domáci nedokázali premeniť, keď najmä po góle volala strela Mroceka, tú ale hostia zblokovali. V 34. min. sa domáci už tešili z gólu, keď chybnú rozohrávku hosťujúceho stopéra zachytil Mrocek a svoj nájazd zakončil presnou strelou – 1:0. Hostia sa však nevzdávali a ešte v prvom polčase hlavičkoval Kočiš do brvna. Po zmene strán nastúpili domáci s tlakom, Bartov pokus chytil brankár hostí. V 54. min. sa v skrumáži pred bránkou hostí najlepšie zorientoval Turoň a domáci sa ujali už dvojgólového vedenia – 2:0. Následne mohli Bánovce zvýšiť, Mrocek s Bartom sa však toľko ponúkali, kto zakonči, až obrana hostí loptu odkopla. V závere zápasu prišiel šok pre domácich. Po peknej kombinačnej akcii znížil v 71. minúte Kočiš na 2:1, a naštartoval tak hostí k mohutnému náporu. Domáci razom kopili chyby a hostia vycítili šancu za obrat. V 81. min. sa domáci dopustili chyby v obranných radoch a Meszlényi hlavičkou vyrovnal na 2:2. Domáci sa ešte nestihli z gólu spamätať a Eliáš poslal hostí po prvýkrát do vedenia – 2:3. V divokom zápase domáci premárnili dvojgólové vedenie, a tri body si tak odviezli hostia.
Góly: 34. Mrocek, 54. Turoň – 71. Kočiš, 81. R. Meszlényi, 83. Eliáš. R Drobec, bez kariet, 250 divákov. SPARTAK: Hipp – Minárik, Poštrk (20. Zita), Mrocek, Barta (69. Kmeťo), Olej, Svatík, Gajdošík, Hrabal, Bakši, Turoň. Tréner M. Slovák. SLOVAN: Čellár – Jakubjak, Eliáš, Vdovjak, Szénási, Jakabovič, Meszlényi, Revák (59. Avramov), Prágai (59. Pecho), Baša (80. Gányovics), Kočiš (88. Marafkó). Tréner T. Meszlényi. ⋌
(MK)

Borčice – Led. Rovne 2:3 (2:1)
Začiatok patril domácim, už v 2. min. Barčík našiel Nováka a ten tvrdou strelou vyskúšal Bačíka. V 4. min. Demjan utešenou strelou z 18 metrov po prihrávke Barčíka trafil šibenicu. V 10. min. Novákova strela skončila v rukách Bačíka. Hostia sa postupne osmeľovali a dostávali sa na dostrel brány. V 13. min. domáca obrana odvrátila strelu M. Bučeka, ale v 15. min. Detko potrestal chybu gólmana – 1:1. Iskru gól zaskočil, čo hostia nevyužili. V 24. min. Novákovu strelu Bačík vyrazil bravúrne na roh a vzápätí vyrazil aj hlavičku Chynoradského. V 43. min. po Novákovej spätnej prihrávke Barčíkova tečovaná strela putovala od jednej žrde do druhej a nasledoval roh, po ktorom Demjan hlavou premenil Barčíkov center – 2:1. V 46. min. prenikol do šestnástky M. Buček, ale Kosa strelu vyrazil na roh. Snaha hostí potom končila na pozornej obrane. V 56. min. po rýchlej akcii Hanzela Zuziakov strieľaný center gólman kryl. Trpezlivosť sa hosťom vyplatila, keď v 76. min. po Liptákovom centri Chmelík tesne pred brankárom tečoval loptu do siete – 2:2. Domáci sa z úderu nespamätali a Chmelík v 86. min. hlavou po rohu zaistil sklárom nečakanú, ale zaslúženú výhru.
Góly: 4. a 43. Demjan – 76. a 86. Chmelík, 15. Detko. R Santa, ŽK: Náther, Barčík – Poláček, Buček, Krištof, 523 divákov. BORČICE: Kosa – Lončík (60. Mačina), Siva, Mravec, Hanzel, Chynoradský (86. Pikulík), Náther, Barčík, Novák, Zuziak, Demjan. Tréner A. Homér. LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko, Lipták (88. Prekop), Riečičiar (77. Pišta), T. Púček, Poláček, Híreš, M. Buček (89. Ďurovec), Krištof. Tréner M. Púček.
ONDREJ MIŠECH

Dubnica – Trnava jun. 1:0 (1:0)
Hralo sa rýchlo za miernej prevahy domácich. V 6. min. Jancovu prízemnú strelu kryl Urminský a v 10. min. Vaškov ideálny center Bieleik nedočiahol. Po centri Šveca hlavičkoval v 13. min. Vaško vedľa, no v 16. min. strelu M. Jakúbeka z 25 metrov nadvihol hráč hostí a lopta vysokým oblúkom preletela ponad bezmocného gólmana do horného rohu – 1:0. O štyri minúty mohlo byť vyrovnané, ale Pavlovčíkova strela skončila na žrdi. Z protiútoku M. Jakúbek našiel Vaška, ale ten namiesto strely zbytočne prihrával nepresne naspäť. V 28. min. Suchého hlavičku z uhla Urminský vytlačil na žrď a po Suchého spätnej prihrávke gólman hostí bravúrne vyrazil Vaškovu tutovku z päťky. Pagáčov center v 39. min. preletel celou päťkou, ale nik z domácich loptu nezasiahol. V 49. min. osamotený M. jakúbek z desiatich metrov netrafil bránu, rovnako ako o dve minúty z priameho kopu. V 53. min. po Švecovom prieniku sa Vaško vo výhodnej pozícii nepresadil. Urminský v 59. min. kryl Cisárovu strelu a v 61. min. Digaňu neprekonal Neštrák. V závere sa hralo väčšinou v strede ihrisku. V 89. min. Václav nastrelil spoza šestnástky žrď a Filova dorážka v sieti neskončila.
Gól: 16. M. Jakúbek. R Šandrik, ŽK: Neštrák, 650 divákov. DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, Pagáč, Cisár (84. Knižka), M. Jakúbek, Vaško (82. Filo), Bielik (87. Václav), Švec, Suchý (90. R. Štefánek), Janco. Tréner P. Jakuš. TRNAVA JUN.: Urminský – Juhás, Nemček, Sloboda, Pavlovčík, Martinko, Vantruba, Gombala, Jašúrek, Magdolen, Vangel (58. Neštrák). Tréner V. Ekhardt. ⋌JOZEF ŠPROCHA

Prievidza – Gabčíkovo 0:3 (0:1)
Zápas s Gabčíkovom začali domáci dobre, keď už v 6. min. mohol otvoriť skóre Turančík, ale trafil len nohy brankára Izsmána. V prvom polčase sa hral rýchly futbal s viacerými šancami na oboch stranách. V 41. min. zahral rukou v šestnástke Kopál, za čo rozhodca nariadil pokutový kop. Bazsó ho bez problémov premenil – 0:1. V druhom polčase snaha domácich o zmenu stavu nevyšla. Doplatili na nedisciplinovanosť a v priebehu troch minút dvakrát inkasovali po strelách spoza šestnástky od Trabalíka a Poláka. Stav sa už do konca stretnutia nezmenil a baníci tak utrpeli ďalšiu prehru na domácom ihrisku. Domáci si dokázali aj v tomto stretnutí vypracovať množstvo šancí, ale naďalej doplácajú na katastrofálne zakončenie.
Góly: 42. Bazsó (11m), 63. Trabalík, 65. Polák. R Kozolka, ŽK: Kopál – Radványi, Bujka, Bazsó, 454 divákov. BANÍK: Lehocký – Thanh, Šifalovič (81. Anton Kováčik), Gunda, Kopál, Turančík (71. Búry), Čertík, Halmeš, Jánošík, Viktory (71. Al. Kováčik), Kozák (69. Sluka). Tréner J. Pekár. ŠK: Izsmán (88. Halász) – Cingel, Krišťan (80. Šándor), Tóth (85. Matus), Bazsó, Trabalík (69. Englman), Bujka (59. Hlaváč), Huszár, Polák, Boráros, Radványi. Tréner J. Majoroš. ⋌VLADIMÍR ŠUNÍK

FC Nitra jun. – Šaľa 4:1 (1:1)
Prvé dejstvo patrilo prekvapujúco hosťujúcim chemikom, ktorí boli pohyblivejší a dôraznejší. Mladí Nitrania boli v hernom kŕči, neišla im kombinácia. Paradoxne však išli do vedenia, po faule na Moravčíka sa z bieleho bodu nemýlil Steinhübel. Po zásluhe Šaľania v závere polčasu vyrovnali, po centri sa najlepšie zorientoval legionár Stankovič a zrovnal. Druhá časť bola v domácej réžii, Nitrania zlepšili pohyb. Rozhodol ich dobrý vstup do druhého dejstva, keď sa dvakrát presadil M. Fábry. Najprv upratal center Ďureka a o šesť minút po podobnej situácii z ľavej strany dával na 3:1. Dominanciu juniorky v druhom polčase pečatil opäť strelec úvodného gólu Steinhübel, ktorý peknou strelou k pravej žrdi uzavrel skóre.
Góly: 23. (11 m), 79. Steinhübel, 48. a 54. M. Fábry,– 41. Stankovič. R A. Gádoši, bez kariet, 200 divákov. FC: Šípoš – Ďurek, Dunda, Galko, Fabiš (84. Gužík), Macho, Záhon (74. Peseky), Moravčík, Steinhübel, Mesároš (69. Kinče), M. Fábry. Tréner A. Štefanka. DUSLO: Masár – Oláh, Milič, Ďatko, Jurík, Herceg, Galbavý (58. Surányi), Savič, R. Prúčny (78. Semeniuk), Stankovič (67. F. Prúčny), Kochan. Tréner M. Mrllák.⋌ (FC)

V. Ludince – Púchov 1:3 (0:0)
Tí, čo dali prednosť kolotočovému priemyslu pred futbalom, mohli ľutovať. V hodovom zápase totiž obe mužstvá predvádzali rýchly, technický futbal. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi. Preto sa domáci stiahli do obrany a tým eliminovali snahu hostí. Druhý polčas začali lepšie domáci, keď v priebehu desiatich minút mali dve vyložené šance. Otvorili však obranu a hostia z rýchlych protiútokov strelili dva góly. Pri prvom sa hráč Púchova uvoľnil na hranici ofsajdovej pozície – 0:1. Domáci po druhom obdržanom góle pritlačili hráčov Púchova na svoju polovičku. Podarilo sa im znížiť Cingelom na 1:2, ale hostia naďalej hrozili rýchlymi protiútokmi. Pred koncom domáca obrana faulovala pred šestnástkou hosťujúceho útočníka a Gajdošík krásnou strelou ponad múr zavŕšil svoj hetrik.
Góly: 69. Cingel – 59., 62. a 89. Gajdošík. R Gašparovič, bez kariet, 200 divákov. DRUŽST.: Benkó – Krupánszki, Dékány (70. Soboňa), A. Kosák, Tóth, Švirik (85. Straňák), Petráš, Cingel, Hlaváčik, Hamdaoui (57. Predajniansky), Horniak. Tréner J. Duhony. MŠK: Letko – Riška, Gajdošík, Buček (90. Černý), Kopiš (89. Gáborík), Sibanda, Pilát, Vanák, Hrnko, Zavadzan, Brezničan. Tréner E. Pagáč. ⋌(IP)

Beluša – Nové Zámky 0:2 (0:1)
Pád Bodyho v pokutovom území rozhodca neposúdil ako penaltový a Gorelkov gól neplatil pre ofsajd. Gajdošík v úniku vybojoval len roh a na druhej strane osamotený Body otvoril skóre 0:1. Ešekov pokus z priameho kopu letel tesne vedľa a Gajdošíkova hlavička vyrovnanie nepriniesla. Pokusy Pavla Vavríka a Novisedláka mierili nad a po šanci hostí hasil Ciesar. Hrenákovu strelu Dovičovič vyrazil a Gorelkov priamy kop skončil len na hradbe múru. Matičovi po úmyselnej ruke rozhodca odpustil žltú kartu, ktorá by znamenala domácu presilovku. Tawamba z brejku nezvýšil vedenie a Mišutkovu gólovku zmaril ofsajdový verdikt postranného rozhodcu. V 80. min Matič prešiel až veľmi ľahko cez obrancov a zvýšil vedenie hostí na 0:2. Záverečná snaha domácich gól nepriniesla, keď Mišutka hlavičkou tesne minul bránu a Gorelka v šanci trafil len do brvna.
Góly: 32. Body, 80. Matič. R Bezák, ŽK: Ďuriš – Obert, Dikácz, Ešek, Letko, Matič, 150 divákov. BELUŠA: Ciesar – Schiszler, P. Gažo (76. R. Rosina), Pavol Vavrík, Novisedlák, Ďuriš (46. Jurga), Hrenák, M. Gorelka, J. Martinka, P. Mišutka (84. Kršák), P. Gajdošík (46. Mikuška). Tréner M. Bednár. FKM: Dovičovič – Petráš (82. Piskla), Obert, Body, Dikácz (90. Király), Baksics, Fiala (46. Korman), Ešek, Letko, Matič (87. Lovska), Tawamba (77. Švajda). Tréner P. Lérant.
MILAN HRUBO

DAC B/Vrakúň – Topoľčany 6:1 (3:0)
Výsledok zodpovedá dianiu a priebehu hry. Od úvodného hvizdu rozhodcu boli hráči DAC B jasne lepší a na trávniku dominovali. Už do polčasu viedli po kombinačných akciách 3:0. Po prestávke pokračovalo dobýjanie brány pivárov. V 69. min. dával Szelle už na priepastných 6:0. Pätnásť minút pred koncom Topoľčanci po štandardke znížili. Výsledok je pre hostí ešte prijateľný, domáci futbalisti okrem šiestich utešených gólov, ktoré popadali po pekných akciách, zahodili ďalšie štyri-päť dobrých príležitostí.
Góly: 22. Grebáč, 41., 48. (11 m) a 60. Iván, 43. Mészáros, 69. Szelle – 74. Húdok. R Pecek, ŽK: Varga – Billik, Matejov, 154 divákov. DAC B: Száraz – Šimko (68. D. Varga), Kontár, Iván, Csóka, Domonkos (72. Tešlár), Nagy, Grebáč, Aluku (61. Szelle), Mészaros, G. Varga. Tréner B. Fodrek. MFK: Kochan – Rusnák, Luzin (51. Matejov), Švajlen, N. Pavlovič (66. Húdok), S. Pavlovič, Tawanda (81. Slovák), Mpofu, Billik, Pakanec, Babač (46. Adamkovič). Tréner V. Ilko.

Nemšová – ViOn B Vráble 0:3 (0:1)
Po opatrnom začiatku v 10. min. podnikli hostia rýchly protiútok a po Zrubcovej prihrávke dal Baggio na 0:1. Domáci odpovedali strelami I. Kostiča a Mihaljeviča. V 15. min. Svorada po rohu trafil hlavou žrď Pichňovej brány. Zvýšiť mohol v 21. min. Renan, ale mieril nad, domáci Kinglsey nemal presnú mušku. V 39. min. Valašíkova strela skončila na brvne a v 40. min. strely Kingsleyho, Mihaljeviča a Svoradu odvrátil z brány Husár. Strelu I. Kostiča v 50. min. Pichňa vyrazil na roh, po ktorom Svoradovu hlavičku odkopla obrana. V 69. min. Renan zvýšil na 0:2 po rýchlom protiútoku. Domáci predtým reklamovali neodpískaný faul na Kingsleyho. V 86. min. po súboji I. Kostiča s Balkom v šestnástke zostala píšťalka rozhodcu nemá. Skóre uzavrel v 90. min. Baggio po úniku – 0:3.
Góly: 10. a 90. Baggio, 69. Renan. R Sárai, ŽK: Radenovič, Antol, L. Rosina, 150 divákov. NEMŠOVÁ: Rajník – Mihaljevič, Mujkoš, Svorada (66. Körmendy), Radenovič, Antol, I. Kostič, Čiernik, L. Rosina (80. Baláž), Kingsley (73. Marman), Valašík (46. Olijnyk). Tréner Ľ. Greguška. VRÁBLE: Pichňa – Husár, Balko, Hlaváč, Zrubec (82. Slamka), Jančura (90. Šlachta), Jamrich (85. Marek), Hamar, Rumanko (54. Šabík), Baggio, Renan. Tréner I. Kasana.