Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

Skvelé hokejové predstavenie so šťastným rozuzlením

Víťazstvo Novozámčanom v predĺžení zabezpečil Kovačevič.

Radosť Novozámčanov po víťaznom góle Kovačeviča v predĺženíRadosť Novozámčanov po víťaznom góle Kovačeviča v predĺžení(Zdroj: Roman Guliš)

VYŠEHRADSKÝ POHÁR

HC Nové Zámky – Fehérvár AV 19 4:3 pp. (2:2, 0:0, 1:1 – 1:0)

Zápas začali oba celky vo svižnom tempe, hralo sa ofenzívne, šance sa striedali na oboch stranách. Hostia svoju prvú presilovú hru nevyužili a paradoxne v nej mal najväčšiu príležitosť domáci Rehák, ktorý unikol po pravej strane, dobre vystrelil, ale brankár hostí s námahou zachránil. Zeleno – bieli šli do vedenia v polovici prvej tretiny, keď Prapavessis našiel na modrej Raenka, ten naznačil strelu a potom našiel ideálnou prihrávkou Novotného, ktorý mal pred sebou iba prázdnu bránu. O štyri minúty neskôr hrali Novozámčania presilovú hru o dvoch hráčov a obranca Dudás prudkou strelou od modrej zvýšil ich vedenie. Záver prvej časti hry však patril hosťm. V 18. minúte unikol vo vlastnom oslabení Szabó a jeho individuálna akcia sa skončila gólom. Hostí gól povzbudil , tlačili sa pred Kováča a ešte do prvej sirény vyrovnali zásluhou Gilberta. Druhá tretina priniesla nervózny hokej, s množstvom vylúčení na oboch stranách. O niečo viac ich bolo na strane hostí, ale ani jedno z mužstiev nedokázalo premeniť početnú výhodu na gól. Tretie časť hry už priniesla oveľa viac hokeja, zaujímavých situácií a po jednom góle na oboch stranách. Najskôr to bol obranca hostí Stipsicz, ktorého strelu od modrej brankár Kováč nevidel a v polovici tejto časti hry vyrovnával pri presilovke Cetkovský, ktorý pred brankárom tečoval strelu Prapavessisa. Rozhodnutie napokon prišlo v predĺžení troch proti trom, v ktorom prihrávku Saliju zužitkoval Kovačevič.

Góly a asistencia: 10.Novotný (Raenko, Prapavessis), 14.Dudas (Salija), 50.Cetkovský (Prapavessis, Kovačevič), 62.Kovačevič (Salija) – 18.Szabó K., 20.Gilbert (Stipsicz, Jyrkkiö), 45.Stipsicz (Kocsis) . Rozhodcovia:: Druga, Bachúrik – Hronský, Kudelová. . Vylúčenia: 5:10 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1.

HC Nové Zámky: Kováč (Pavlas) – Prapavessis, Dudas (A), Raenko, Novotný, Kuchkin (A)– Salija, Kovačevič ©, Cetkovský, Dubinin, Varga – Plášil, Chovan, Tibenský, Rehák, Zbořil – Šiška, Šimek, Dubec, Šimun, Fábry.Tréner Š. Mikeš.

Povedal po stretnutí

Štefan Mikeš, tréner HC Nové Zámky

" Vzhľadom na to, že sme v rámci prípravy vykorčuľovali na ľad neskôr, tak samozrejme, že som s doterajšou bilanciou spokojný. Vyhrávať všetky zápasy v príprave je však veľmi nebezpečné, pretože hráči musia vidieť chyby, pracovať na nich a odstraňovať ich. Je dobré, keď sa v príprave polovica zápasov vyhrá a polovica prehrá a keď sú tie zápasy vyrovnané."