Novozámčania z Nemšovej naplno, zápas museli otáčať po zmene strán

Dôležité body FKM po zlepšenom výkone v druhom polčase.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: ARCHÍV)

III. LIGA – ZÁPAD
2.kolo
Galanta – Topoľčany 2:0 (2:0)
V Galante sa odohral festival zahodených šancí. Od začiatku diktovali tempo domáci, aktívnym presingom nútili súperových hráčov k chybám. V prvej šanci bol Meszlényi, ale neprestrelil gólmana MFK. V 9. min. po presnej prihrávke Madarásza Eliáš trafil tyč. V 13. min. strela Prágaia išla tesne vedľa. O päť minút sa dostali hostia do prvej šance, keď strieľal Mpofu, ale neprekonal Čellára, ktorý založil protiútok cez Kočiša. Ten našiel Meszlényiho, ktorý jemným dotykom otvoril skóre. Naďalej domáci držali opraty zápasu v rukách, v 28. min. bol zase Prágai vo vyloženej príležitosti, ale netrafil bránu. V 33. min. Kočiš z 10 m nastrelil brvno. Päť minút pred koncom polčasu po rohu domácich na krátko sa k lopte dostal Prágai, presným centrom našiel hlavu Vdovjaka a ten hlavou presne zakončil – 2:0. Po zmene strán sa Kočiš dostal do vyloženej šance, zoči-voči Kochanovi netrafil bránu. O chvíľu Prágai z 10 m netrafil priestor brány. V 52. min. prepadla lopta cez obranu hostí, Kočiš sa rútil sám na brankára, nastrelil mu však loptu do rúk. Po centri Meszlényiho bol vo vyloženej šanci Baša, z päťky hlavou nekrytý netrafil bránu. Vzápätí ďalšia obrovská šanca domácich, postupne strieľali zo šestnástky Kočiš, Mezslényi a Prágai, ani jeden však neprekonal brankára Topoľčian. V 72. min. sa v pokutovom území dostal do šance Pecho, trafil len do rúk brankára z 5 metrov. Následne išiel Prágai sám na brankára, kľučka na brankára mu nevyšla. V 78. min. sa Topoľčany dostali do svojej druhej šance, strela Mpofuho bola zblokovaná. Duel sa len dohrával, hostia môžu byť radi, že dostali len dva góly.
Góly: 19. Meszlényi, 40. Vdovjak. R Husár, ŽK: Molnár – S. Pavlovič, Tawanda, Mpofu, Matejov, 200 divákov. FC: Čellár – Madarász, Eliáš, Vdovjak, Szénási, Revák (84. Molnár), Meszlényi (67. Pecho), Jakabovič, Prágai (78. Lenárt), Baša, Kočiš (75. Jakubjak). Tréner T. Meszlényi. MFK: Kochan – Babač (60. Rusnák), Luzin, Švajlen, N. Pavlovič, S. Pavlovič, Tawanda, Mpofu, Billik, Adamkovič, Matejov. Tréner V. Ilko.
TIBOR DROZD

SkryťVypnúť reklamu

Bánovce – Šaľa 2:1 (0:0)
Bánovce po získanom bode v Beluši začali miernym tlakom, čoho výsledkom bola pekná strela Bartu nad bránku. Výborný úvod zakončil Mrocek krásnou strelou z 25 m, jeho pokus ale zastavila tyč. Hra sa postupne vyrovnala, hostia zo štandardky trafili taktiež konštrukciu domácej bránky. V druhom polčase sa domácim podarilo súpera pritlačiť, ale z viacerých šancí sa im skórovať nepodarilo. Z nevinnej akcie hostia vyťažili maximum, keď sa po zákroku pískala diskutabilná penalta. Tú Jurík premenil a Šaľa sa ujala vedenia – 0:1. Domáci po góle ožili, už o sedem minút zahrával rohový kop Mrocek a kapitán Gajdošík vyrovnal na 1:1. Bánovce súpera pritlačili, chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V poslednej minúte sa exportnou strelou prezentoval Barta, ktorý trafil dokonale – 2:1. Domáci vo svojom prvom domácom zápase nového ročníka zaslúžene vyhrali.
Góly: 82. V. Gajdošík, 90. Barta – 75. Jurík (11 m). R Matulová, ŽK: Hrabal, Halás, Olej – Stanković, Prúčny, Trivan, Semeniuk, 200 divákov. SPARTAK: Hipp – Minárik, Poštrk (60. Svatík), Oravec (60. Olej), Mrocek, Barta, Gajdošík, Halás, Hrabal, Bakši, Turoň. DUSLO: Masár – Oláh, Ďatko, Jurík, Stanković (64. R. Prúčny), Trivan (84. Kudry), Herceg (87. Galbavý), Savić, Kochan, Braun (57. Semeniuk), Milić. Tréner M. Mrllák. ⋌(MK)

DAC B/Vrakúň – Gabčíkovo 1:2 (0:0)
V bojovnom derby zápase nechýbalo nasadenie a emócie, futbalová kvalita však nebola až taká veľká. Hral sa medzišestnástkový futbal. V prvom dejstve mali domáci dve vyložené šance, prečíslenie nezakončil ideálne Meszáros. Pri druhej bol po štandardke sám na zadnej žrdi Kwin, ale hlavou minul z troch metrov. Gabčíkovčania mali jeden brejk, lopta prešla cez celú päťku, ale do siete ju nikto neupratal. Bol to zápas o prvom góle, v 52. min. zužitkoval Bujka brejk. Domáci sa snažili vyrovnať, po skrumáži vytiahol Izsmán loptu z bránkovej čiary. Hostia išli do protiútoku a Cingel zvýšil na 0:2. Hráči rezervy DAC-u sa snažili o zníženie, ale proti dobre organizovanej obrane hostí sa nedokázali presadiť. Po ruke Moďoroši znížil z penalty, na vyrovnanie však už neostal čas. Gabčíkovo bolo efektívnejšie, a preto zvíťazilo.
Góly: 89. Moďoroši (11 m) – 52. Bujka, 57. Cingel. R Fehér, ŽK: Tešlár, Kwin – Krištan, Bazsó, Trabalík, Huszár, 300 divákov. DAC B: Slávik – Bajič, Kosorin, Tešlár (65. Csóka), Iván (76. Szelle), Nagy, Grebač, Mészáros, Moďoroši, Kwin, Varga (65. Janček). Tréner B. Fodrek. ŠK: Izsmán – Cingel (90. Matus), Trajcsik, Krištan (85. Hlaváč), L. Tóth (76. Englman), Bazsó, Trabalík (90. Šándor), Bujka (70. D. Végh), Huszár, Polák, Boráros. Tréner J. Majoroš. (LF)

Dubnica – Púchov 2:0 (0:0)
Derby dvoch doteraz nezdolaných tímov neprinieslo v prvom polčase veľmi záživný futbal. Domáca snaha narážala na pozornú a koncentrovanú defenzívu súpera, ktorý smerom dopredu veľa neukázal. V 5. min pohrozil Pagáč, no jeho zblokovaná strela skončila rohom a ten istý hráč v 8. min hlavičkoval nad. Nasledovala dvadsaťminútovka medzišestnástkového futbalu, až v 28. min skúsil šťastie Marek Gajdošík, ale po nádejnom prieniku neprestrelil domáceho obrancu, ktorý loptu tečoval na roh. V obrovskej šanci sa v 33. min ocitol Vaško, lenže jeho krížnu strelu nadvihol padajúci Riška tesne nad šibenicu. O päť minút po priamom kope bol Vaško znova sám pred gólmanom, lenže v ofsajde. V 39. min Sibandovu nepríjemnú prízemnú strelu Digaňa v páde na dvakrát skrotil. V 44. min Letko s námahou vyrazil umiestnený priamy kop Jakúbeka na roh. Po prestávke začali lepšie Dubničania, Jakúbek v 47. min pálil vedľa a v 52. min Švec po slalome zo šestnástky rozvlnil iba bočnú sieť.
Domáci tréner Peter Jakuš mal pri striedaní šťastnú ruku, keď po hodine hry poslal na ihrisko Janca. V 64. min dlhú nakopnutú loptu obranca hostí nezasiahol, Janco ju dôrazne sledoval a povedľa vybiehajúceho Letka otvoril skóre. Púchovčania v 70. min urobili ďalší obranný kiks a na Jancovu strelu si letko siahol, ale lopta skončila druhýkrát v sieti. O dve minúty mohol oživiť nádeje hostí Gajdošík, no po úniku jeho krížna strela tesne minula zadnú žrď. Dubničania hru kontrolovali a po sérii neúspešných vzájomných výsledkov sa v derby konečne opäť tešili.
Góly: 64. a 70. Janco. R Papuča, ŽK: Čurik, Švec, Janco – Riška, Marek Gajdošík, Kopiš, 650 divákov. DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, Pagáč, Suchý (77. Cisár), Jakúbek, Čurik (90. Levai), Vaško (86. K. Bartoš), Švec, Bielik (60. Janco), Horecký (87. Václav). Tréner P. Jakuš. PÚCHOV: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček, Kopiš (74. Luhový), Gáborík (60. Hrnko), Mynář, Sibanda, J. Pilát (80. Červený), Vanák, Brezničan. Tréner S. Ďuriš.
JOZEF ŠPROCHA

FC Nitra jun. – Led. Rovne 3:1 (1:0)
Hostia začali proti juniorom Nitry nebojácne a už v 1. minúte nebezpečná strela len tesne minula bránku Kolmokova. O odpoveď sa v 5. min. snažil A. Fábry, jeho pokus spoza šestnástky letel nad bránku hostí. Rovnaká situácia sa opakovala aj v 9. minúte. O desať minút to už Fábrymu do tretice vyšlo, keď po prihrávke od Tkáča loptu z hranice šestnástky pekne umiestnil k ľavej žrdi a poslal domácich do vedenia.
O päť minút sa mohol presadiť aj Tkáč, jeho umiestnenú strelu brankár hostí bravúrne zneškodnil. Po zmene strán aktivitu hostí zmrazil Abrahám, ktorý zvýšil vedenie domácich po peknom sóle od polovice ihriska. V 56. min. mohol dať definitívu zápasu aktívny Tkáč, jeho peknú strelu však zastavilo brvno. Hosťom sa tak podarilo ešte zápas zdramatizovať v 72. min., keď po nakopnutej lopte strelil kontaktný gól Lipták. V 84. min. sa mohol do streleckej listiny zapísať striedajúci M. Fábry, no jeho viacnásobné pokusy obrana hostí zablokovala. Vynahradil si to tri minúty pred koncom, keď sa po prihrávke od Zelenku pohral s obranou aj brankárom hostí a pohodlne uzavrel skóre zápasu.
Góly: 19. A. Fábry, 51. Abrahám, 87. M. Fábry – 72. Lipták. R Kišš, ŽK: Šurnovský, Lola, Záhon – Chmelík, 150 divákov. FC: D. Kolmokov – Vencl, Galko, Ďurek (75. Zelenka), Fabiš, Tkáč (83. Záhon), Macho, Šurnovský, Lola (71. M. Fábry), A. Fábry (65. E. Moravčík), Abrahám (89. Dunda). Tréner: A. Štefanka. CRYSTAL: Bačík – Kollár, Ďurovec (25. Buček, 80. Pišta), Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar (80. Poláček), T. Púček, Hruška, Krištof, Híreš. Tréner M. Púček.
(MD)

Prievidza – Trnava B 1:2 (1:0)
Prvý polčas sa odohrával väčšinou na polovici baníkov. V prvých desiatich minútach kopali Trnavčania štyri rohy, z ktorých však nič nevyťažili. V 14. min. z pravej strany odcentroval Viktory a Kováčik pohodlne otvoril skóre – 1:0. V 27. min. po chybe Kováčika v strede ihriska mohol vyrovnať Vantruba, ale mieril mimo. V 35. min. priamy kop hostí skončil na bočnej sieti brány Lehockého. V 41. min. peknú strelu Martinku Lehocký vytlačil na brvno a následnú dorážku dali hostia nad. V druhom polčase v 52. min. unikal sám na bránu Turančík, ktorého stiahol za dres Jašurek, za čo ho odmenil rozhodca červenou kartou. Následný priamy kop Čertíka vyrazil trnavský brankár nad. V 55. min. Viktoryho strelu do pravej šibenice pekným zákrokom Urminský vytlačil na roh. Hosťujúci Tomovič v 66. min. ohrozil bránu baníkov, no jeho strelu Lehocký kryl.
V 78. min. po rohovom kope kapitán hostí Gombala hlavou vyrovnal na 1:1. V 89. min. po chybnej rozohrávke domácich baníkov dorazil Tomovič na 1:2. Vylúčenie hosťujúceho hráča domácim skôr uškodilo, ako pomohlo a nedokázali využiť početnú výhodu.
Góly: 14. Kováčik – 77. Gombala, 89. Tomovič. R Šima, ŽK: Thanh, Belanec, Jánošík, Gunda – Juhás, Tomovič, ČK: 52. Jašúrek (T), 494 divákov. BANÍK: Lehocký – Thanh, Kováčik (62. Gunda), Búry (46. Kopál), Belanec, Turančík, Čertík, Halmeš, Jánošík, Viktory (82. Šifalovič), Kozák. Tréner J. Pekár. TRNAVA B: Urminský – Juhás, Nemček, Tomovič, Pavlovič, Martinko, Neštrák (35. Magdolen), Vantruba, Gombala, Bango (58. Vangel), Jašúrek. Tréner V. Ekhardt.
VLADIMÍR ŠUNÍK

Borčice – ViOn B Vráble 4:0 (2:0)
Prví ohrozili bránu hostia už v 1. min, keď unikol Ewerton, ale jeho strieľaný center obrana odvrátila. Pichňa o minútu odvrátil Barčíkov priamy kop včasným vybehnutím a v 7. min. si poradil aj s ďalším podobným pokusom. Hostia dali o sebe vedieť v 14. min, kedy pozornosť Kosu vyskúšal Ewerton strelou z 25 metrov. Domáci sa potom čoraz viac dostávali na dostrel brány, vyťažili však iba niekoľko rohov. Pri pološanciach Hanzelovi, Zuziakovi a Demjanovi chýbal dostatok pokoja a streleckého šťastia. Až v 38. min. L. Slávik z uhla trafil žrď a Zuziak loptu z päťky nekompromisne poslal do siete. V 43. min. Barčík posadil loptu z priameho kopu na hlavu Demjana, ktorý zvýšil na 2:0. V 51. min. krížnu strelu Ewertona Kosa chytil. V 55. min. Barčík trafil žrď a o dve minúty na 3:0 zvýšil bez prípravy Chynoradský. V 65. min. po faule na Nováka Barčíkov priamy kop minul cieľ.
O päť minút strela uzdraveného Nováka skončila rojom a v 72. min. Novák nechal vyniknúť Pichňu, ktorý bravúrne loptu vytlačil na roh. Čestný gól hostí neprichádzal, jediná strela Renana skončila vysoko nad. V 84. min. po akcii Barčíka s Novákom mieril tesne vedľa Pikulík, ktorý v 86. min po Novákovej prihrávke potvrdil zaslúženú výhru domácich.
Góly: 38. Zuziak, 43. Demjan, 57. Chynoradský, 86. Pikulík. R Bezák, ŽK: Hamar, Hlaváč, 310 divákov. BORČICE: Kosa – Hanzel (85. Lončík), Siva, Mravec, Petruš (73. Mačina), Chynoradský (79. Pikulík), Náther, Barčík, L. Slávik (63. Novák), Zuziak, Demjan (87. Púpala). Tréner A. Homér. VRÁBLE: Pichňa – Husár, Jančura, Baggio, Balko (79. Slamka), Zrubec (58. Renan), Ewerton, Šabík, Jamrich, Hamar (79. Marek), Hlaváč. Tréner I. Kasana.
ONDREJ MIŠECH

Nemšová – N. Zámky 1:2 (1:0)
Tretí domáci zápas začali domáci aktívnejšie a v 12. min. Mihajlevič vyskúšal pozornosť Dovičoviča. Hostia odpovedali v 16. min, keď hlavička Švajdu skončila vedľa Žilkovej brány. Skóre mohol otvoriť o minútu Mujkoš, jeho hlavičku vyrazil brankár na roh. V 18. min. Body po chybe obrany vyskúšal Žilkov postreh. V 33. min. potešil domácich prvým gólom sezóny Smiljkovič, keď upratal do siete Mihaljevičovu strelu. V 42. min. sa Tawamba nepresadil.
Po prestávke začali lepšie hostia, ale strely Fialu a Tawambu skončili vedľa. V 65. min. sa hosťom podarilo vyrovnať, kedy Body dostal dosť priestoru a strelou od brvna poslal loptu do siete. O dve minúty Ešekov priamy kop vyrazil Žilka na roh a v 69. min. po rýchlom protiútoku a Švajdovej prihrávke Obert hlavou dal na 1:2. Bodyho strelu v 75. min. chytil Žilka, ktorý v 87. min. vyrazil aj Matičovu strelu. Vyrovnať mohol v 89. min. Radenovič, ktorý hlavičkoval Marmanov center nad. Domáci napriek prehre naznačili ďalší progres.
Góly: 33. Smiljkovič – 65. Body, 69. Obert. R Patrovič, ŽK: Kvasnička, 254 divákov. NEMŠOVÁ: Žilka – Mihaljevič, Mujkoš, Svorada (79. Marman), Radenovič, Antol, I. Kostič, Smiljkovič (70. Kvasnička), Čiernik, L. Rosina (71. Tomáš), Olijnyk (62. Valašík). Tréner Ľ. Greguška. FKM: Dovičovič – Petráš, Ešek, Letko, Baksics (68. Piskla), Obert, Tawamba, Fiala (81. Dikácz), Matič, Body, Švajda (46. Korman). Tréner P. Lérant. ⋌MARIÁN PECUŠ

Beluša – V. Ludince 2:1 (0:1)
Prvá zmena skóre prišla už v 10. min, keď Soboňa zdiaľky prekonal vybehnutého Ciesara 0:1. Beluša sa snažila na lacný gól rýchlo odpovedať, ale Gorelkov pokus Benkó skrotil. Kosákov priamy kop Ciesar zo šibenice vytlačil a Ďuriš v šanci netrafil priestor troch žrdí.
V druhom dejstve prevzali iniciatívu domáci futbalisti. V 55. min. sa ocitol v gólovke Gorelka, ale jeho zakončenie mierilo len do gólmana. V 68. min. sa po biliarde v pokutovom území hostí dostal k odrazenej lopte Gorelka a nekompromisne strelou pod brvno vyrovnal na 1:1. Hrenákova strela mierila nad a Cingelov pekný pokus Ciesar vytlačil na roh. V 78. min. sa domáci mohli tešiť.
Po sérii centrov sa dostal do hlavičkového zakončenia Gorelka a rozhodol o prvom trojbodovom zápise domácich v novej sezóne.
Góly: 68. a 78. M. Gorelka – 10. Soboňa. R Kozolka, ŽK: Tóth, Cingel, 146 divákov. BELUŠA: Ciesar – P. Gažo, Schiszler, Pavol Vavrík, J. Martinka, P. Gajdošík (59. M. Pilát), Novisedlák, Ďuriš (52. Jurga), Hrenák, P. Mišutka (90. R. Rosina), M. Gorelka (85. Kršák). Tréner M. Bednár. DRUŽST.: Benkó – Krupánszki, Vígľaš (57. Hamdaoui), Kosák, Tóth, Švirik, Soboňa (68. Straňák), Petráš, Cingel, Hlaváčik, Horniak. Tréner J. Duhony.