Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Kmeťovo prekvapujúco bodovalo vonku

Dvory nadelili desiatku

Futbalisti z Dvorov nad Žitavou (na zábere v zelenom) rozstrieľali v prvom kole nového súťažného ročníka na vlastnom trávniku Želiezovce 10:0.(Zdroj: archív)

FUTBAL

V. LIGA - VÝCHOD

1.kolo
Hurbanovo – FK Activ V. Kosihy 0:1 (0:0)
Domáci nastúpili do zápasu s elánom a v prvej dvadsaťminútovke si vypracovali tlak aj šance. Najmä Budaiho a Stacha volali po góle, ale žiaľ pre domácich zostali nevyužité. O všetkom rozhodol skúsený hráč hostí Turza, ktorý strelou z 30 m dal jediný gól stretntia. Po zmene strán očakávaný tlak domácich v snahe o vyrovnanie neprišiel. Hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami a tak pre hostí nebolo príluš veľkým problémom udržať si tesné vedenie až do konca
Gól: 34. Turza, R Bircsák, ŽK: Kling – Cseh, Turza, 150 divákov
MŠK: Horján – Hegedüs, Jóba, Kádek, Pastorek (87. Zajac), Danci, Mokráš, Kling (68. Karvai), Gelle, Budai (82. Barton), Stacho.
FK: Házi – Olajos, bazinský, Cseh, Rigó, Inczédi, Csicsó, Mayer (42. Illéš), Horváth, Turza, Mačanský (90. Kapusňák).

Marcelová – Kmeťovo 1:1 (0:1)
Od úvodných minút mali domáci drvivú prevahu, ale predháňali sa v zahadzovaní gólových príležitostí. Hostí niekoľkokrát podržal vynikajúci brankár Mráz. Kmeťovo útočilo len sporadicky a prakticky z dvoch príležitostí dokázalo jednu premeniť, keď ho do vedenia poslal gólom do šatne Varga. Domácim sa podarilo krátko po zmene strán vyrovnať, ale to bolo z ich strany, čo sa gólov týka všetko. Kmeťovo si z horúcej pôdy odviezlo prekvapujúco bod.
Góly: 50. Vörös – 45. Varga
R Harsány, ŽK: Hausleitner, Bottyán – Mráz, Varga, Sádovský, Švec, Mjuller, ČK: 87. Bottyán, 150 divákov.
FK: Jurčina – Kováč, V. Kosťukevič, Speck, G. Németh (52. Szórád), Taibl, Hausleitner, Vörös (72. Varga), Bottyán, Hegedüs, P. Németh (65. Gumbér).
ŠK: Mráz – Varga, T. Sádovský, J. Sádovský, Švec, Petráni, Marek Jurkáček, Hraška (89. Matej Jurkáček), Juhás (26. Zubek), P. Mjuller (90. M. Mjuller), Gunda.

Okoličná – Tvrdošovce 3:1 (0:1)
V prvom polčase mali viac z hry hostia, boli lepší na lopte a v 13. minúte šli zaslúžene do vedenia. Po zmene strán domáci zvýšili agresivitu a v 58. minúte vyrovnali, keď sa po centrovanej lopte trafil hlavou Hrabovský. Domácich gól povzbudil a v 69. minúte sa v ich prospech pískala penalta, ktorú Gacsal premenil. Sympaticky hrajúci hostia sa nevzdávali, bojovali o vyrovnanie až do konca. V závere však otvorili hru a domáci poistili svoje víťazstvo.
Góly: 58. Hrabovský, 69. Gacsal (11 m), 85. Koton – 13. Malák
R Trnka, ŽK: Csinger, Halász – Lakatos, Veres, 100 divákov.
FC: Fél – Parádi, Csinger, Nyilas (62. Koton), Hrabovský, Uzola, Gacsal (81. Mészáros), Domonkos, Ferenczi, Halász, Meleg.
ŠK: Bányi – Malák, Malý, Vincze, Augustín, Ladics, Lakatos, Nacarino, Csanda, Veres, Kačerjak.

Salka – Chotín 2:1 (1:0)
Vo veľmi dobrom zápase dvoch kvalitných súperov napokon vyhrali šťastnejší domáci. Tých niekoľkokrát skvele podržal brankár Prohászka. V domácich farbách sa zaskveli najmä mladí hráči, ktorí podali oduševnený výkon a presvedčili, že do mužstva patria právom. Hostia si za predvedený výkon zaslúžili určite aspoň bod, šťastena sa však priklonila k domácim.
Góly: 27. Dajcs, 77. Szívó – 71.Lucza
R Urblík, ŽK: Čižmár – Csintalan, Nagy, 420 divákov
TJ: Prohászka – Czíria, Horňan (46. Sliva), Toběrný, Pasztorok, Gálik, Szívó, Sál (67. Čižmár), Dajcs, Flekáč, Štugel (96. Trieb).
FK: Ruháš – Csintalan, Nagy, Sátek, Šipoš, Maríkovecz, Blaho, Lucza, Novota (83. Ladányi), Pásztor, Konc (87. Lévai).

Bešeňov – Šahy 3:2 (2:0)
Domáci šli rýchlo do vedenia o dva góly, keď najskôr Benkó a potom Tamás Varga rozvlnili sieť za Belákom. Náskok domácich mohol byť už do prestávky ešte vyšší, ale ďalšie šance zostali nevyužité. Hneď po prestávke však zvýšil na 3:0 v prospech Bešeňova utešenou bombou do šibenice Benkó. Po tomto góle domáci ubrali z tempa, čo využili hostia a po hodine hry znížili. Aj naďalej mali prevahu i šance domáci, ale gól padol v samom závere na opačnej strane. Tri body však i napriek tomu po zásluhe zostali doma.
Góly: 8. a 47. Benkó, 13. T. Varga – 61. Szekeres, 88. Studva
R Mihál, ŽK: J. Varga – Studva, Kováč, Gyepes, Belák, 100 divákov
TJ: Alaksza – Krajanec, Krpelán, Miškovič, Benkó, J. Varga, Ivan (90. Kukan), T. Varga, Vadkerti (81. Eliás), Valachovič, Gubó (66. Bernáth).
FK: Ľ. Belák – Annus, Misko, Baráthi, Studva, Jakab, Kovács, Gyepes, K. Belák, Gáspár, Anh (46. Szekeres).

Dvory n.Ž. – Želiezovce 10:0 (6:0)
Domáci nastrieľali svojmu súperovi, ktorý im nebol dôstojným partnerom poltucet už do prestávky. Ešte v prvom dejstve prišli Želiezovce o svojho hráča Štullera, ktorý sa musel predčasne z ihriska porúčať. Hostia po obrátke len veľmi ťažko odolávali domácemu tlaku a napokon inkasovali dvojciferný počet gólov. Polovicu domácich úspechov zaznamenal strelecky disponovaný Kráľ.
Góly: Kraľ 5 (1 z 11m), Pásztó, Gulyás, Haulík, Illés, Pilný
R Janček, ŽK: Štuller, ČK: 42. Štuller (po druhej žltej), 44 divákov.
TJ: Shpak – Orémusz, Pásztó, Gulyás (77. Pilný), Haulík (60. Kling), Takács, Illés, Molda (85. Bašťovanský), Holeček (60. Kovács), Kráľ, Varga (77. Lövei),
MŠK: Berecz – Szokol, Trávnik, Rotík, Füle, L. Páchnik, Štuller, Dulai (38. Stano), D. Páchnik (46. Majtán), Klimaj (47. D. Páchnik), Herceg.

Levice – V. Ďur 0:2 (0:1)
Od začiatku boli futbalovejším mužstvom hostia a zaslúžene sa ujali vedenia gólom Juríka. Domáci potom hru vyrovnali, ale vyrovnať sa im do prestávky nepodarilo. Ani po obrátke nedokázali domáci toho smerom dopredu príliš vymyslieť a tak sa futbalistom z Veľkého Ďuru podarilo poistiť si vedenie a doviesť zápas do víťazného konca.
Góly:17. Jurík, 72. Chlpík
R Piaček, ŽK: Kupča, Kiss, Ferencz, Szabó – Horváth, Jurík, Chlpík, 100 divákov.
SLOVAN: Horváth – Gonda, Kupča, Kiss, Janúrik, Zorád (77. Močko), Švec, Kazár (70. Szabó), Ferencz, Mészáros, Králik.
OFK: Lipiansky: Petrík, Pišky, Nádašdi, Tušan, Mudroň (90. Záhumenský), Jančo (71. Štadler), Horváth, Vašíček (59. Malý), Jurík, Chlpík (90. Trgiňa).

St. Tekov – Nesvady 3:1 (2:1)
Domácim získal ešte pred koncom prvej štvrťhodiny vedenie Halabuk a o štyri minúty na to Rakica dokázal poslať do siete svoju opakovanú strelu po vyrazenom pokutovom kope. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ktorý sa im podarilo streliť tesne pred polčasom. Po rohovom kope bol úspešný Czabány. Po zmene strán sa oba celky snažili o útočný futbal. Hostia mali veľkú šancu vyrovnať, ale Molnár sa z bieleho bodu pomýlil a tak jeho mužstvo napokon pykalo.
Góly: 18. a 87. Rakica, 14. Halabuk – 44. Czabány
R Magdolen, ŽK: M. Kúdela, D. Kúdela, Rakica, Martinček – Benča, Csief, 150 divákov
ST. TEKOV: M. Kúdela – D. Kúdela (90. Bagala), Kosák, Chmelo (87. Žabka), Škorec, Žilka (70. Nespešný), Halabuk (56. Hostinský), Rakica, Husár, Šumeraj, Martinček.
NESVADY: Slávik – Czabány, Halanda, Csontos, Banda, Molnár, Haris, Varga, Benča, Dibúz (46. Csief, 80. Kiss), Hengerics (46. Zácsik).

Zostava kola: Mráz (Kmeťovo) – Malák (Tvrdošovce), Cziria (Salka), Tušan (V. Ďur), Czabány (Nesvady) – Gacsal (Okoličná), Lucza (Chotín), J. Varga (Bešeňov), Chlpík (V. Ďur) – Kráľ (Dvory), Benkó (Bešeňov).