Mohol to byť jednoznačný zápas

Obrana Prievidze odvracia útočnú akciu Novozámčanov.(Zdroj: Roman Guliš)

III. LIGA - ZÁPAD

1. kolo

Stretnutie Nové Zámky - Prievidza prinieslo po väčšinu zápasu jednoznačnú prevahu FKM, domáci si však chybami a nepozornosťou v závere zbytočne skomplikovali situáciu.

Nové Zámky – Prievidza 3:2 (1:0)

V 2. minúte na dobrý center Matiča z ľavej strany nedosiahol nikto z jeho spoluhráčov. O dve minúty neskôr našiel pekný center naopak z pravej strany dobre nabiehajúceho Muchayu, ale jeho strela z päťky skončila len na brvne. V 10. minúte to prišlo, keď Matič dobre našiel pri bližšej žrdi Horáčka a ten poslal FKM do vedenia. Strelený gól však akoby domácim uškodil. Hráči FKM v ďalšej fáze zápasu kopili chybu na chybu, hrali prekvapujúco nervózne, rozhárane. V polovici prvého dejstva strelili síce hostia gól, ale ten neplatil pre postavenie mimo hry. Po polhodine hry strieľal Horáček po narážačke nad. Trestný kop Ešeka v 35. minúte hosťujúci brankár Lehocký neudržal, ale na vyrazenú loptu z domácich hráčov nik nedobehol. O dve minúty na to dobre prenikol Muchaya, ale jeho akcia sa gólom neskončila. Štyri minúty pred prestávkou po Matičovom centri strieľal Kingambo len do brankára. Hostia počas prvého polčasu nebezpečenstvo na domácu bránu neznamenali.Druhý polčas začali domáci zostra a už v 47. minúte sa tešili z gólu, keď Matič dobre našiel na bližšej žrdi Kingamba, ktorý nezaváhal – 2:0. Radosť hráčov FKM z druhého úspešného zásahu však trvala iba dve minúty. Stopér Ešek ponúkol vo vlastnom pokutovom území ako na podnose gól Viktorymu, ktorý príležitosťou nepohrdol. V 57. minúte našiel center pred domácou bránou hlavu Halmeša, ale ten hlavičkoval nedôrazne. Po hodine hry však Novozámčania opäť vyhrávali o dva góly. Trestný kop spoza šestnástky zahral Patrik Horáček perfektne. V 62. minúte sa Kingambo pohral s obranou hostí, položil si aj brankára, ale loptu poslal pozdĺž brány. V 68. mal veľkú šancu Muchaya, ale trestuhodne prestrelil. V ďalšom priebehu hry mali síce loptu viac na kopačkách domáci futbal, avšak hostia mali nebezpečné brejky, pričom defenzíva FKM nepôsobila príliš isto. V 82. minúte tvrdo vystrelil Matič, ale dobre zasiahol hosťujúci náhradný brankár Kováčik, ktorý minulý mesiac oslávil svoje päťdesiate narodeniny. Už v nadstavenom čase vyšla ešte Prievidžanom akcia po ľavej strane, lopta našla na päťke osamoteného Čertíka, ktorý dal definitívnu podobu výsledku tohto zaujímavého stretnutia.

Góly: 11. a 61. Horáček, 48. Kingambo – 50. Viktory, 90. Čertík.

R Santa, ŽK: Lovska, Petráš – Gunda, 398 divákov.

FKM: Dovičovič – Baksics, Letko, Ešek, Petráš – Muchaya (70. Švajda), Horáček (73. Fiala), Obert, Lovska (52. Korman) – Kingambo (90. Király), Matič. Tréner P. Lérant. BANÍK: Lehocký (77. An. Kováčik) – Thanh (90. Sluka), Búry, Belanec, Gunda (61. Al. Kováčik), Kopál, Turančík, Čertík, Halmeš, Viktory (60. Šifalovič), Kozák. Tréner J. Pekár.