Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Počas víkendu štartuje II. a III. liga

Komárno začína v Skalici, N. Zámky privítajú V. Ludince

Zo zápasu KFC - Videoton II, ktorý sa skončil výsledkom 1:1.(Zdroj: Roman Guliš)

Prinášame výsledky posledných prípravných zápasov

KFC Komárno – Videoton II (HUN) 1:1 (0:0), Militosyan
V prvom dejstve bola hra vyrovnaná. Loptu mali viac v moci Komárňania, ale omladina Videotonu hrala rýchly, agresívny futbal. Komárno zvládlo do prestávky niekoľko pekných akcií, ale bez gólového efektu. Po zmene strán sa hralo rovnako vo veľmi dobrom tempe, futbal bol zaujímavý a bolo sa na čo pozerať. KFC sa predsa len ujal vedenia gólom Militosyana a zdalo sa, že to bude jediný gól zápasu. Hostia však dokázali vyrovnať elegantným lobom ponad brankára KFC.

KFC Komárno – Budafok (HUN) 3:0 (2:0), Militosyan, Novsepyan, Rahman
Po turbulentných dňoch, v ktorých opustil klub hlavný sponzor a spolu s ním aj niekoľko kvalitných hráčov, sa podarilo Komárňanom poskladať na poslednú chvíľu mužstvo, ktoré sa predstavilo proti maďarskému druholigistovi vo veľmi dobrom svetle. Po úvodnom vzájomnom oťukávaní sa prebrali iniciatívu do svojich rúk Komárňania, ktorí sa v podstate navzájom ani nepoznali, ale i tak dokázali predviesť veľmi pekné akcie. Tréner Zelenský zvolil dobrú taktiku a po troch pekných góloch dokázal jeho celok zaslúžene zvíťaziť nad mužstvom, ktoré sa dostalo naposledy medzi 8 najlepších celkov v Maďarskom pohári.

Budafok (HUN) – FKM Nové Zámky 1:4 (1:2), Kingambo, Horáček, Švajda, Matič
Vydarenú generálku pred úvodným zápasom nového ročníka III. ligy odohrali Novozámčania va maďarskom kúpeľnom mestečku Bükfüedő. Gólovo sa Nové Zámky proti maďarskému druholigistovi presadili už v 20. minúte, keď sa po Matičovej prihrávke presadil Kingambo. Päť minút nato sa krásnym vinklom z priameho kopu presadil Horáček a zvýšil na 0:2. Samostatný nájazd na brankára potom nevyužili Kingambo, ani Matić a tak súper znížil po skrumáži v šestnástke FKM na polčasových 1:2 z jeho pohľadu. Novozámčania dominovali aj po zmene strán, ale ďalšie góly pridali až v poslednej štvrťhodinke. Najprv sa v 74 min. po prihrávke od Matića sám pred brankárom presadil Švajda a v 85. min. svoje zápasové nasadenie korunoval gólom Matić.
Základná zostava FKM: Juhás – Ešek, Petráš, Horáček, Baksics, Korman, Lovska, Fiala, Muchaya, Matić, Kingambo.

Povedal po zápase
Tréner FKM Peter LÉRANT: „V posledných dvoch prípravných dueloch sme predviedli veľa pekných kombinácii, dali sme 10 gólov. Negatívom sú tri inkasované góly, ktoré pramenili hlavne z dekoncentrácie a individuálnych chýb. Celkovo však s prípravou vládne spokojnosť.“

Šurany – Imeľ 5:0 (0:0), Gábriš 2, Brath, Vašek, Löbl

Kolárovo – Sv. Peter 2:3 (0:2), za domácich Z. Cingel, P. Kociha.

Veľký Meder – Marcelová 5:0