Zápas roka v Nových Zámkoch bude 8. augusta

Pri lopte letná akvizícia FKM Patrick Kingambo Body(Zdroj: Peter Bódi)

SLOVNAFTCUP

1.kolo

Najväčšiu pozornosť v regióne zo zápasov 1. kola Slovnaft Cupu dozaista pútal duel medzi Dvormi nad Žitavou a Novými Zámkami.

Dvory nad Žitavou – Nové Zámky 0:6 (0:2)
Hostia z Nových Zámkov začali aktívne, mladé mužstvo domácich sa však od úvodu prejavovalo ako veľmi bojovné a behavé. Po výraznej územnej prevahe hostí prišla prvá šanca v 8. minúte, kedy však Matić nastrelil len žrď. Zaplnený štadión vo Dvoroch nad Žitavou na prvý gól nemusel dlho čakať.
Prišiel v 13. minúte, kedy sa po individuálnom prieniku Kingamba a následnom centri do šestnástky presadil Matić. Hostia pokračovali v dobrom tempe a v 20. minúte prišiel druhý gól do siete domácich, kedy sa v skrumáži v šestnástke najlepšie zorientoval Obert. Snaha sa však nedá uprieť ani domácim, najmä behavému Gulyásovi, ktorý však v 23. minúte namieril iba do bočnej siete. Hostia pokračovali vo svojom ofenzívnom predstavení.
V 34. minúte sa po dlhej prihrávke Oberta dostal do samostatného úniku Muchaya, ktorý si pekne položil aj brankára, loptu do prázdnej brány však už dopraviť nedokázal. Šanca sa opäť zrodila aj na druhej strane, kedy sa po chybe hosťujúcej obrany dostal k lopte Kráľ, ale Juhása už prelobovať nedokázal.
V bojovnom tempe začal aj druhý polčas, kedy sa takmer okamžite po rozohrávke presadil Lovska a zvýšil na 0:3. O pár minút na to sa do gólovej šance dostal aj výborne hrajúci KIngambo, avšak z voleja tesne minul. V 53. minúte sa na radosť hostí už nemýlil, keď sa presadil po peknej Petrášovej prihrávke.
Domáci to opäť skúšali v snahe o svoj čestný úspech, Pilný si dokázal položiť hosťujúceho Juhása, avšak bránu tesne minul. Od tohto momentu domáci pôsobili odovzdaným dojmom. To plne využili hostia, keď sa presadil najskôr v 71. minúte Horáček po Švajdovom centri a o pár minút na to aj Švajda po skrumáži v šestnástke. Hostia vyhrali zaslúžene, domáci by si však za bojovný výkon skórovať zaslúžili.
Góly: 14. Matić, 21. Obert, 46. Lovska, 53. Kingambo, 71. Horáček, 78. Švajda, R Havran, 200 divákov
DVORY: Shpak – Bašťovanský, Takáč, Pásztó, Orémusz, Hatala (46. Haulík), Molda, Gulyás (67. Pilný), Kráľ, Kovács, Kováč (46. Lōvei)
N. ZÁMKY: Juhás – Ešek, Petráš, Baksics, Horáček, Lovska (54. Holeček), Muchaya (67. Letko), Korman (54. Švajda), Obert, Matić, Kingambo

Z ďalších zaujímavejších výsledkov 1.kola: Nevidzany – Kozárovce 3:1 (2:0), 13. P. Vojtek, 21. M. Kajaba, 47. M. Beňuš – 64. L. Bíňovský. V. Zálužie – Hrušovany 0:3 (0:2), 4. M. Béger, 44. D. Soboňa, 78. D. Jankovič. Kost. Kračany – Nový Život 1:1 (0:1), na p.k. 1:3, 54. B. Vajda – 21. A. Barčák. Kmeťovo – V. Ludince 1:5 (0:3), 90. M. Mjuller (11 m) – 2. Cingel, 19. Hlaváčik, 27. Dékány, 51. Švirik, 53. A. Kosák. H. Saliby – Kolárovo 0:1 (0:0), 76. B. Dóša. Jacovce – Solčany 2:1 (0:1), 58. K. Beňo, 68. D. Bajzík – 16. P. Ducký. Oponice – Topoľčany – nehralo sa, hostia v predstihu avizovali, že nepricestujú. FK Activ Veľké Kosihy – Svätý Peter 2:2 (1:0), na pok. kopy 4:5, 27. Tóth, 74. Horváth – 72. a 90. Mukalenga. Bešeňov – Šurany 1:0 (1:0), Balogh, Salka – Šahy 2:5 (2:1), 8. Čižmár, 45. Flekáč – 7. a 55. Kováč, 59. a 63. Jakab, 67. Belák.