Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold

Mladí atléti AC Nové Zámky úspešní aj koncom júna

Lea Farkas prekvapila ziskom bronzu v diaľke.(Zdroj: Roman Guliš)

Deklasovala všetky súperky

V sobotu 24. júna 2017 sa uskutočnili v Trenčíne majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v najmladšej vekovej kategórii atletiky a to v mladšom žiactve. Výborne si na nich počínala Liana Melíšková z novozámockého atletického clubu, ktorá deklasovala svoje súperky v hode loptičkou, keď zvíťazila s takmer 8 metrovým náskokom vo veľmi kvalitnom osobnom rekorde 62,05 m.
Len veľká škoda, že dobrá forma tejto zverenkyne trénerky Anny Schumichrastovej nekulminovala aspoň o 2 týždne skôr, kedy sa uzatvárala nominácia na medzinárodne stretnutie výberov najlepších pretekárov v kategórii mladšieho žiactva v poľskom Lowiczi, keď jej k aktuálnej vedúcej priečke v hode loptičkou chýbalo výkonom 55,03 len pár cm, čo bola rozhodujúca podmienka k záverečnej nominácii.
O druhú, bronzovú medailu sa zaslúžila v behu na 600 m Laura Tomanová v novom osobnom rekorde za 1:46,53. Ďalšie 2 finálové umiestnenia pridala Rebeka Žibritová 5. miestom v skoku do diaľky(449) a v behu na 60 m prek.(10.18) obsadila 8. miesto. K víťazstvu v hode loptičkou pridala L: Melišková ešte finálové 6. miesto v behu na 60m časom 8,87.

Štyri kovy z M-SR juniorov

Nečakane až štyri cenné medailové umiestnenia na dvojdňových majstrovstvách juniorov v Bratislave získali v sobotu 24. júna pretekári AC Nové Zámky, pretože drvivá väčšina aktívnych pretekárov je z radov dorastu a predovšetkým staršieho a mladšieho žiactva.
Podľa očakávanie získal zverenec trénera Ľudovíta Ivolku Peter Suchan v hode kladivom striebornú medailu v osobnom rekorde výkonom 53,85. V tejto najnáročnejšej vrhačskej disciplíne mu veľmi dobre sekundoval vekovo len dorastenec Miloslav Konopka, ktorý hodom 52,62 skončil hneď za ním na treťom mieste.
Tak isto vekom dorastenec Karol Dráfi prvým behom pod 2 minúty vo svojej kariére v behu na 800 m získal nečakane bronzovú medailu časom 1:59,29, ku ktorej pridal v behu na 1500m štvrté miesto časom 4:13,02. Najväčším prekvapením bol však zisk bronzovej medaily Lei Farkas, ktorá ako staršia žiačka v novom veľmi, kvalitnom osobnom rekorde, ktorým prekonala aj klubový rekord, dosiahla v skoku do diaľky úctyhodných 550 cm. Takto L. Farkas spolu aj s K. Dráfim, zverenci trénera Juraja Száka, po utorňajších novozámockých Majstrovstvách Slovenska základných škôl uzavreli pre nich hádam najlepší atletický týždeň ich športovej kariéry.

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!