Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Bodovali na Svetovom pohári

Mladí siláci na stupňoch víťazov

Úspešní siláci na Svetovom pohári v Lučenci vľavo Stanislav Močkor, vpravo Peter Pintér.(Zdroj: SM a PP)

Minulú nedeľu sa po prvýkrát na Slovensku a to v Lučenci konal Svetový pohár federácií GPA – IPO. Súťažilo sa v disciplínach POWERLIFTING (silový trojboj) a tlaku na lavičke. Práve v tejto disciplíne, tlaku na lavičke, sa zúčastnili borci z regiónu Palárikovčan Stanislav Močkor a Novozámčan Peter Pintér. Súťaž bola rozdelená na tlak na lavičke RAW a EQ (v súťažnom drese).
Obaja pretekári dali do prípravy na túto súťaž svoje maximum a siahli si naozaj na dno svojich síl. Obaja dosiahli na tejto súťaži svoje osobné rekordy v Benchpresse.
Stano pred súťažou trochu zhadzoval váhu, ráno navážil 103kg, čo sa mu v konečnom absolútnom hodnotení vyplatilo! Súťažil v kategórií Juniori do 110kg RAW a s vytlačenou váhou 195kg sa umiestnil na 2.mieste tesne za víťazom, ktorému sa podarilo vytlačiť 197,5kg. Ako sme už spomínali, zhadzovanie váhy mu pomohlo v absolútnom hodnotení, kde obsadil 3.miesto.
Peťo súťažil v drese v kategórií EQ a s telesnou hmotnosťou 116kg bol v kategórií OPEN do 125kg. Podarilo sa mu v drese vytlačiť váhu 232,5kg, ktorá mu zabezpečila prvé miesto vo svojej kategórií a aj v absolútnom hodnotení OPEN muži EQ.
Obaja POWERLIFTERI touto súťažou ukončili svoju jarnú sezónu a začínajú prípravu na jeseň. Stana čaká na konci septembra najväčšia súťaž v tlaku na lavičke v Európe a to EVL s Benchpress Cup Praque 2017.
„Do prípravy na túto súťaž dám úplne všetko a som rád, že ma podporuje na mojej ceste spoločnosť Particle Peptides.“...povedal nám Stano.