Vysoké víťazstvá N. Zámkov a Šurian. Komárno bez gólov

FKM si napravil reputáciu. Šurany ožili a vyhrali

V súboji o loptu Novozámčan Kojo Matič s protihráčom z Gabčíkova.V súboji o loptu Novozámčan Kojo Matič s protihráčom z Gabčíkova. (Zdroj: Peter Bódi)

III. LIGA - ZÁPAD

31.kolo

Nové Zámky – Gabčíkovo 5:0 (2:0)

Už v 6. min. sa domáci tešili, keď Petráš našiel peknou prihrávkou voľného Matiča, ten vbehol do šestnástky a loptu umiestnil k vzdialenejšej žrdi. O malú chvíľu mohli hostia vyrovnať, ale Lapinovu strelu Juhás zneškodnil. Hra sa potom odvíjala väčšinou v strede poľa, výraznejšiu príležitosť si mužstvá nevypracovali. V 28. min. sa do dobrej pozície dostal hosťujúci Tóth, ale vystrelil nedôrazne. Po polhodine hry zahrávali Novozámčania roh z ľavej strany, lopta z neho spadla na nohu nekrytého Švajdu a bolo 2:0. Krátko po zmene strán po vynikajúcej akcii FKM z ľavej strany zakončoval Muchaya len do brankára. Po hodine hry však dostal domáci rýchlik dobrú prihrávku od Baksicsa, jeho strelu ešte stihol brankár Rengel tečovať, ale loptu za bránkovú čiaru dostal Švajda. Po treťom inkasovanom góle hostia prakticky rezignovali, domáci si vytvárali ďalšie šance a dávali aj góly. Najskôr Kráľ zakončil úspešne svoj samostatný nájazd a potom si diváci mohli vychutnať šprintérsku lahôdku v podaní Muchayu, ktorý aj zakončenie zvládol majstrovsky. Novozámčania sa v tomto zápase dokonale rehabilitovali svojim fanúšikom za stredajšie zakolísanie proti rezerve Dunajskej Stredy.

Góly: 30. a 61. Švajda, 6. Matič, 74. Kráľ, 78. Muchaya. R Drobec, ŽK: Tóth, Lapin (G), 412 divákov. FKM: Juhás – Baksics, Poluch (69. Letko), Ešek, Petráš – Kráľ, Korman, Horáček, Muchaya, Matič (62. Gulyás) – Švajda (77. Košút). Tréner P. Lérant. ŠK: Rengel – Tóth (67. Modrovics), Malý, Kubík, Végh, Huszár, Csölle, Boráros, Bódis, Kósa (66. Šándor), Lapin (63. Cingel). Tréner G. Straka. (RG)

Horná Nitra – Nemšová 3:3 (1:0)

Po strede chceli baníci získať ďalšie tri body. V 12. min. hostia po zahraní rohového kopu nebezpečne ohrozili Bohunského bránu. V 21. min. Babašta centroval z pravej strany pred bránu, kde našiel Turančíka, ale ten netrafil bránu. V 22. min. strela spoza šestnástky z kopačky Kopála si našla cestu do siete Nemšovej - 1:0. V 25. min. slabú nahrávku Belanca domácemu brankárovi takmer hostia využili na vyrovnanie. V 37. min. Turančík dal gól, ale rozhodca odmával postavenie mimo hry nahrávajúcemu Kopálovi. Druhý polčas nezačal pre domácich dobre a po rohu v 48. min. hostia z rýchleho protiútoku vyrovnali na 1:1. V 63. min. domáci zahrali po sebe tri rohy, z ktorých nič nevyťažili a súper z rýchleho protiútoku strelou spoza šestnástky poslal hostí do vedenia - 1:2. Po domácom rohu v 72. min. baníci takmer znova inkasovali po rýchlom brejku hostí. V 77. min. dal hlavou tretí gól Issa. V 86. min. baníci z priameho kopu Babaštom znížili na 2:3. V 87. min. Turančík peknou strelou vyrovnal na 3:3. Záverečný tlak domácich vyústil aj do ďalšieho gólu, ale žiaľ rozhodca ho oprávnene neuznal pre postavenie domácich hráčov mimo hry.

Góly: 21. Kopál, 86. Babašta, 87. Turančík - 48. Beňo, 63. Čataković, 77. Adekunle Issa. R Šima, ŽK: Kozák, Belanec – Kvasnička, 215 divákov. BANÍK: Bohunský - Šifalovič, Pekár, Belanec, Kopál, Turančík, Kováčik (55. Gunda), Halmeš, Obžera (60. Drozd), Babašta, Kozák. Tréner R. Slaný. FKS: Čillík - Kresánek, Adekunle Issa (83. Komora), Ďuriš, Henrique (79. Fabuš), Beňo, Čataković, Prekop, Mizerák, Ševela (46. Kvašnica), Schiszler. Tréner Ľ. Reiter. VLADIMÍR ŠUNÍK

Dubnica – Komárno 0:0

V šlágri kola domáci začali bez rešpektu a už v 5. min Rožník vyrazil gólovú hlavičku Vaška. O tri minúty hosťujúci gólman štastne vyrazil Jancovu strelu a lopta prešla popred prázdnu bránu do autu. V 10. min Janco namiesto pohotového zakončenia do odkrytej brány príležitosť preváhal. Hostia sa väčšinou bránili a v 16. min nepríjemný Švecov center zachytil brankár. Po centri Horeckého v 24. min Častulínova hlavička neprešla húštinou hráčov a nikto z domácich nedokázal loptu doraziť do brány. V 34. min po úniku Janca brankár hostí zachraňoval pred Vaškom. Komárno pohrozilo až v 38. min, no Digaňa nohou vyrazil strelu Kuruca z uhla. V druhom polčase v 50. min ušiel obrane Faragó, ale Digaňa jeho tvrdú strelu vyrazil. Dubničania sa snažili, no do čistých šancí ich súper nepúšťal. V 66. min Bilykov volej iba tesne minul domácu bránu, na druhej strane nebola presná hlavička Jakúbeka. V 80. min opäť pohrozili hostia Hašom, ktorému zmaril šancu Digaňa a Kuruc mieril vedľa. Dubnica aj napriek remíze predĺžila výnimočnú jar bez prehry.

R Santa, ŽK: Zahranyčnyj, Suchý, 340 divákov. DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Janco, Suchý, Horecký, Vaško (69. Hlatký), Jakúbek, Čurik, Častulín Švec (61. Václav), Štefánek. Tréner P. Jakuš. KFC: Rožník – Szabó, Podlucký, Szénási, Štrbák, Obert, Čtvrtníček (28. V. Košťukevič), Faragó, Bilyk, Haša (90. Gonzáles), Kuruc. Tréner P. Zelenský. JOZEF ŠPROCHA

FC Horses - Beluša 6:0 (2:0)

FC Horses po víťazstve so Šuranmi chcel potvrdiť tri body. Prvú šancu, a zároveň i poslednú v celom zápase, si vypracovali hostia, ale hosťujúci útočník trafil iba bočnú sieť. Od tohto momentu boli domáci hráči pánmi na ihrisku a po peknej krídelnej akcii Líšku otvoril skóre stretnutia gólom do prázdnej bránky Olej – 1:0. Domáci aj naďalej tlačili súpera, pekným gólom sa prezentoval Oravec, ktorý trafil presne spoza šestnástky - 2:0. Ešte do polčasu mali domáci hráči niekoľko náznakov šancí, ale skóre sa už nemenilo. Po zmene strán domáci začali náporom a hneď v 46. minúte po individuálnej akcii zvýšil Mrocek už na 3:0. V ďalšom priebehu sa hralo iba na jednu bránku. V 56. minúte prišla pekná akcia Oleja, ktorý vysunul Halása a ten upravil na 4:0. V 76. minúte Halás svoj dobrý výkon korunoval piatym gólom do siete hostí. Presvedčivo víťazstvo domácich spečatil po samostatnej akcii Líška - 6:0. FC Horses po výbornom výkone porazil Belušu 6:0 a v priebehu štyroch dní tak získal vynikajúcich šesť bodov so skóre 10:0!

Góly: 12. Olej, 30. Oravec, 46. Mrocek, 56. a 76. Halás, 87. Líška. R Kozolka, ŽK: Mišutka (Beluša), 287 divákov. FC: Grman – Kastelovič, Poštrk, Oravec (73. Tabak), Mrocek, Gajdošík, Halás, Minárik, Szabó, Olej (62. Golis), Líška. Tréner M. Slovák. KOVO: Opat – Gažo (62. Pilát), Vavrík, Kršák, Jurga, Hrenák, Novisedlák, Škulec, Hlúbik, Kucharík, Mišutka. Tréner M. Bednár. (MK)

Veľký Meder – Púchov 2:2 (1:0)

Hostia začali náporom, v prvej pätnásťminútovke mali tri vyložené šance, najväčšiu nepremenil Sibanda. Hra sa vyrovnala, domáci spresnili prihrávky, začali si hráčov preberať osobne a Púchovčania nemali toľko priestoru. V 33. minúte sa pískala penalta po ruke, premenil ju Bombicz. V druhom polčase hrali Mederčania výborne, hostí nepúšťali do šancí. V 52. minúte ušiel Vígh po pravej strane, nacentroval na M. Tótha, ktorý zvýšil na 2:0. Gumári to skúšali strelami z diaľky, po jednej z nich, keď pálil z 25 metrov Pilát, sa menilo skóre – 2:1. Dve minúty pred koncom chyboval v strede poľa Kalmár, obrancovia kúpeliarov sa nezhodli, kto odkopne loptu a Gajdošík tečovanou strelou, ktorá sa ledva dokotúľala do brány, vyrovnal. Remíza je spravodlivá, aj keď priebeh nasvedčoval tomu, že tri body zostanú doma.

Góly: 33. A. Bombicz (11 m), 52. M. Tóth – 81. Pilát, 88. Gajdošík. R Fehér, bez kariet, 100 divákov. MŠK: Varga – Vígh (73. Pisár), Bališ, Hlavna, Dzíbela, T. Tóth, Boya, Bombicz, Gamkrelidze, Szikonya (63. Kovársky), M. Tóth (54. Kalmár). Tréner V. Ekhardt. FK: Letko – Riška, Gajdošík, Buček (81. Pastorek), Kopiš, Svorada (72. Kingsley), Sibanda, Gamboš, Pilát, Zavadzan (41. Mynář), Brezničan. Tréner E. Pagáč. IVAN BOBKOVIČ

ViOn B Vráble - Veľké Ludince 0:1 (0:1)

V takticky až príliš zviazanom stretnutí potrebovali body viac V. Ludince, ktoré sa chceli udržať v strede tabuľky. Hneď prvá šanca duelu bola gólová. Priamo do strely priameho kopu Kubalu si nabehol hlavou Hlaváčik a po zmene dráhy lopty bol Pichňa bezmocný. Už o minútu domáci Tonka zblízka svätyňu hostí netrafil. Nesúrodá hra Vrábeľ sa nakrátko zlepšila až po dvadsiatich minútach, žlto-modrí vtedy nadobudli na aj miernu prevahu. Po centri Bakaľára pálil v 25. min. dvakrát Šlachta, ale ludinská obrana jeho pokusy obetavo zblokovala. Potom sa dianie na ihrisku premenilo na šachovú partiu bez šancí, čo rozhodne divákov nenadchlo. Vlažný futbal z oboch strán preťala len šanca domácich v 43. min., keď po centri Bakaľára opečiatkoval brvno Benkóvej svätyne Fekiač. Po zmene strán to vo Vrábľoch bola už zo strany žltomodrých lepšie a niekoľko závarov sa takmer skončilo vyrovnaním. Vyložená šanca sa však zrodila na druhej strane. Po hodine hry Kubala vysunul Krupánszkeho, ten však zoči-voči Pichňovi trestuhodne prestrelil. O tri minúty pri ďalšom brejku Ludiniec o posledného Bakaľára v súboji zavadil Kubala, domáci tak dohrávali v oslabení a ich tlak ochabol. V 70. min. bol Krupánszki opäť sám v čistej šanci, ale nechal vyniknúť gólmana. Rezerva ligistu poslednú štvrťhodinu už hrala ofenzívny vabank, čo bola tiež voda na mlyn pre kontru hostí. V 80. min. po jednom z nich Soboňa technicky padáčikom nad vybehnutým Pichňom mieril tesne nad. Posledných desať minút sa zverenci trénerského dua Reischl - Zima príkladne snažili o vyrovnanie, ale pri finalizácii akcií narážali na kompaktnú obranu hostí. Tri body tak putovali do V. Ludiniec.

Góly: 12. Hlaváčik. R Gašparovič, ŽK: Tonka - Petráš, Hlaváčik. ČK: 63. Bakaľár (V), 333 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Bakaľár, Jamrich, Husár, Fekiač - P. Feješ - Mi. Zrubec, Hamar, Tonka (65. Slamka) - Galamboš (65. Advigov), Šlachta. Tréneri M. Reischl a R. Zima. DRUŽST.: D. Benkó - Hlaváčik, Petráš, Flídr, Soboňa (87. T. Benkó) - Kapa (65. Kosák), Horniak, Hamadoui, Krupánszki - Kubala, Straňák (56. Dékány). Tréner I. Kasana. ĽUBOŠ MODZGA

Galanta – Lednické Rovne 0:0

Na prvú vyloženú šancu čakali diváci až do 39. minúty. Dovtedy sa hralo medzi šestnástkami. V spomínanej minúte ušiel Meszlényi, centrom našiel hlavu Kočiša, ktorý zakončoval iba do rúk brankára. Pokračoval súboj v strede poľa, hostia sa zameriavali na obranu. V 42. minúte Revák strieľal zo sľubnej pozície tesne vedľa. Mužstvá vyšli po obrátke viac nebudené, na ich hre to bolo vidieť. Hra ožila, ale ani jeden tím sa nedostal do vyloženej príležitosti. V 57. min. Detko po centri zakončoval do brvna. Chvíľu po tom opäť strieľal Detko z päťky, ale Eliáš jeho pokus zblokoval na roh. O päť minút najaktívnejší hráč sklárov Detko nepochodil zoči-voči Stránskemu, ktorý jeho pokus vyrazil. V 84. min. po centri striedajúceho Čapkoviča sa k lopte dostal Meszlényi, z veľkého uhla strieľal krížom cez päťku, lopta preletela cez celé malé vápno. V závere dostal Krištof dobrú loptu, v pokutovom území sa ocitol úplne sám, ale Stránskeho neprekonal. V 89. min. išiel Čapkovič sám na bránu, ale Bačíka neprekonal.

R Havran, ŽK: Meszlényi – Híreš, 100 divákov. FC: Stránsky – Jakubjak, Eliáš, Gányovics, Bočko, Jakabovič, Revák, Prágai, Lenárt (68. Čapkovič), Meszlényi, Kočiš. Tréner T. Meszlényi. ŠK: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko, Lipták (89. Prchlík), Prekop (78. Pokorný), T. Púček, Hruška (46. Riečičiar), Krištof, Híreš, Kopúň. Tréner M. Púček. TIBOR DROZD

Šurany – Neded 6:1 (3:1)

Domáci po výmene trénera v týždni nastúpili na stretnutia akoby pokropení živou vodou. Od úvodných minút sa obuli do svojho súpera, ako sa patrí, a po vydarených akciách získali za 32 minút trojgólový náskok. Len malá nepozornosť a nekoncentrovanosť v domácich radoch v samom záver polčasu stačila na to, aby hostia dokázali výsledok skorigovať a tak prvé dejstvo celkom k úplnej spokojnosti domácich nebolo. Pri odchode do šatní na polčasovú prestávku sa udiala šarvátka, do ktorej sa zapojil aj hosťujúci brankár Dávid Bartalos. Ten počastoval delegované osoby stretnutia nevyberavými slovami, a tak videl po zásluhe červenú kartu. Do druhého polčasu nastúpili hostia úplne rezignovane a Šurany tak mohli v kľudnom tempe pridať ešte ďalšie tri góly. V domácom celku vydali zo seba všetci hráči všetko a tak je ich víťazstvo v tomto stretnutí aj v takomto vysokom pomere zaslúžené.

Góly: 8. a 32. Kacír, 19. Hrebík, 50. Blaho, 59. Dudáš, 62. Bencsík – 45. Nikolič. R Španka, ŽK: Taiwo (N), ČK: D. Bartalos (Neded, v polčasovej prestávke), 150 divákov. ŠK: Košlab – Halás, Gábriš (80. Tvrdoň), Mojko, Blaho, Vašek, Dudáš, Hrebík, Schroner (31. Braun), Bencsik, Kacír (62. Andrášik). Tréner M. Halás. FC: Bartalos – Bakši (46. Nemček), Kukučka, Dlhý, Ambruš, Taiwo (60. Rožník), Pavlovčík, Královič, Ambassa, Guemache, Nikolič. Tréner T. Bartoš. (RG)

Stretnutia Šaľa – DAC B/Vrakúň hrajú v stredu o 17.00 h.