Až tri mužstvá s poltuctom, Podhájska vonku naplno

Kolo charakterizovali šesťgólové nádielky

Zo zápasu Nesvady - Hurbanovo 3:0Zo zápasu Nesvady - Hurbanovo 3:0 (Zdroj: Kitty Nemesová)

VLV - VÝCHOD

25.kolo
FC Okoličná na Ostrove – ŠK Termál Podhájska 0:1 (0:1)
V Okoličnej sa stretli dvaja tabuľkový susedia, o čom hovoril aj priebeh zápasu. Vo vyrovnanom prvom polčase prítomní diváci videli len jeden gól, kedy sa v 38. minúte presadil Bridáč. V druhom polčase domáci hráči ožili a darilo sa im vytvárať si viac šancí. Z vypracovaných šancí však zápas vyrovnať nedokázali.
Góly: 38. R. Birdáč. R Szöllösy, 150.
DOMÁCI: K. Fél – I. Meleg (46. P. Koton), O. Filko, M. Filko, T. Farkas, M. Hrabovský, A. Csinger, I. Parádi, Z. Halász, E. Nagy, K. Ferenc Domonkos
HOSTIA: U. Krnčan – M. Sládeček (86. D. Jah?dka), P. Nagy, T. Krnčan, P. Ševčík (78. C. Varga), M. Sásik, R. Kovács, L. Michalíček, R. Kovács (90. M. Kvasnica), L. Pásztor, R. Birdáč

MŠK Želiezovce – TJ Družstevník Tekovské Lužany 6:1 (1:1)
Domáci začali neslávne, keď sa do vedenia dostali najskôr hostia po pokutovom kope. Do polčasu sa im však ešte podarilo vyrovnať a do šatní sa tak išlo za nerozhodného stavu. V polčasovej prestávke bolo v šatni domácich horúco, čo sa prejavilo aj na ihrisku. Domáci vybehli ako vymenené a naštartovali svoj gólostroj, kedy po výbornom výkone svojmu súperovi nastrelili päť gólov za polčas. Domáci vyhrali zaslúžene.
Góly: 35. a 80. S. Rotík, 56. M. Herceg, 59. P. Kristofóli, 60. K. Tóth, 74. P. Klimaj – 13. M. Petráš (11 m). R Kollár, 100.
DOMÁCI: M. Štrba – T. Rotík, P. Stano (70. P. Klimaj), P. Kristofóli, S. Rotík (77. J. Trávnik), M. Dobiaš, P. Kokoška, E. Štuller (P. Rák), D. Duchoň, K. Tóth, M. Herceg
HOSTIA: J. Merva – R. Styecz (T. Kováč), R. Gyepes, J. Pavlík, L. Kuruc, L. Toth, M. Tóth, F. Králik, M. Viglaš, M. Petráš, J. Klačko

TJ Družstevník Hontianska Vrbica – FK Marcelová 1:2 (1:0)
Vo Vrbici sa odohral zápas dobrej úrovne. Do vedenia mohli ísť domáci, Páchnik však po nedorozumení so spoluhráčom poslal loptu mimo brány. Domáci sa spoliehali prevažne na obranu, z ktorej sa vydávali na rýchle protiútoky. Skóre sa napokon podarilo otvoriť domácim, keď sa po priamom kope presadil tvrdou strelou Páchnik. Hostia v druhom dejstve ofenzívne ožili, domáci však tlaku odolávali. V 55. minúte mohli svoje vedenie zvýšiť, nariadený pokutový kop však Kováčik nepremenil. Táto situácia domácich položila na kolená. Hostia dokázali rýchlo odpovedať a v 57. minúte Németh vyrovnal. Zápas nabral na dramatickosti a domáci stavili všetko na útok. To sa im však nevyplatilo keď v závere zápasu hostia ukážkovo vyšachovali ich obranu a rozhodli o svojom víťazstve. Domáca šanca na zotrvanie v súťaži sa tak opäť zmenšila.
Góly: 29. D. Páchnik – 57. P. Németh, 84. R. Vörös. R Kováč, 100.
DOMÁCI: M. Baniar – D. Páchnik, L. Kováčik, G. Kačmárik, P. Vnad (73. P. Pilinský), J. Valentík, V. Horský, V. Rakica, M. Chudý, L. Páchnik, A. Škorec
HOSTIA: L. Jurčina – R. Vörös (88. D. Takács), Z. Török, B. Lesko, P. Németh (90. J. Kelko), L. Gere, B. Gumbér, G. Németh, V. Varga (46. M. Šenkár), N. Hausleitner, E. Wilson Speck

ŠK Sokol Starý Tekov – TJ Salka 2:0 (2:0)
Domáci sa na tento zápas zodpovedne pripravili. Od úvodu zápasu boli lepší a diktovali tempo hry. Do polčasu si vypracovali dvojgólové vedenie. V druhom dejstve si obe mužstvá vytvorili niekoľko príležitostí, obaja brankári však boli na svojom mieste. Domáci si tak svoje vedenie postrážili a vyhrali zaslúžene.
Góly: 15. P. Martinček, 28. R. Nichta. R Hybský, 100.
DOMÁCI: M. Kúdela – P. Seneši, S. Drenka, J. Bagala (79. D. Béreš), M. Žilka, B. Halabuk, M. Krenčan, R. Nichta, M. Šumeraj, D. Falat, P. Martinček (89. R. Žabka)
HOSTIA: O. Prohászka – M. Toběrný, P. Horňan (60. N. Csóka), R. Pasztorok (D. Šrajer), D. Barček, F. Szivó, G. Dajcs, D. Tóth, R. Droppan (23. L. Szép), E. Gálik, P. Čizmár

TJ Družstevník Bešeňov – FC Komjatice 6:0 (5:0)
Domáci panovali na ihrisku od úvodu zápasu. Skóre otvoril už v 12. minúte z pokutového kopu. Zanedlho na rozdiel dvoch gólov zvýšil po Gubovej prihrávke Studený. V 26. minúte svoju rýchlosť potvrdil Varga a ešte pred polčasovou prestávkou uzavrel svoj hetrik v prvom polčase. V druhom polčase domáci pokračovali v dobrej hre, po Krajanecovej prihrávke sa presadil opäť Varga. Domáci sa s priebehom uspokojili a poľavili tempo hry. Do konca zápasu však nastrelili konštrukciu Hajnalovej brány ešte štyrikrát. Hostia pôsobili počas celého zápasu odovzdaným dojmom a domáceho brankára vážnejšie neohrozili.
Góly: 12., 26. 41. a 47. T. Varga (1. z 11 m), 18. M. Studený, 35. R. Vadkerti, R Šeben, 100.
DOMÁCI: B. Alaksza – P. Valachovič, P. Krajanec, J. Varga, T. Varga, D. Balogh, M. Krpelán, R. Vadkerti, M. Lantos, Z. Gubó, M. Studený (46. C. Bernáth)
HOSTIA: P. Hajnala – F. Barta, M. Marenčák, M. Víglacký, P. Krehák, M. Marenčák, M. Kmeťo, M. Marenčák, I. Selický, M. Garay, M. Krehák

FK TJ Lokomotíva Kozárovce – ŠK Kmeťovo 3:0 (0:0)
V prvom polčase obe mužstvá predviedli nemastný – neslaný výkon. V druhom dejstve domáci ožili a vytvorili si množstvo šancí. Podarilo sa im trikrát skórovať a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 56. a 90. J. Chlpík, 76. S. Demian, J. Chlpík. R Hromádka, 250.
DOMÁCI: Š. Nemček – K. Hagara, M. Lenard, J. Ďurina, V. Hoľka, M. Márius Huszár, E. Jenes, M. Krkoš, J. Krajči, S. Demian, J. Chlpík
HOSTIA: T. Mráz – J. Sádovský, J. Švec, M. Juhás, J. Švec, T. Sádovský, P. Varga, J. Zubek, M. Jurkáček, P. Kršák, O. Hraška

ŠK Nesvady – MŠK Hurbanovo 3:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal a ani jedno z mužstiev sa gólovo presadiť nedokázalo. Zmena však prišla v druhom dejstve, keď domáci zapli na vyššie obrátky. Do vedenia sa dostali hneď v jeho úvode, keď sa presadil Dibúz. O tri minúty na to pridal ďalší gól aj Halanda a bolo 2:0. Domáci si stav zápasu držali a v samom závere Molnár stanovil na konečných 3:0.
Góly: 50. E. Dibúz, 53. N. Halanda, 90. A. Molnár. R Ribarič, 200.
DOMÁCI: G. Slávik – N. Halanda, M. Czabány, R. Kürti (87. K. Hudák), K. Haris, A. Varga (74. M. Banda), D. Czibor, E. Dibúz (85. M. Varga), A. Molnár, M. Benča, G. Hengerics
HOSTIA: G. Fekete – L. Jurík, S. Jóba, P. Kádek, D. Hegedüš, J. Ferenczi (50. L. Kovalík), R. Szántó (77. Š. Gelle), J. Kling, M. Karvai, Š. Karvai (68. N. Barton), A. Porubszky

OFK Veľký Ďur – FK Chotín 6:0 (3:0)
Domáci začali aktívne, v 3. minúte Méres nastrelil brvno. V 15. minúte sa už nemýlil a krásnou strelou prekonal gólmana. Po chybe hosťujúcej obrany Méres zvýšil na 2:0. V 28. min Straňák z 14 metrov prestrelil brankára a bolo 3:0. Domáci neustále hrozili, do polčasu si šancu vytvorili ešte Havran a Tušan. V druhom polčase pokračoval strelecký koncert domácich. Havran z penalty zvýšil na 4:0. Autor dvoch gólov Méres pridal ďalší gól po peknej akcii. A na poltucet zvýšil Havran.
Kazom stretnutia bolo vylúčenie v 49. min Kovacsa a v 65. min Csintalana. Hosťom sa potom zranili dvaja hráči a počet klesol pod sedem. V 81. min musel rozhodca predčasne ukončiť zápas.
Góly: 14., 17. a 54. Méres, 30. Strňák, 68. Havran, R Miakiš, 100.
ČK: 49. Kovács, 65. Csintalan
DOMÁCI: M. Gabrhel – K. Náďašdy, M. Srna, R. Mudroň (75. M. Štadler), P. Havran, I. Tušan, M. Záhumneský, B. Straňák, M. Méres, K. Fūle, D. Osvald (56. Vašíček)
HOSTIA: D. Ruháš – J. Nagy, T. Kovács, C. Csintalan, Z. Lucza, Z. Novota, M. Smolka, I. Csintalan, D. Tóth (33. G. Maríkovec), L. Lévai, M. Hencz
16. Komjatice 25 5 3 17 39:60 18 (-18)

Zostava kola: Krnčan (Okoličná) – Filko (Okoličná), Nichta (Tekov), Haris (Nesvady) – Zsilka (Tekov), Lántos (Bešeňov), Chlpík (Kozárovce), Fūle (Ďur) – Rotík (Želiezovce), Varga (Bešeňov), Méres (Ďur)