Komárno s novým trénerom remizovalo vonku

Nové Zámky tesne, Šurany doma naprázdno.

Nové Zámky (v zelenom) zdolali v nedeľu doma zdatného súpera.Nové Zámky (v zelenom) zdolali v nedeľu doma zdatného súpera. (Zdroj: Peter Bódi)

III.LIGA - ZÁPAD

DAC B/Vrakúň – Neded 5:0 (1:0)

Vo Vrakúni sa hral kvalitný treťoligový duel, zásluhu na tom majú oba celky. Posledné mužstvo tabuľky neprišlo iba brániť, hralo otvorený futbal, čo bolo dôležitou premennou pre dobrý zápas. V závere prvého polčasu išli do vedenia hráči rezervy, po rýchlom brejku naforsíroval Mészáros loptu Sablerovi – 1:0. Po zmene strán bol na konci peknej akcie Sandal, o dve minúty premenil penaltu Mészáros a domáci zápas zlomili vo svoj prospech. V závere svoje vedenie ešte Dunajskostredčania prikrášlili. Neded podal sympatický výkon, nepremenil štyri vyložené príležitosti. Vysoké skóre je pre hostí kruté, domáci boli vo finálnej fáze efektívnejší. Rezerva DAC-u vyhrala za štyri dni druhýkrát zhodne 5:0.

Góly: 41. Sabler, 56. a 86. Sandal, 58. (11 m) a 90. Mészáros. R Šandrik, ŽK: Szépe, Moďoroši – Taiwo, 150 divákov. DAC B: Milošovič – Szépe, Polák (80. Varga), Černák (65. Csóka), Sandal, Hubert, Sabler (59. Moďoroši), Mészáros, Nagy, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. FC: D. Bartalos – Ambruš (65. Nikolić), Kukučka, Taiwo, Bakuš, Pavlovčík, R. Tóth (68. Dlhý), Královič, Obassi (73. Bakši), Karim, Rožník. Tréner T. Bartoš. (LB)

FC Horses - Gabčíkovo 3:0 (2:0)

Domáci vstupovali do zápasu po sérii nepresvedčivých výkonov, keď sa nedokázali v presadiť ani strelecky. Domácemu trénerovi Slovákovi vyšiel taktický plán, keď stopéra Halása poslal na hrot a to sa ukázalo ako zlomové. Už v 8. min. potiahol peknú akciu po pravej strane Líška, jeho center poslal hlavičkou do protipohybu brankára hostí práve Halás – 1:0. Hostia boli v ďalších minútach vyrovnaným súperom pre domácich, ale hrali iba po šestnástku. V 25. min. si vymenil loptu Halás s Bartom a druhý menový poistil vedenie domácich – 2:0. Domáci pokračovali v tlaku, výbornú hlavičku Szaba chytá brankár hostí. Do druhého polčasu sa domáci stiahli a čakali na brejky. Už v 46. min. sa sám na brankára hostí rútil Barta, ktorý si zasekol i stopéra, ale jeho strele chýbala razancia. Hostia boli aj naďalej nebezpeční iba po šestnástku, keď za celý zápas nevystrelili medzi tri domáce žrde. Domáci mohli niekoľkokrát navýšiť vedenie, blízko ku gólu bol Oravec, ktorý krížnou strelou minul bránku. Sám na brankára hostí sa rútil i Líška, v čistej šanci ale páli iba do gólmana Rengela. Po sérii šancí domácich sa v poslednej minúte do streleckej listiny zapísal ešte Mrocek, ktorý v skrumáži dotlačil loptu do siete – 3:0. Horses tak po sérii nevýrazných výkonoch konečne zabral naplno a zostáva len veriť, že sa im opäť začne dariť bodovať aj v nasledujúcich zápasoch.

Góly: 8. Halás, 25. Barta, 90. R. Mrocek. R Patrovič, ŽK: Poštrk, Olej (Bánovce), 120. FC: Grman – Kastelovič, Tabak (69. Olej), Poštrk, Oravec, Svatík (80. Golis), Szabó, Barta (64. Gajdošík), Líška, Mrocek, Halás. Tréner M. Slovák. ŠK: Rengel – Trajcsik, Tóth, Malý, Belkovics, Trabalík, Kubik (77. Englman), Végh, Cingel, Lapin (50. Bódis), Huszár (50. Kósa). Tréner G. Straka. (JŠ)

Horná Nitra - Komárno 0:0

V Prievidzi sa predstavil líder súťaže z Komárna. Zápas sa hral od začiatku vo vysokom tempe. V 7. a 9. min. mali domáci šance, ale bez úspešného zakončenia. V 36. min. išiel domáci Kopál sám na hosťujúceho brankára, ktorého len nastrelil. Hostia v 38. min. strelou spoza šestnástky ohrozili bránu domácich, ale Bohunský bol pozorný a vyrazil loptu nad brvno. V 45. min. po rozohraní priameho kopu hostí domáci gólman znova pekným zákrokom vytlačil loptu na roh. Na začiatku druhého polčasu boli Baníci aktívnejší a v 59. min. mohol Filkorn prekonať hosťujúceho brankára Rožníka, ale ten stál na svojom mieste. Kováčikova strela spoza šestnástky v 67. min. letela nad bránu Komárna. Hostia pohrozili v 73. min., keď po rýchlom protiútoku nastrelili žrď domácej brány. V 78. min. po peknej prihrávke od Kováčika mohol rozhodnúť o stretnutí Turančík, ale jeho strelu Rožník vytlačil na roh. Takmer platilo pravidlo „nedáš-dostaneš“, keď v 80. min. hostia po rohovom kope nastrelili tyč. Domáci Baníci boli v tomto zápase lídrovi z Komárna určite vyrovnaným súperom a urobili ďalší krok k zachovaniu tretej ligy na hornej Nitre.

R Španka, ŽK: Obert (K), 238 divákov. BANÍK: Bohunský – Sluka, Šifalovič, Pekár, Filkorn (69. Šlabjar), Gunda (86. Spevár), Kopál (83. Drozd), Turančík, Kováčik, Halmeš, Babašta. Tréner R. Slaný. KFC: Rožník – Szabó, Košťukevič, Szénási, Štrbák, Čtvrtníček, Obert, Faragó, Bilyk, Haša, Kuruc (90. Gonzáles). Tréner P. Zelenský. VLADIMÍR ŠUNÍK

Šaľa – Topoľčany 0:2 (0:0)

V regionálnom derby chceli domáci nadviazať na úspešnú sériu, ale narazili na zdatného protivníka a z plného zisku sa zaslúžene tešil legionármi prešpikovaný Topvar. Hostia aj začali s výhodou silného vetra v chrbte lepšie a už v 5. min. zachraňoval domáci brankár Masár po nebezpečnej hlavičke Hovsepjana. O tri minúty neskôr ratoval po prieniku Laouzaia na bránkovej čiare Szalay. Výbornú príležitosť si vypracovala Šaľa v 13. min., keď po rohovom kope nožničky Vaneka vykopával z prázdnej brány najlepší hráč hostí Omborenga. Topoľčany mali viac z hry a po polhodine sa opäť vyznamenal Masár po delovke Kalisu. V závere polčasu najskôr spoľahlivý Senecký zneškodnil strelu Vaneka a aj nájazd Račkoviča. Do druhého polčasu nastúpila odvážnejšie Šaľa a po strieľanom centri domácim útočníkom Surányimu s Račkovičovi chýbali ku gólu milimetre. Hostia kontrovali po hodine jedovatou strelou Iranziho, ktorú vytesnil na roh Masár. Domáci pohrozili ešte Račkovičom, ale v 69. min. už viedli hostia. Obrana chemikov vyrobila prvú hrúbku, čo okamžite využili hostia a po hlavičke nekrytého Hovsepjana sa dostali do vedenia. Zbytočný gól domácich zaskočil a po piatich minútach sa opäť tešili hostia. Po krídle unikol rýchly Kalisa a po jeho centri Iranzi z malého vápna pridal hlavičkou druhý zásah - 0:2. Domáci sa snažili o strelenie kontaktného gólu, prestriedali, mali aj príležitosti Prúčnym a Lalákom, ale obrana hostí dirigovaná skúseným Seneckým dokázala odolať.

Góly: 69. Hovsepjan, 73. Iranzi. R Sárai, ŽK: Račkovič, Szöcs – Pajer, Laouzai, 150 divákov. DUSLO: Masár – Domasta, Kružlík, Ďatko, D. Szalay – D. Tóth (74. Keszely), Lalák, F. Prúčny, Vanek (74. Szöcs) - Surányi (87. Herceg), Račkovič. Tréner O. Lancz. MFK: Senecký – Pajer, Omborenga, Luzin, Toma – Hovsepjan (90. Paľo), Mikula (63. Švajlen), Fotias, Laouzai – Iranzi, Kalisa (79. Sabo). Tréner J. Strna. JOZEF SKLENÁR

Veľký Meder – Led. Rovne 0:3 (0:1)

Mederčania hrajú o holý život, ďalšiu stratu bodov si nemohli pred náročným duelom proti súperovi z čela tabuľky dovoliť. Hosťom boli minimálne v prvom polčase viac ako vyrovnaným súperom. V 23. min. sa dostal do príležitosti dorastenec Círia, ale zle si prebral loptu a Bačík mu ju uchmatol. Následne pohrozil ďalší mladík Szikonya, ale gólman jeho strelu kryl. O dve minúty mali veľkú šancu aj sklári, po rohovom kope trafil Tomana brankára, lopta sa odrazila do brvna a defenzíva ju odpratala do bezpečia. V 35. min. po vykombinovaní obrany otvoril skóre Detko. Vyrovnávajúci gól mal na kopačke Kalmár dve minúty pred prestávkou, z piatich krokov v obrovskej šanci trafil brankára. Odrazená lopta si ho opäť našla, ale v situácii, kde bolo ťažšie nedať, zlyhal a prekopol. V druhej časti kúpeliari zatlačili, išli za vyrovnaním. Šance Círiu, Kalmára, Szikonyu zostali nevyužité. Kalich horkosti si vypili hráči MŠK až do dna, po dvoch nedorozumeniach v obrane rozhodli futbalisti Led. Rovní o svojom víťazstve. Vo Veľkom Mederi je záchrana už len v rovine teórie, mančaft však bojuje, nevzdáva sa, aj keď je po nevydarenej jari psychicky na dne.

Góly: 35. a 90. Detko, 77. Prekop. R Valent, ŽK: Dzíbela, Bombicz (obaja V. Meder), 120 divákov. MŠK: Székely – T. Tóth, Dzíbela, Kovársky, Bališ, Boya, Bombicz (65. Vígh), Círia, Pisár (46. Bognár), Kalmár, Szikonya (75. Szórád). Tréner V. Ekhardt. ŠK: Bačík – Tomana (83. Pokorný), Kollár, Chmelík, Detko, Lipták (86. Prchlík), Riečičiar (73. Prekop), T. Púček, Hruška, Híreš, Kopúň. Tréner M. Púček. IVAN BOBKOVIČ

ViOn Vráble B - Púchov 3:1 (2:1)

V šlágri kola začali aktívnejšie hostia z Púchova. Hneď v 2. min. Kopiš tiahlou strelou tesne minul Pichňovu bránu. Iheme v sľubnej pozícii zakončil zbrklo nad. Poctivý obranný val hráčov z Považia robil Vrábľanom problémy a dostávala sa zväčša len po šestnástku. Brejky hostí mali šťavu, avšak i domáca defenzíva stála na pevných nohách. V 25. min. mohli ísť žlto-modrí z prvej šance do vedenia. Letiaci center bek Púchova v šestnástke nechtiac spomalil rukou, z čoho vznikla tutovka pre voľného Balka, ale ten z 5 m bránu prestrelil. O osem minút sa na druhej strane po dlhom pase ocitol sám pred gólmanom Gajdošík. Obišiel aj Pichňu, ale istému gólu do prázdnej brány zabránil faulom Fekiač. Spravodlivú penaltu pretavil na gól Brezničan. Inkasovaný gól domácich nakopol a päť minút pred polčasom našiel priamy kop Galamboša presne hlavu Fekiača, ktorý nedal Strelčíkovi šancu. Snaha domácich sa stupňovala a onedlho spoza šestnástky napriahol tesne nad zemou pri žrď Balko a púchovská sieť sa razom roztrepotala druhýkrát. Druhé dejstvo začali opäť lepšie hostia, ale Iheme hlavou tesne minul. A tak platonický tlak Púchova preťal gólový trest. Galamboš zahral roh na Tonku a jeho miernu strelu dokopol pred bránou do sita Fekiač - 3:1. Tento zásah znamenal prelom v dejovej línií a navrch začali mať domáci. Aktívne si strážili dvojgólové vedenie a lepších šancí bolo ako šafranu. V 79. min. Fekiač z diaľky preveril Strelčíka a zakrátko Tonka hlavou z uhla neuspel. V závere ešte hosťujúci Gamboš nečakanou strelou trafil žrď. Vo Vrábľoch sa tak z troch cenných bodov radoval domáci výber, ktorý natiahol šnúru bez prehry na štyri zápasy.

Góly: 40. a 56. Fekiač, 43. Balko - 33. Brezničan (11 m). R Husár, ŽK: Fekiač - Zavadzan, Brezničan, Svorada. 185 divákov. FC: Pichňa - Bakaľár, Jamrich, Husár, Fekiač - Advigov - Galamboš (66. Zrubec), Hamar (87. Seidl), Mateus, Tonka - Balko (80. Feješ). Tréneri M. Reischl a R. Zima. MŠK: Strelčík - Vanák, Manzini, Brezničan, Riška - Kopiš - Pilát, Gamboš, Zavadzan, Gajdošík (74. Buček) - Iheme (75. Svorada). Tréner J. Vágner. ĽUBOŠ MODZGA

Galanta – Dubnica 0:2 (0:0)

Prvé dejstvo bolo takmer bez šancí na oboch stranách. Hral sa prevažne medzišestnástkový futbal. Po zmene strán začali aktívnejšie domáci, no paradoxne skóre sa podarilo otvoriť Dubnici, keď sa v 62. min. po rýchlom protiútoku presadil Vaško. Ten istý hráč zvyšoval na rozdiel dvoch gólov o 5 minút neskôr, keď zužitkoval peknú kolmicu. V ďalšom priebehu sa už ani jedno z mužstiev nepresadilo. Hostia si z Galanty zaslúžene odvážajú tri body. Dubnica natiahla jarnú sériu bez prehry na 11 zápasov.

Góly: 62. a 67. J. Vaško. R Pecek, ŽK: Meszlényi – Suchý, Častulín, 155 divákov. SLOVAN: Stránský – Nagy, Eliáš, Gányovics, Mišura, Meszlényi, Prágai, Jakubjak, Madarász (60. Čapkovič), Lenárt (55. Bočko), Kočiš. Tréner T. Meszlényi. FK: Digaňa - Zahranyčnyj, Vaško (83. Václav), Horecký, Janco (90. Habšuda), Jakúbek, Suchý, Čurik (55. Hlatký), Častulín, Švec, Štefánek. Tréner P. Jakuš. ZSOLT TAKÁČ

Šurany – V. Ludince 1:3 (0:1)

Domáci hrali od úvodu veľmi kŕčovito a do šancí sa dostávali len ťažko. Z tých mála príležitostí, čo si predsa len Šurany vytvorili, nedokázali byť hráči ŠK efektívni. Trest prišiel k záveru prvého dejstva, keď sa presadil hosťujúci Straňák a získal svojim vedenie. Krátko po zmene strán ten istý hráč pribrzdil domácich v snahe o vyrovnanie svojim druhým gólom. Konsolidovaný celok Veľkých Ludiniec hral s prehľadom a na ihrisku sa dialo to, čo chceli zverenci trénera Igora Kasanu. Po hodine hry sa Šurany predsa len dotiahli zásluhou Vašeka na rozdiel jediného gólu, ale o ďalších päť minút to bol opäť v tomto zápase strelecky disponovaný Straňák, ktorý dovŕšil svoj hetrik a uzavrel gólový účet stretnutia. Hostia potom až do konca kontrolovali priebeh hry a víťazstvo si nenechali ujsť.

Góly: 60. Vašek – 38., 50. a 65. Straňák. R Šima, ŽK: Mojko, Dudáš – Flídr, Kapa, Cingel, Hlaváčik, Hamdaoui, Horniak, 350 divákov. ŠK: Košlab (78. Švajda) – Mojko, Turan, Braun, Schroner (46. Bencsík), Gábriš, Vašek, Dudáš, Blaho, Andrášik (57. Kacír), Dikácz. Tréner M. Pavlovič. DRUŽST.: D. Benkó – Krupánszki, Flídr, Kapa, Straňák (69. T. Benkó), Soboňa, Petráš, Cingel, Hlaváčik, Hamdaoui, Horniak. Tréner I. Kasana. (RG)

Nové Zámky – Nemšová 1:0 (1:0)

Zápas začali obe mužstvá vo svižnom tempe. Prvú vážnejšiu príležitosť mal domáci Matič, ale jeho strela šla vedľa. O chvíľu nato ďalšiu ranu tohto hráča vyrazil brankár hostí Chovan, ale na dorážku Baksics nedosiahol. Hostia hrozili po rýchlych kombinačných akciách, ale domáca obrana bola vždy na mieste. V 28. min. sa odhodlal z vlastnej polovice k veľkému sólu Matič a aj keď mu lopta už v pokutovom území odskočila, stačil ju ešte popri brankárovi poslať do siete – 1:0. Autor gólu bol naďalej veľmi aktívny a v 38. min. jeho prudký center nedokázal poslať hlavou Muchaya do priestoru hosťujúcej brány. Po zmene strán mala hra naďalej veľmi dobré tempo. Domáci sa pokúšali útočiť najmä po pravej strane, ale ich akciám chýbala finalizácia. Hostia od polovice druhého dejstva pridali na rýchlosti aj agresivite, vytvárali si dobré príležitosti. Neraz to pred Juhászom horelo, ale futbalisti FKS mali v tomto stretnutí vychýlenú mušku. Blížiacim sa záverom sa domáci zamerali už najmä na zabezpečenie obrany a najtesnejšie víťazstvo si ustrážili.

Gól: 28. Matič. R Gašparovič, ŽK: Klooster, Udeh, Ďuriš, Beňo, Prekop (všetci FKS), 473 divákov. FKM: Juhász – Poluch, Horáček, Ešek, Petráš (80. Letko) – Baksics (60. Orémusz), Matič, Korman, Lovska, Muchaya (72. Gulyás) – Švajda. Tréner P. Lérant. FKŚ: Chovan – Klooster, Udeh, Kresánek, Issa, Ďuriš (46. Fabuš), Holíček, Beňo, Čatakovič (65. Schiszler), Prekop, Mizerák (83. Kvasnička). Tréner Ľ. Reiter. (RG)