Komárno v prvom finále nezvládlo druhý polčas

Rozohrávač Komárna Boban Tomič medzi trojicou brániacich Interistov, prizerá sa Andrej Kuffa.Rozohrávač Komárna Boban Tomič medzi trojicou brániacich Interistov, prizerá sa Andrej Kuffa.(Zdroj: Karol Scholtz)

BASKETBAL

EUROVIA SBL

finále
1.zápas
BK Inter Bratislava – MBK Rieker COM-therm Komárno 75:70 (18:28, 26:19, 14:19, 17:14), na zápas 1:0
Komárno začalo dobre a aj vďaka dvom trojkám Djordjeviča sa dostalo v úvode do vedenia. Interisti sa nedokázali počas celej štvrtiny priblížiť súperovi na dostrel a po prvej časti hry bolo ich manko desaťbodové.
Od začiatku druhej štvrtiny sa žlto-čierni pustili do stíhania svojho súpera a trvalo im to tri a pol minúty. Tento časový úsek vyhrali domáci 12:2 a začínalo sa odznova. Komárno sa však vzchopilo, opäť si priklonilo misky váh na svoju stranu a na veľkú prestávku sa šlo za trojbodového vedenia červeno-bielych. Inter začal druhý polčas šnúrou 8:0 a dostal sa do vedenia. Komárňanov opúšťala presnosť v streľbe a nedokázali si poradiť ani s agresívnou obranou domácich. Až v závere štvrtiny sa priblížili Interistom na rozdiel jediného dvojbodového koša.
Ak sa tretia štvrtina začala pre Komárno zle, tak štvrtá ešte horšie. Inter sa za tri a pol minúty dostal do dvojciferného vedenia , keď túto pasáž vyhral 11:1. Hostia sa však nevzdávali, mali vo svojich radoch Tomiča, ktorý zavelil k mobilizácii. Komárňania postupne ukrajovali z vedenia súpera, priblížili sa k nemu aj na rozdiel troch bodov, ale v závere im už chýbali sily na zvrat.
TH: 16/10 – 23/18, Fauly: 20 – 19, Trojky: 7 – 6, Rozhodovali: Zubák, Tomašovič, Pipíška
Komárno: Tomič 18, Djordjevič 16, Langston 13, Halada 9, Vido 8 (Bojanovský 6, Cobb, Kuffa, Petrovský 0)

Povedali po zápase:

Richard Ďuriš, tréner Komárna: „Výborná prvá štvrtina, tak ako sme si to predstavovali. Boli sme aktívni, hrali sme kolektívne, hlavne v útoku a všetci hráči sa zapájali do hry. V druhom polčase na nás prišiel asi nejaký kŕč alebo tlak z toho, že hráme finále. Ako keby sme sa viacerí báli zobrať zodpovednosť na seba, všetci čakali, čo vymyslí Tomič. Musíme sa z toho poučiť. Myslím si, že ten rozdiel nie je až taký veľký. Séria bude náročná.“

Boban Tomič, hráč Komárna: „Začali sme dobre, ale v druhej štvrtine sa súper dostal k svojej hre. Hrali agresívne. V druhom polčase sme im dovolili dostať sa do dvojciferného náskoku, ale opäť sme sa dokázali vrátiť späť do duelu. Chýbala nám však energia na to, aby sme zvíťazili.“