Séria sa sťahuje do Košíc za nerozhodného stavu

Aj strieľajúci Filip Halada patrí medzi ťahúňov Komárňanov v semifinálovej sérii proti Košiciam(Zdroj: Karol Scholtz)

EUROVIA SBL

4. semifinále

MBK Rieker COM-therm Komárno - KB Košice 93:80 (26:24, 23:11, 24:22, 20:23), stav série 2:2.

Čerstvý víťaz Alpsko-jadranského pohára nastúpil na stretnutie bez svojho kapitána Sinišu Biliča, ktorý sa zranil v odvetnom finálovom zápase v Domžale. Na začiatku zápasu strieľali presne oba celky. Do výraznejšieho náskoku sa dostali Komárňania v polovici tretej minúty, keď po Langstonovom koši viedli 11:4 a súper si bral oddychový čas. Na začiatku 4. minúty vyhrávali domáci 15:6, no potom neskórovali dve minúty, čo však súper nedokázal príliš využiť. Ten prebrali vedenie v polovici ôsmej minúty zásluhou trojky Pilčeviča (17:18), ale v závere štvrtiny si tesný náskok predsa len vytvorili hráči MBK aj vďaka dobre zvládnutým rýchlym protiútokom. O osude zápasu rozhodla druhá štvrtina, v ktorej dominovali „obuvníci“ najmä vďaka skvelému kolektív nemu výkonu. Pridali však aj na agresivite v obrane, kde skvelú prácu odvádzal vysokánsky Boris Bojanovský, rozstrieľali domáci strelci spoza perimetra (Kuffa, Djordevič) a spoľahnúť sa mohli na v tomto zápase vynikajúceho Langstona.

Polčasový štrnásťbodový náskok Komárňanov sa zdal byť dostatočne komfortný a napokon aj bol. Zverenci trénera Richarda Ďuriša nepripustili svojho súpera čo i len pomyslieť na zvrat. Vždy, keď sa Košičania o niečo pokúsili, ozvali sa opory domáceho celku, ktoré im dokázali kontrovať. Záver zápasu sa odohral už v pokojnom tempe, avšak za ovácií opäť skvelého domáceho publika. Aj vo štvrtom semifinálovom zápase tak zvíťazil domáci celok, čo znamená, že sa v Komárne dočkajú ešte jedného zápasu v tejto dlhej sérii.

TH: 24/15 - 27/19, Fauly: 23 - 22, Trojky: 10 - 7, Rozhodovali: Fuska, Kúkelčík, Pipíška

Komárno: Langston 23, Djordjevič 16, Halada 15, Vido 8, Tomič 6 (Kuffa 13, Cobb 9, Bojanovský 3)

Povedali po zápase:

Richard Ďuriš, tréner Komárna: „Našim hráčom patrí obrovské absolutórium, ktorí aj napriek enormne ťažkému programu, dokázali podať kolektívny výkon v obrane aj v útoku. Všetci odohrali nielen maximum, ale aj niečo navyše a nahradili tak zraneného kapitána Biliča. Sme radi, že sme týmto našim skvelým fanúšikom zabezpečili ešte minimálne jeden domáci zápas. Opäť sa ukázalo, že kto doskočí viac lôpt v útoku a stratí menej lôpt, ten vyhrá zápas. Stálo nás to enormné množstvo síl, ale naši hráči ukázali veľký charakter a nebolo to vôbec jednoduché, no patrí im veľké absolutórium.“

Andrej Kuffa, hráč Komárna: „Opäť rozhodla naša energia, podarilo sa nám v prvom polčase si urobiť pätnásťbodový náskok, ktorý sme si vytvorili z rýchlych protiútokov, navyše nám padli aj nejaké trojky. Ale hlavne Košice sme ubránili v prvom polčase na 35 bodov, v druhom polčase sme si už len náš náskok udržiavali a dá sa povedať, že sme súpera prakticky k ničomu nepustili. Sme radi, lenže musíme náš dobrý výkon potvrdiť aj v Košiciach.“

1. FOTOGALÉRA: Porciunkula vylákala ľudí na novozámocké námestie 840