Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

FUTBAL - ObFZ Nové Zámky

VI. LIGA

22.kolo

Podhájska „B“- Zemné 3:2 (0:2), Kovács 2, Varga – Dobrý, Sebestyéni
V prvom polčase si od začiatku hostia vytvárali miernu prevahu. Gólom sa im to podarilo spečatiť až v 25. minúte. O pár minút na to sa hosťom podarilo skóre ešte zvýšiť. Po zmene strán domáci pridali a naopak hostia brali všetko s ľahkosťou. Domácim sa následne podarilo streliť gól z pokutového kopu. Aktívne hrajúci domáci zápas v priebehu 10 minút otočili a zaslúžene vyhrali.

SkryťVypnúť reklamu

Úľany n. Ž.- Svodín 2:1 (0:0), Jurčina, Kosiba – Teszár
Zápas bol v prvom dejstve jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí však do prestávky vynechali šesť čistých gólových šancí.V druhom polčase sa hostia ujali vedenia z protiútoku.Následne Kosiba z penalty vyrovnal a v 93. minúte si domáci vybojovali zaslúžené víťazstvo.

Bánov – Mojzesovo 0:1 (0:1), Hoppan
Celý zápas domáci tlačili, snažili sa, vytvárali si šance avšak strelecké šťastie nemali. Bánovčania zahodili množstvo šancí, hostí k ničomu nepúšťali. Hostia si vytvorili jednu jedinú šancu, po ktorej sa ujali vedenia po štandardnej situácií. Tento gól rozhodol aj o konečnom výsledku zápasu.

Dolný Ohaj - Lipová 1:1 (1:0), Ferus - Mokráš
Od úvodu zápasu boli lepší domáci, ktorí vyhrávali po prvom polčase 1:0. Následne domáci z tempa ubrali. V druhom polčase hostia zabrali, hra sa vyrovnala, odvíjala sa však prevažne medzi šestnástkami. V závere zápasu sa podarilo hosťom vyrovnať.

Mužla – Michal n. Ž. 5:1 (1:0), Ármai, Lampert, Pathó, Kianek, Csonka – Dojčan
Domácim sa podarilo streliť skorý gól, keď po rohovom kope brankár hostí loptu podbehol.Následne domáci prestali hrať, čo hostia využil. Začali tlačiť a podarilo sa im vytvoriť si 2-3 šance, ktoré však nevyužili.V druhom polčase od začiatku prebrali iniciatívu domáci a zaslúžene strelili dva góly, pričom vynechali aj pokutový kop.Hostia následne svoju penaltovú príležitosť využili. Do konca zápasu ešte Mužla strelila dva góly a potvrdila svoje zaslúžené víťazstvo.

Černík - Hul 6:1 (1:0), Chomiščák 4, Simonides 2 – Orosi
Od začiatku zápasu mali hru v rukách domáci, ktorí však do polčasu vedeli premeniť len jednu zo svojho množstva šancí. V druhom polčase potom nasúksali hosťom 5 gólov. Hostia v závere zápasu dokázali už len znížiť z pokutového kopu.

Semerovo – Rastislavice 2:1 (1:0), Kálazi, Pristač – Lakatoš
V prvom polčase bola hra vyrovnaná hra, domáci využili do prestávky jednu zo svojich príležitostí. Po zmene strán domáci prestali hrať čo využili hostia a strelili vyrovnávajúci gól. Po štandardnej situácii sa domáci znova ujali vedenia, čo dokázali do konca zápasu aj udržať.

Vlkas - Trávnica 2:2 (1:2), L. Slovák 2 - Mach, Szabó
Od začiatku zápasu sa hrala vyrovnaná partia s dobrou hrou. Ako prví sa v tomto zápase ujali vedenia domáci , avšak hostia v priebehu pár minút zápas otočili, keď strelili dva góly. V druhom polčase domáci vyrovnali po štandardnej situácii a do konca zápasu sa hralo už len medzi šestnástkami.

Zostava kola : Mokráš (Semerovo)- Dobrý (Zemné), Kovács (Podhájska),Kosiba (Úľany) , Hoppan (Mojzesovo), Mokráš (Lipová), Ferus(D. Ohaj) Ármai (Mužla), Déri (Mužla), Chomiščák (Černík) , Slovák (Vlkas)

14. Vlkas 22 4 6 12 32:54 18 (-15)
15. Michal n. Ž 22 4 3 15 31:77 15 (-18)
16. Rastislavice 22 4 2 16 23:64 14 (-19)
KITTY NEMESOVÁ

VII. LIGA

18.kolo

Nána - Bruty 0:1 (0:1), Szöcs. Od úvodu zápasu mali herne hostia navrch, šance sa však tvorili na oboch stranách. Skóre zápasu otvoril v 14. minúte hosťujúci Szöcs. Domáci sa snažili spraviť niečo so zápasom avšak márne. Po zmene strán sa následne hralo už len medzi šestnástkami s minimálnym množstvom šancami.

Jasová – Veľký Kýr 2:3 (1:1), Užák – Bátora D. 2, Bátora B., Csepedi (vlastný). Na začiatku zápasu sa hrala vyrovnaná partia. Hostia strelili hneď na úvod gól, avšak domácim sa do konca polčasu podarilo vyrovnať po štandardnej situácii. V druhom polčase hostia pridali. V priebehu 20 minút Daniel Bátora strelil dva góly a tak si hráči Veľkého Kýru priklonili misky váh na svoju stranu už druhýkrát v zápase. V závere zápasu keď sa hralo už na "tiché brehy" hosťujúci Csepedi si strelil vlastný gól.

Tvrdošovce „B“- Jatov 6:2 (0:1), Máté 2, Csabai 2, Balogh, Varga – Kiss 2. Úvod zápasu domáci hráči zaspali a hosťom sa podarilo ujať vedenia. Ospalá hra domácich pokračovala až do polčasu, hostia si vypracovali niekoľko šancí, ktoré však premeniť nedokázali. V druhom polčase akoby nastúpili na trávnik celkom iný hráči Tvrdošoviec, ktorí hrali oveľa aktívnejšie. Za 10 minút strelili až 3 góly. Následne hosťujúci Kiss zdramatizoval zápas a znížil na 3:2. Domáci si však nenechali už vedenie vziať a do konca zápasu si ešte víťazstvo poistili tromi gólmi.

Maňa – Čechy 3:1 (1:0), Klobučník 2, Bock - Karvaš. Na začiatku prvého polčasu sa podarilo domácim vytvárať si množstvo šancí, z ktorých jednu aj premenili. Hostia hrajúci taktiež aktívne svoje šance naopak vynechávali. Po zmene strán domáci pridali ďalšie dva góly. Hosťom sa podarilo streliť v závere zápasu už len čestný gól.

Štúrovo „B“- Strekov 4:1 (3:0), Tárnyik 2, Dajcs 2 - Kanyicska. Domáci mali od úvodu zápasu hru vo svojich rukách. Do polčasu sa im podarilo trikrát rozvlniť sieť súpera. Po zmene strán oba celky ubrali z tempa. Domácim sa podarilo zvýšiť z pokutového kopu a následne hostia znížili na konečných 4:1.

Gbelce – Šurany jun. 2:1 (0:0), Ivanics 2 - Dragúň. Prvý polčas patril hosťom, ktorí hrali lepšie a vytvárali si aj viac šancí. V druhom polčase sa domáci herne vyrovnali súperovi a boli chvíľami aj lepší.V priebehu 10 minút domáci strelili dva góly. Hostia jednu zo svojich množstva šancí dokázali premeniť až v závere zápasu.

Kolta - Radava 1:0 (0:0), Kršák.Domáci mali od úvodu iniciatívu vo svojich rukách. Hostia len s ťažkosťami odolávali domácemu nátlaku. Domáci dokázali v tomto zápase premeniť len jednu zo svojho množstva šancí.
1. Veľký Kýr 18 18 0 0 71:18 54 (+27)
2. Šurany jun. 18 13 2 3 55:22 41 (+14)
3. Tvrdošovce B 17 12 0 5 41:20 36 (+12)
4. Kolta 18 11 3 4 42:23 36 (+9)
5. Štúrovo B 18 10 3 5 55:29 33 (+6)
6. Gbelce 17 8 2 7 35:32 26 (-1)
7. Jasová 18 7 2 9 48:39 23 (-4)
8. Maňa 17 6 4 7 31:28 22 (-2)