Šláger kola pre Kozárovce, Hurbanovo stráca dych

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

V. LIGA - VÝCHOD

22.kolo

22.kolo
MŠK Hurbanovo – TJ Družstevník Hontianska Vrbica 0:0
Zakliatie Hurbanovského futbalu pokračuje. Domáci mali v tomto zápase jednoznačnú prevahu, vytvárali si šance, v ktorých sa striedali Hegedūs, Karvai, Porubszky, či Barton. Streleckú nemohúcnosť však pretrhnúť opäť nedokázali. Súper bol bezmocný, hostia si vážnejšiu príležitosť nevypracovali a domáci tak opäť prišli o dva body.
R I. Kasala, 100
DOMÁCI: B. Kürti – L. Jurík, S. Jóba, P. Kádek, J. Kurák, D. Hegedüš, R. Szántó, B. Danci, G. Sándor Hegedüs, R. Simon, A. Porubszky
HOSTIA: M. Baniar – G. Kačmárik, L. Kováčik, F. Hanuska, P. Vnad, T. Bogár, V. Horský, V. Rakica, M. Chudý, L. Páchnik, P. Pilinský

FC Komjatice – ŠK Termál Podhájska 4:2 (3:0)
Komjtičania sa po dlhom treste prvýkrát predstavili na vlastnom trávniku. Do zápasu nastúpili aktívne od úvodu a po dvoch nevyužitých šanciach otvoril skóre Garay. Domáci po tomto góle prevzali iniciatívu zápasu. V 32. minúte to bol opäť Garay, ktorý mohol zvýšiť na 2:0 po peknej prihrávke Martina Marenčáka. Prítomní diváci sa napokon dočkali v prvom polčase ešte jedného gólu, keď bol najskôr po faule a hrubej urážke rozhodcu vylúčený Števko. Po tejto situácii nasledoval pokutový kop, ktorý premenil Martin Marenčák. Domáci mohli zvýšiť svoje vedenie hneď v úvode druhého dejstva, Buranský sa však gólovo nepresadil. Domáci akoby poľavili a druhé dejstvo psychicky očividne nezvládali. Hostia sa dokázali dotiahnuť dvoma gólmi na 3:2. Našťastie pre domácich všetko dobre dopadlo, keď v závere stanovil na konečných 4:2 Michal Marenčák.
Góly: 16. M. Garay, 30. M. Garay, 44. M. Marenčák (11 m), 90. M. Marenčák – 74. M. Lipták, 83. T. Krnčan. ČK: 43. Števko. R Kúdela, 150.
DOMÁCI: P. Hajnala – M. Víglacký, M. Šulík, A. Buranský, M. Marenčák, F. Barta, I. Selický, M. Marenčák, J. Buranský, M. Krehák, M. Garay
HOSTIA: U. Krnčan – M. Sládeček, P. Nagy, M. Števko, T. Krnčan, P. Ševčík, R. Birdáč, M. Lipták, M. Kvasnica, J. Krivočenko, L. Pásztor

TJ Družstevník Tekovské Lužany – FK Marcelová 1:3 (0:0)
V kabíne domácich po nečakaných problémoch absentovali až štyria hráči zo základnej zostavy. Domáci si od začiatku vytvorili tlak na súpera, hostia sa ale ukázali ako dobre kondične pripravené mladé mužstvo. V 15. minúte sa dostal do šance hosťujúci Hausleitner, ten však namieril len do žrde a po odrazenej lopte sa do protiútoku pustili domáci. Pochodili však rovnako, keď si Klačko poradil s obranou, po jeho strele však zazvnoila opäť len žrď a Viglaš nedokázal loptu usmerniť do prázdnej bránky. Do polčasu sa hral svižný futbal bez vážnejšej šance. V druhom polčase obe mužstvá pridal na tempe, výsledkom čoho bol úvodný gól Hegedūsa. Domáci však dokázali odpovedať, keď o desať minút neskôr vyrovnal Kósa. Domáci sa po tomto góle snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu, ich diery v obrane však trestali hostia. V 71. minúte to bol opäť Hegedūs, ktorý obišiel obranu súpera a zvýšil na 1:2. Domáci sa aj naďalej pokúšali o strelenie gólu, hosťujúca aktívna obrana však bola proti. V samom závere zápasu si loptu postavil Németh a z vyše 25 metrov nechytatelnou strelou prekonal domáceho brankára. Domáci si za bojovnosť remízu zaslúžili.
Góly: 67. P. Kósa – 57. O. Hegedüs, 71. O. Hegedüs, 90. G. Németh. R Šamko, 100.
DOMÁCI: T. Gubrica – L. Kuruc, V. Rostás, R. Gyepes, L. Toth, M. Tóth, M. Petráš, J. Pavlík, M. Viglaš, J. Klačko, P. Kósa
HOSTIA: L. Jurčina – D. Horján, Z. Török, B. Lesko, O. Hegedüs, L. Gere, G. Németh, V. Varga, R. Vörös, N. Hausleitner, E. Wilson Speck

FK Chotín – MŠK Želiezovce 2:1 (0:0)
V tomto zápase mali domáci herne jednoznačne navrch. Do vedenia však išli ako prví hostia, kedy Dobiaš v 61. minúte otvoril skóre zápasu. Domácu si vytvorili množstvo šancí, hosťujúci brankár bol však proti. Presadiť sa dokázali len v 68. minúte z pokutového kopu. Hostia rozhodli o svojej prehre sami, keď so v závere Trávnik smolne strelil vlastný gól.
Góly: 68. Z. Lucza (11 m), 88. J. Trávnik(vl. gol) – 61. M. Dobiaš. R Opatovský, 100.
DOMÁCI: D. Ruháš – T. Kovács, A. Pásztor, D. Bozsaky, N. Czibor, G. Maríkovec, G. Csintalan, Z. Lucza, Z. Novota, L. Lévai, M. Smolka
HOSTIA: M. Štrba – T. Rotík, P. Stano, V. Horváth, J. Trávnik, P. Kristofóli, S. Rotík, M. Dobiaš, E. Štuller, K. Tóth, M. Herceg

TJ Salka – ŠK Nesvady 1:0 (0:0)
Zápas sa začal v sľubnom tempe, šance sa striedali na oboch stranách. Prítomní diváci však gól v prvom polčase nevideli. Skóre otvoril až v druhom dejstve domáci Šál. Po tomto góle domáci svojho súpera už k ničomu nepustili a umnou hrou si svoje vedenie udržali až do konca zápasu.
Góly: 62. R. Šál. R Petránek, 100.
DOMÁCI: O. Prohászka – N. Cziria, M. Toběrný, F. Szivó, P. Horňan, R. Šál, G. Dajcs, A. Štugel, R. Pasztorok, L. Szép, R. Varga
HOSTIA: G. Slávik – N. Halanda, M. Banda, A. Molnár, M. Czabány, R. Kürti, M. Benča, M. Varga, D. Czibor, G. Hengerics, E. Dibúz

TJ Družstevník Bešeňov – FK TJ Lokomotíva Kozárovce 1:2 (1:2)
Hostia sa v tomto zápase spoliehali len na protiútoky, ktoré im vychádzali hneď od úvodu zápasu, kedy sa presadil už v 3. minúte Chlpík. Domáci mali hernú prevahu, gólovo sa im však nedarilo. Hostia udreli v 19. minúte opäť po rýchlom protiútoku, kedy sa opäť presadil Chlpík. Do polčasu sa skóre menilo ešte raz, keď tentokrát peknú akciu vyprodukovali domáci, na konci ktorej Tamás Varga preloboval vybiehajúceho brankára hostí. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve.
Góly: 40. T. Varga – 3. J. Chlpík, 19. J. Chlpík. R Dutka, 200.
DOMÁCI: B. Alaksza – M. Krpelán, P. Valachovič, R. Miškovič, P. Krajanec, J. Varga, R. Vadkerti, T. Varga, R. Maďar, Z. Gubó, M. Lantos
HOSTIA: Š. Nemček – M. Lenard, J. Ďurina, V. Hoľka, M. Ďurovič, M. Márius Huszár, E. Jenes, M. Krkoš, J. Krajči, S. Demian, J. Chlpík

ŠK Sokol Starý Tekov – OFK Veľký Ďur 2:1 (1:1)
V derby zápase sa domáci dostali do vedenia hneď v úvode zápasu po premenenom pokutovom kope. Hostia na tento gól dokázali odpovedať, keď sa v 12. minúte presadil Srna. Bol to vyrovnaný zápas na oboch stranách, vážnejšie príležitosti však už diváci v prvom polčase nevideli. Úvod druhého dejstva bol ako cez kopírak, keď domáci išli do vedenia opäť z pokutového kopu. Hostia sa po zvyšok zápasu snažili o skorigovanie výsledku vo svoj prospech, skórovať sa im ale nepodarilo.
Góly: 5. D. Falat (11 m), 54. M. Šumeraj (11 m) – 12. M. Srna. ČK: 89. Osvald. R Strečko, 100.
DOMÁCI: M. Kúdela – P. Seneši, R. Nichta, S. Drenka, M. Žilka, B. Halabuk, M. Huszár, M. Šumeraj, J. Bagala, M. Kosák, D. Falat
HOSTIA: M. Gabrhel – K. Nádašdy, M. Srna, R. Mudroň, D. Osvald, J. Jančo, M. Méres, P. Havran, K. Füle, M. Záhumenský, I. Tušan

ŠK Kmeťovo – FC Okoličná na Ostrove 1:0 (1:0)
Po vyrovnanom prvom dejstve domáci dostali do vedenia v jeho závere gólom Hrašku. V druhom polčase obe mužstvá pokračovali vo vyrovnanom futbale. Domáci si svoje vedenie ale dokázali udržať a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 44. O. Hraška. R Jordanov, 100.
DOMÁCI: T. Mráz – J. Sádovský, J. Švec, M. Juhás, O. Hraška, J. Zubek, R. Karol, J. Švec, T. Sádovský, P. Varga, M. Jurkáček
HOSTIA: K. Fél – I. Meleg, O. Filko, M. Filko, A. Csinger, R. Nyilas, M. Hrabovský, T. Farkas, E. Nagy, Z. Halász, I. Parádi

Zostava kola: Štrba (Chotín) – Šulík (Komjatice), Gyepes (Lužany), Jano (Ďur), Kosák (Tekov) – J. Varga (Bešeňov), Pavlík (Lužany), Hraška (Kmeťovo), – Garay (Komjatice), Chlpík (Kozárovce), Hegedüs (Marcelová)

1. Kozárovce 22 19 2 1 56:15 59 (+26)
2. Salka 22 13 3 6 30:28 42 (+9)
3. Marcelová 22 11 5 6 46:31 38 (+5)
4. Bešeňov 22 11 2 9 46:33 35 (+2)
5. Kmeťovo 22 10 4 8 32:39 34 (+1)
6. Podhájska 22 9 4 9 44:44 31 (-2)
7. St. Tekov 22 10 1 11 40:41 31 (-2)
8. Okoličná 22 9 3 10 26:25 30 (-3)