Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Komárno víťazom Alpsko-jadranského pohára

MBK prvým slovenským tímom s medzinárodnou trofejou.

Komárňan Siniša Bilič (s loptou) sa snaží preniknúť obranou Slovincov.(Zdroj: Karol Scholtz)

2.finále Alpsko. - jadranského pohára

Helios Suns Domžale (Slovinsko) - MBK Rieker COM-therm Komárno 67:63 (14:10, 13:13, 19:17, 21:23)

Slovenský zástupca otvoril zápas šnúrou piatich bodov za sebou, ale potom prebral taktovku nad duelom slovinský celok. Ten sa rýchlo dostal do vedenia, ale zverenci trénera Richarda Ďuriša ich nepustili do žiadneho výraznejšieho trháku. V prvom polčase mohli vidieť diváci málo a často nepresnú streľbu na oboch stranách. Tento fakt nahrával do karát Komárnu, ktoré po polčase prehrávalo len 23:27. Domžale zabralo po prestávke na vyššie obrátky, v jednom momente vyhrávali aj dvojciferným náskokom, ale "obuvníci" nedovolili súperovi pomýšľať na zisk trofeje. V záverečnej štvrtine dokázali dokonca päť minút pred koncom vyrovnať na 51:51, ale na obrat sa už nezmohli. Slovinci sa síce opäť ujali vedenia, ale Komárno si skúsene postrážilo vysoký náskok z prvého stretnutia. Basketbalisti Komárna sa napokon stali historicky prvým slovenským tímom, ktorý získal Alpsko-jadranský pohár. V odvetnom stretnutí im na to stačilo aj prehra 63:67 s Heliosom Suns Domžale.

Komárno: Djordjevič a Tomič po 10, Kuffa a Langston po 6, Bilič 1 (Cobb 10, Bojanovský 8, Vido 7, Halada 5, Marchyn 0)

TH: 22/14 - 8/5, Fauly: 17 - 22, Trojky: 7 - 10

(prvý zápas: 72:97

Povedali po zápase:

Richard Ďuriš, tréner Komárna: "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať pre Komárno Alpsko-jadranský pohár. Ak sa pozrieme na to aké tímy v tejto súťaži štartovali, tak je to skvelá vizitka pre nás, ako aj pre celú ligu. Ďakujem svojim hráčom, že mi darovali najlepší darček k narodeninám, aký som si mohol želať. Aj keď nás tento pohár stál veľa síl, tak verím, že zisk trofeje nám pomôže po mentálnej stránke v náročnej semifinálovej sérii."

Andrej Kuffa, hráč Komárna: "Celkovo rozhodlo v náš prospech aj to, že nepadlo veľa bodov. Hrali sme dobrú obranu a v útoku skúsene, aby sme im nedovolili rýchle protiútoky. Na konci sme ešte siahali aj na víťazstvo v zápase, ale bohužiaľ, šťastie nám neprialo. Sme však veľmi radi, že sme vyhrali Alpsko-jadranský pohár a urobili dobré meno slovenskému basketbalu."