Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Vo Dvoroch šibali D. Saliby lmeľ štvrtým lídrom jari

Po 21. kole sa opäť menilo čelo tabuľky.

Kolárovčania (v modrom) remizovali v domácom prostredí s Hrušovanmi 1:1, keď ich kanonier Magyar vyrovnával štyri minúty pred koncom.Kolárovčania (v modrom) remizovali v domácom prostredí s Hrušovanmi 1:1, keď ich kanonier Magyar vyrovnával štyri minúty pred koncom. (Zdroj: FK Kolárovo)

FUTBAL

IV.LIGA - JUHOVÝCHOD

21.kolo
H. Obdokovce – Čeľadice 2:0 (1:0). Domáci sa pustili do súpera s vervou, Balážik trafil bočnú sieť, šance mali aj Zsebi, Grznár aj Vaňo, po faule na Kuchtiaka premenil penaltu Balážik – 1:0. Po prestávke Čeľadice zahrozili, v tutovkách boli Brath a Ryban, no Bránsky ukázal famózne zákroky. Záver sa hral v strede poľa, poistku pridal peknou strelou Košlab.
Góly: 27. M. Balážik (11 m), 90. J. Košlab. R Bartoš, 200. OTJ: Bránsky – Fekete, Ondrka, Uhrík, Kupec, Zsebi, Kuchtiak (90. Martonka), Grznár, Krajčír, Vaňo (88. Košlab), Balážik (82. Kšinant). SLOVAN: Kostoláni – Horváth, Čiffáry, Kotula, Varga, Dzurek, Koprda, Rosinský, Čambal, Brath, Ryban.

ČFK Nitra – Imeľ 0:5 (0:3). Hostí hnala vpred vidina prvého miesta, boli jasne futbalovejší, už do prestávky viedli rozdielom triedy. V druhom polčase Čermáňčania zaktívnili hru, tutovky mali Ondzík a Polanský, lenže skúsený Imeľ pridal ešte dva kusy a zaslúžene vyhral.
Góly: 19. M. Gajdoš, 21. V. Hübsch, 41. R. Kender, 83. Matheus, 89. T. Balogh (11 m). R Šlosár, 55. ČFK: J. Kinče – Polanský, Galbička, T. Kováčik, S. Kováčik (88. Kučera), Plevka, Martinka, Horňák, Ondzík, Rácz (75. Šebík), M. Barát. TJ: Balogh – M. Hübsch, A. Simonics (56. Boros), D. Csontos, V. Hübsch, Oršolík (83. Babicz), T. Bacigál, Kender, R. Csontos, M. Gajdoš, Matheus (85. A. Simonics).

Kalná n/Hr. – Štúrovo 1:0 (0:0). Úvod súboja patril kombinačným hosťom, no vážnejšie zakončenie z ich strany chýbalo. Kalná sa spoliehala na protiútoky, z ktorých niekoľkokrát pohrozila pred golmánom Straňákom. Postupne sa hra vyrovnala a do tempa sa dostal KFC, ktorému sa podarilo streliť prvý a jediný gól zápasu, keď sa po krídelnej akcii ocitol zoči-voči Straňákovi domáci útočník Solčiansky a v tutovke sa nemýlil.
Gól: 54. D. Solčiansky. R Ahmed, 200. KFC: M. Guťan – Turnai, M. Lackó (46. Solčiansky), Szép, Švirik, Cs. Kovács, J. Pánik, J. Pacalaj, Chmelo (88. R. Lackó), Dávid (90. Kúdela), Vida. MŠO: Straňák – Saláta, Tóth, Góra, Varga, Baka, Valent, E. Molnár (80. Tácsik), Urblík, Pintér, Bábsky.

Levice – Svätý Peter 4:0 (3:0). Leviciam vyšiel vstup, keď sa gólovo ujala hneď prvá šanca. Vzápätí mohli odpovedať futbalisti OŠK, no brankár Kolčár bol proti. Hostia síce pôsobili dobrým futbalovým dojmom, avšak Slovanu sa darilo a už do prestávky viedol trojgólovým rozdielom. Svätý Peter sa snažil aj po obrátke, ale stále bez presného zásahu. Naopak, domáci ešte zveľadili skóre.
Góly: 4. a 83. M. Kalman, 16. G. Švec, 25. J. Varga. R Košecký, 100. FK: Kolčár – Fogad, Gonda, Suljič, Konvický (75. Batár), J. Varga, Kalman (85. Vrecník), G. Švec (78. Guláš), S. Kupča, M. Kotora, Zorád. OŠK: Bilkó – Taibl, Cong, Krajčír (65. Molnár), Kianek, Gagič, Zvoncsár, Mukalenga, Lörincz (72. Fiala), Valko (46. Kürthy), J. Lakatoš.

Kolárovo – Hrušovany 1:1 (0:1). V prvom polčase sa po hrubej chybe domáceho obrancu dostali k priamemu kopu zo sľubnej pozície hráči OFK. Ponúknutú príležitosť pretavil do otváracieho gólu hlavičkou Masarovič. „Gúta“ sa snažila fyzicky zdatných hostí zatlačiť, agilný bol najmä Oláh, no vyrovnanie prišlo až v samotnom závere duelu, keď sa po peknej akcii presadil z voleja Magyar.
Góly: 86. Zs. Magyar – 37. A. Masarovič. R Ondráš, 100. FK: Rom – Seszták, Halászik, Zuzula, Pavlík, Zs. Máté, Oláh, Z. Cingel (68. Dóša), Magyar, Spevák (68. Tóth), Kókai. OFK: Kopecký – Krško, Kurbel, Sipos, Slíž, Masarovič, Rusinko, Jankovič (53. I. Sporina), Boldiš (80. Maršala), Soboňa, Béger (90. Kochan).

Dvory n/Ž. – D. Saliby 1:5 (0:1). Zápas tabuľkových súperov rozháral vietor. Domácim chýbali skúsenosti, Dolnosalibčania vyhrali vďaka dobrej defenzíve, efektivite a rýchlymi brejkami. Žiaril útočník Freňák, tretí gól dal pekným lobom ponad brankára Špaka.
Góly: 49. K. Konárek – 33., 74. a 86. A. Freňák, 50. Sz. Halák, 66. D. Bednár. R Oselský, 150. TJ: Špak – Illés, Mitrovič, Bašťovanský, Konárek, D. Kovács, Haulík, L. Takáč, Hatala (58. Revoruk), M. Kling (72. Lontoš), Pilný. TJ: M. Valenský – Göndör, G. Bombicz, B. Szabó (86. Szomolai), D. Mészáros, Renczés (72. Prístavok), R. Molnár, Sz. Halák, F. Varga (46. Bende), Freňák, Bednár.
Tvrdošovce – Veľké Lovce 1:1 (1:0). Hostia boli herne lepší, ale Tvrdošovce si za bojovnosť remízu zaslúžili. Z priameho kopu otvoril skóre Vincze, vyrovnával po dobre vyriešenom protiútoku Pavlatovský. V závere domáci pridali, zatlačili súpera, zahrozili po rohoch, ale vypracovali si len pološance.
Góly: 24. S. Vincze – 66. K. Pavlatovský. R Jakubis, 150. ŠK: J. Molnár – M. Lakatoš, M. Malý, Vincze, M. Gašparík ml., Ladics, D. Máté (88. Danis), Sendrei, Perez (90. Hausleitner), Kosztolányi, Csanda (69. Veres). TJ: Madarász – P. Prochaczka, Petrovič, Pavlatovský (88. J. Ivan), Hajko, Galovič, Jurky, Lontoš, Bagala, Kolibab (46. Sallai), Baumeister (30. Mihók).

Zostava kola: M. Kolčár (Levice) – D. Turnai (Kalná n/Hr.), A. Göndör (D. Saliby), V. Ladics (Tvrdošovce), M. Rusinko (Hrušovany) – M. Gajdoš, T. Oršolík (Imeľ), E. Zsebi (H. Obdokovce), M. Zuzula (Kolárovo) – A. Freňák (D. Saliby), D. Solčiansky (Kalná n/Hr.).

Najlepší strelci: 14 – M. Bartošek (FC Nitra jun.), 13 – M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 11 – Zs. Magyar (Kolárovo), G. Tóth (Štúrovo), 10 – D. Koprda (Čeľadice), 9 – G. Švec (Levice), S. Balog (Štúrovo), J. Jurky (V. Lovce).

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Starší žiaci KFC

Najstaršia hvezdáreň na Slovensku je v Hurbanove. Vydala nový astronomický kalendár

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove vydala v týchto dňoch nový astronomický kalendár.

Hvezdáreň v Hurbanove je najstaršia na Slovensku.

V okrese Nové Zámky pribudlo takmer šesťdesiat nových prípadov

Celkovo sa koronavírusom na Slovensku nakazilo 51 728. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 200 obetí.

Pri väčšej efektivite mohlo byť bodov viac

Koronakríza narobila Komárňanom problémy aj na začiatku ligy, teraz zastavila súťaž.