Streda, 26. júl, 2017 | Meniny má Anna, Hana

Komárno s miestenkou v semifinále

Vo štvrtom zápase štvrťfinálovej série nedalo domáce Komárno svojmu súperovi z Levíc šancu a bezpečne si vybojovalo postup medzi najlepšie štyri celky našej najvyššej basketbalovej súťaže.

Agresívna obrana Komárňanov (v bielom) bola jedným z dôležitých atribútov, ktorá dopomohla vicemajstrovi k postupu do semifinále cez Levice.(Zdroj: Roman Guliš)

EUROVIA SBL

4. zápas štvrťfinále

MBK Rieker COM-therm Komárno - BK Levickí Patrioti 104:86 (37:23, 24:20, 22:22, 21:21). (konečný stav série 3:1, postupuje Komárno)

V prvej štvrtine to bola poriadna prestrelka, o čom svedčí celkový počet 60 bodov dosiahnutých v tejto časti hry. Levičania sa držali svojho súpera sedem minút. Potom však domáci agresívnou obranou a perfektnou streľbou spoza perimetra získali prakticky rozhodujúci náskok. Komárno v druhom polčase umnou taktickou hrou kontrolovalo priebeh hry. Ak sa Levičania pokúsili o návrat do stretnutia, opory v domácom drese im dokázali vždy kontrovať. Komárno tak bezpečne doviedlo toto stretnutie do víťazného konca a zaslúženie postúpilo do semifinále.

TH: 29/20 - 20/17, Fauly: 22 - 26, Trojky: 14 - 5, Rozhodovali: Fuska, Kúkelčík, Šarišský

Komárno: Djordjevič a Tomič po 20, Vido 15, Bilič 10, Langston 9 (Halada 16, Kuffa 8, Bojanovský 6, Cobb 0)

Povedali po zápase

Richard Ďuriš, tréner Komárna: „Gratulujem svojim hráčom k postupu do semifinále. Aj keď sa to výsledkovo nezdá, každý jeden zápas nás stál enormné množstvo síl, najmä v obrane, ktorá bola základom nášho úspechu. Zároveň ďakujem našim skvelým fanúšikom, ktorí sú našim šiestym hráčom a veľmi nám pomohli či už v Leviciach, alebo v oboch domácich zápasoch. Sme radi, že pokračujeme v sezóne a tešíme sa na semifinále!“

Wayne Langston, hráč Komárna: „Som hrdý na mojich spoluhráčov, ako tento zápas zvládli. Základom úspechu bol hlavne prvý polčas, ktorý sme zvládli vynikajúco. Nielen úspešnosťou streľby spoza trojkového oblúka, ale aj v obrane. Podľa mňa sme si za predvedený výkon v celej sérii postup zaslúžili a už teraz sa tešíme na semifinále. Verím, že podobné výkony bude náš tím predvádzať aj ďalej.“