Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Komárno "zmylo" svojho súpera z palubovky

Basketbalisti úradujúceho vicemajstra MBK Rieker Com-therm Komárno zvíťazili aj v druhom zápase 1. kola play-off našej najvyššej súťaže basketbalistov nad Levicami vysokým rozdielom

Rozohrávač Komárna Farad Cobb uniká trojici brábiacich Levičanov.(Zdroj: Karol Scholtz)

EUROVIA SBL

štvrťfinále

2.zápas

MBK Rieker COM-therm Komárno - BK Levickí Patrioti 103:74 (25:23, 26:14, 32:14, 20:23) - na zápasy 2:0

Obe mužstvá začali trocha nervózne a nepresne. Skôr sa chytili domáci, ktorí získali aj náskok, ale niektorými nepresnosťami v útočnej činnosti umožnili súperovi priblížiť sa na rozdiel dvoch bodov k záveru prvej štvrtiny. Tú druhú začali domáci excelentne a keď zvyšoval Halda v 14. minúte náskok Komárna na rozdiel desiatich bodov, hosťujúci tréner si bral oddychový čas. Ten však Leviciam vôbec nepomohol, Komárno postupne zvyšovalo svoj náskok. Dobrou rotáciou hráčov dokázalo diktovať vysoké tempo a prakticky už do veľkej prestávky bolo o osude stretnutia rozhodnuté. Druhá polovica zápasu už bola z domácej strany miestami aj exhibíciou. Hráči Komárna strieľali dobre aj za tri body, kým hosťom sa nedarilo vôbec nič. K záveru už dostali na domácej strane príležitosť aj hráči z lavičky a domáci fanúšikovia sa dočkali aj populárnej stovky.

TH: 24/21 - 26/19, Fauly: 25 - 22, Trojky: 12 - 3, Rozhodovali: Fuska, Kúkelčík, Pipíška

Komárno: Bilič a Djordjevič po 18, Langston 15, Tomič 13, Vido 0 (Halada 20, Bojanovský 10, Kuffa 7, Cobb 2, Jurčina a Marchyn 0)

Povedali po zápase:

Richard Ďuriš, tréner Komárna: „Sme veľmi radi, že sme zvládli aj tento druhý a veľmi dôležitý zápas v tejto sérii. Všetci vieme, že keby to dopadlo inak, tak by sme si skomplikovali cestu. Pochvala patrí všetkým hráčom, ktorí každú tú jednu svoju minútu sa snažili odovzdať svoje maximum a opäť tímovým výkonom sme prišli k tomuto víťazstvu. Nič však nie je skončené, máme dva dni na to, aby sme sa pripravili na sobotu a uvidíme, ako sa to v Leviciach bude vyvíjať. Určite to však nebude ľahký zápas a ani tento nebol, aj keď sa to tak na výsledku zdá, ale museli sme podať každý svojich sto percent. “

Farad Cobb, hráč Komárna: „Opäť sme zaznamenali jedno veľmi dôležité víťazstvo a sám neviem, ktoré bolo cennejšie, či prvé alebo druhé, pretože obom prikladám rovnakú váhu. Dnes sme súpera takpovediac deklasovali, hrali sme s chuťou, v prvej štvrtine sme ešte mali so súperom problémy, ale od druhej štvrtiny sme získali vedenie a následne aj prevahu a ovládli sme palubovku. Každý hráč podal na ihrisku maximum a to sa prejavilo aj v celkovom skóre. Ideme však ďalej, séria ešte neskončila.“