Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

Nové Zámky odvrátili prvý "mečbal", séria pokračuje

Víťazstvo Nových Zámkov, predĺženie série a fantastický hokej prinieslo štvrté štvrťfinálové stretnutie medzi Novými Zámkami a Banskou Bystricou na novozámockom ľade.

Strojcovia víťazstva Nových Zámkov nad banskou Bystricou vo štvrtom zápase štvrťfinále. V pozadí dvojgólový Matej Paulovič pred ním Ossi Saarinen, ktorý dal víťazný gól.Strojcovia víťazstva Nových Zámkov nad banskou Bystricou vo štvrtom zápase štvrťfinále. V pozadí dvojgólový Matej Paulovič pred ním Ossi Saarinen, ktorý dal víťazný gól.(Zdroj: Roman Guliš)

Tipsport EXTRALIGA

1.kolo play-off

4.zápas

Nové Zámky odvrátili prvý mečbal, séria pokračuje.

HC Nové Zámky – HC 05 Banská Bystrica 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Domáci nastúpili na stretnutie s odhodlaním predĺžiť štvrťfinálovú sériu. Tento svoj zámer začali napĺňať už v 4. minúte, keď pri presilovej poslal brankárom vyrazenú strelu Novotného do siete Paulovič. Hral sa bojovný, vyrovnaný hokej s množstvom osobných súbojov, ale na skóre sa v prvej časti hry už nič nezmenilo. Hostia si do druhej tretiny preniesli časť presilovej hry, v ktorej sa im podarilo vyrovnať po precíznej strele obrancu Rosandiča. Prostredná časť hry sa vyznačovala množstvom vylúčení, ale ďalší gól už nepriniesla. Po necelých troch minútach tretej tretiny sa opäť pri presilovej hre presadil Paulovič, keď po obkorčuľovaní brány pretlačil puk do siete. V polovici tretiny dostali hostia možnosť hrať päťminútovú presilovku, zavreli domácich do ich obrannej tretiny, ale tí sa bránili statočne. Odmenou im bol v 52. minúte únik Saarinena, ktorý svoj samostatný nájazd bezpečne premenil – 3:1. Hostia potom zvýšili aktivitu, tlačili sa do brány, ale gól strelili až pri power play, keď necelé dve minúty pred koncom tečoval Sersenovu strelu od modrej Bortňák. V ďalšom priebehu si už domáci víťazstvo ustrážili.

Góly a asistencie: 4. Paulovič (Novotný, Hudec), 43. Paulovič (Hudec), 52. Saarinen – 22. Rosandič (Hickmott, Skalický), 59. Bortňák (Sersen, Higgs). Rozhodcovia: D. Konc, Novák – Kacej, Výleta. Vylúčenia: 8:7. Využitie: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1151. Strely na bránu: 29:53.

HC Nové Zámky: Lundström (Chovan) – Sandgren, Drtina, Makovský, Tábi, Maier, De. Rehák, Hudec, Do. Rehák – Kučkin, Kytnár, Saarinen – Fábry, Lelkeš, Dubec – McParland, Svoboda, Čaládi – Paulovič, Novotný, Tibenský. Tréner Š. Mikeš.

Povedal po stretnutí

Štefan Mikeš (tréner Nových Zámkov)

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo splniť to, čo som včera sľúbil, teda vyhrať a predĺžiť sériu aj kvôli našim skvelým fanúšikom, čo sa však vôbec nerodilo ľahko. Bolo veľmi dôležité, že sme v zápase aj viackrát viedli, pretože ak sa Bystrica dostane do vedenia, je veľmi ťažko zastaviteľná. Súper potom zvýšil aktivitu, dostal nás pod tlak, dal gól, ale napokon sme to heroicky ubránili. Mali sme tam v závere aj zranených hráčov, dohrávali sme s tromi obrancami. Tým, ktorí to dohrávali patrí obrovská vďaka, odovzdali na ľade maximum.“