Pondelok, 2. október, 2023 | Meniny má Levoslav

Bitku o piate miesto pre MBK rozhodlo predĺženie

Komárno vyhralo veľmi bojovný a dramatický zápas vo Svite.

Záber z predchádzajúceho zápasu Komárna proti Svitu, ktorý sa hral v komárňanskej športovej hale.Záber z predchádzajúceho zápasu Komárna proti Svitu, ktorý sa hral v komárňanskej športovej hale. (Zdroj: Karol Scholtz)

EUROVIA SBL

41.kolo

Iskra Svit – MBK Rieker COM-therm Komárno 92:94 pp (20:19, 20:24, 24:18, 21:24 – 7:9)
Bodový učet stretnutia otvoril trojkou hosťujúci Tomič, keď však už zo zápasu ubehlo viac než poldruha minúty. Do konca prvej štvrtiny sa mužstvá ešte niekoľko krát vystriedali vo vedení, ale prvú štvrtinu napokon vyhrali o bod domáci.
Vzácne vyrovnaný basketbal sa hral aj v druhej štvrtine. Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvoriť výraznejší náskok. Na veľkú prestávku sa šlo za trojbodového domáceho vedenia.
V tretej štvrtine boli viac vo vedení hostia. Hrali tvrdšie, agresívnejšie, ale záver tejto časti hry vyšiel lepšie domácim.
Tesný náskok si domáci udržiavali aj počas 4. štvrtiny, hostia však dokázali v závere vyrovnať a posunúť tak zápas do predĺženia.
V ňom rozhodli Komárňania o svojom víťazstve vďaka rýchlym protiútokom, ktoré pramenili z nepresnej koncovky domácich.
TH: 17/12 – 14/11, Fauly: 17 – 25, Trojky: 8 – 9, Rozhodovali: Zubák, Kúkelčík, Životský
Komárno: Tomič 18, Bilič 12, Langston 8, Vido 4, Halada 0 (Djordjevič 18, Cobb 15, Kuffa 11, Bojanovský 8)

SkryťVypnúť reklamu

Povedali po zápase:

Richard Ďuriš (tréner Komárna): “Je to cenné víťazstvo, po dlhšej dobe sme konečne vyhrali vonku. V závere rozhodla naša lepšia obrana a úspešné protiútoky. Po nepresvedčivejších výkonoch z posledného obdobia, sme sa vrátili k basketbalu, ktorý nás robil úspešnými. Pre diváka to bol skvelý zápas. Pred play off ešte musíme doladiť nejaké detaily.“
Boris Bojanovský (hráč Komárna): “Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas. Svit je hlavne doma veľmi dobrý tím. Nebolo to jednoduché, potiahli sme to až do predĺženia. Som rád, že sme vyhrali. Rozhodlo to, že súper nedal niekoľko otvorených striel, my sme premenili rýchle brejky. Určite sme mali aj kúsok šťastia. Hrali sme tvrdo celý zápas, víťazstvo sme si zaslúžili.“

Ostatné výsledky 41.kola: Prievidza – Levice 79:67, Inter – Lučenec 106:66, Handlová – Nitra 101:74, Spišská Nová Ves – Karlovka 61:71. Košice mali voľno.

11. Nitra 37 3 34 2506:3468 39

Program 42.kola: Nitra – Svit, Karlovka – Prievidza, Komárno – Spišská Nová Ves, Lučenec – Košice, Levice – Inter. Nitra má voľno.

Program 43. kola: Inter – Prievidza, Košice – Levice, Handlová – Lučenec, Komárno – Karlovka, Spišská Nová Ves – Nitra. Svit má voľno.⋌