Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Martinčanov načal Kučkin

Novozámockí hokejisti boli v poslednom domácom zápase základnej časti úspešní.

Z tejto akcie gól nepadol hoci Kytnár (19) a na zemi ležiaci Pavlovič martinskej obrane a brankárovi Dzubinovi poradne zavarili.(Zdroj: Roman Guliš)

53.kolo

HC Nové Zámky – MHC Martin 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Domáci začali od podlahy a už na začiatku prvej tretiny si vytvorili niekoľko vyložených šancí, pričom pri niektorých nedokázali puk dopraviť ani do prázdnej brány. Streleckú smolu však prelomil v 14. minúte Kučkin, ktorý ukázal, prečo ho novozámocké tribúny milujú. Jeho individuálna akcia bola skutočnou hokejovou lahôdkou - 1:0. Dzubina v bránke Martina sa nestačil po prvom góle ani poriadne spamätať a už musel lovil puk zo svojej siete opäť, úspešným strelcom bol ešte v tej istej minúte Lelkeš. Hostia v prvej tretine pred Lundströmovou bránou veľa vody nenamútili.

Druhá tretina sa niesla taktiež v znamení Novozámčanov, ktorí zvýšili svoje vedenie na 3:0 v 27. minúte, keď si brankára hostí vychutnal Lelkeš. Martinčania po treťom inkasovanom góle trocha ožili. Pomohla im aj presilová hra, v ktorej krátko po polovici stretnutia znížil Salija. Tento gól však zdravo nahneval domácich, ktorí zapli na vyššie obrátky, vytvorili si tlak, z ktorého Čaládi zvýšil prudkou strelou pod brvno na 4:1.

Tretia časť hry bola v podaní hostí najlepšia. Nádej na lepší výsledok vykresal pre nich v 46. minúte fínsky legionár Pulli. V ďalšom priebehu zápasu už gól nepadol, hoci šance na to pred oboma bránkami boli. Na výsledku nezmenila nič ani záverečná power-play Martinčanov.

Góly a asistencie: 14. Kučkin (Hujsa), 14. Lelkeš (Novotný), 27. Lelkeš (Kučkin), 37. Čaládi (Saarinen, Kytnár) – 31. Salija (Markovič, Koyš), 46. Pulli (Rapáč). Rozhodcovia: Peter Jonák, Peter Stano – Michal Orolín, Andrej Bogdaň. Vylúenia: 4:4. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1968. Strely na bránu: 33:27.

HC Nové Zámky:Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Maier, Den. Rehák, Novotný, Tibenský, Makovský – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Hujsa, Hudec, Kučkin – McParland, Lelkeš, Čaládi – Dubec, Dom. Rehák, Fábry. Tréner Š. Mikeš.

Hlas po stretnutí

Štefan Mikeš (tréner Nových Zámkov)

Prvé dve tretiny boli z našej strany veľmi dobré, pomohli nám dva zlepené góly, ktoré sme dali. Je treba povedať, že v tej druhej časti hry súper dobre bránil, hrali sme skôr taký rohový hokej, šancí sme mali menej ako v prvej tretine. V tej tretej sme sa trocha zľakli, keď súper znížil, ale zápas sme i tak zvládli a zaslúžene ho vyhrali. Dúfam, že nám to pomôže v nedeľňajšom zápase v Trenčíne, v ktorom pôjde o všetko. Na tento zápas sa osobne teším a dúfam, že aj chlapci. Verím, že sa dokážeme správne namotivovať a dúfam, že do play-off napokon postúpime my.“

Ostatné výsledky 55. kola: Košice – Nitra 6:1, Banská BystricaZvolen 3:4 pp., Liptovský Mikuláš – Trenčín 2:4, Poprad – Žilina 3:2 pp.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto