Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Z halových majstrovstiev zatiaľ dve striebra a jeden bronz

Na februárových halových Majstrovstvách Slovenska v atletike získali pretekári AC Nové Zámky dve strieborné a jednu bronzovú medailu

Karol Dráfi - víťaz behu na 1500 metrov(Zdroj: archív)

Ako prvý bol dvojdňový šampionát mužov a žien 18. A 19. februára v bratislavskej hale Elán, kde mala slovenská atletická špička poslednú možnosť na plnenie limitov na belehradské halové Majstrovstvá Európy, ktoré sa konali uplynulý predĺžený víkend. Z Novozámčanov sa tu najviac darilo dvojici pretekárov Veronike Babiczovej, vekom ešte len juniorke a Tomášovi Kubejovi. V. Babiczová v kvalitných časoch a osobných rekordoch bola šiesta v behu na 200m za 26,76, na 400m dosiahla čas 1:01,03 a tým aj siedme miesto a v najkratšom šprinte na 60 m obsadila 8. priečku časom 8,16. T. Kubej pridal 6. miesto v behu na 3000 m v čase 8:57,41 a siedme miesto v behu na 1500 m za 4:12,29. Posledné bodované 8. miesto získal ešte v behu na 3000 m časom 9:09,39 Tadeáš Fazekaš.

O týždeň neskôr malo v sobotu svoje majstrovstvá mladšie žiactvo a v nedeľu zas dorast. O jedinú bronzovú medailu medzi mladším žiactvom sa zaslúžil Dominik Gajdáč v behu na 60 m v kvalitnom osobnom rekorde 8,05, ku ktorému pridal ešte šieste miesto v skoku do diaľky výkonom 457 cm. Dve štvrté miesta získala dvojica pretekárok Angelika Šranková a Liana Melíšková. A. Šranková v behu na 600 m časom 1:50,81, keď jasne zvíťazila v nenasadenom B – behu, v prípade jej behu v silnejšom A behu mala určite minimálne na 3. miesto. L. Melišková získala toto nepopulárne miesto vo vrhu guľou výkonom 7,64 m. Bodované 5. miesto pridala ešte štafeta dievčat na 4 x 200 m v zložení Veronika jezsová, Dominika Malovecká, Lea Prohácková a Orsolya Szabó časom 2:06,64. Medailovo boli úspešnejší dorastenci, ktorí získali dve strieborné medaile. V behu na 1500 m potvrdil svoju dobrú tohtoročnú formu Karol Dráfi a na zisk druhého miesta si musel zabehnúť osobný rekord 4:21,32. Svoju premiérovú medailu z majstrovstiev Slovenska získal v trojskoku talentovaný Dominik Pán druhým miestom za výkon 10,87 m. V skoku do výšky skončila žiačka Janka Kusyová na 4. mieste skokom 155 cm.

1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať