Utorok, 23. apríl, 2019 | Meniny má Vojtech

Na úvod nadstavby, Štart bodovo naprázdno

Hádzanári novozámockého Štartu nezačali dobre nadstavbovú časť extraligy, keď v prvých dvoch zápasoch nezískali ani bod.

„Streďák“ HC Štart Gabriel Vadkerti (pri lopte) burcoval svojich spoluhráčov, ale Novozámčanom v závere nervozita zväzovala ruky a tak sa z víťazstva tešili Považania.„Streďák“ HC Štart Gabriel Vadkerti (pri lopte) burcoval svojich spoluhráčov, ale Novozámčanom v závere nervozita zväzovala ruky a tak sa z víťazstva tešili Považania.(Zdroj: Roman Guliš)

HÁDZANÁ

EXTRALIGA – nadstavbová časť
Skupina o 1. – 6. miesto

Dohrávka 1.kola
HC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica 26:29 (12:13)
Na začiatku 9. minúty viedli domáci Hricišonovým gólom 5:2 a to bol aj najväčší rozdiel medzi oboma súpermi v prvom dejstve. Až do záveru polčasu sa mužstvá striedali vo vedení, ťahali sa o každý gól.
Po zmene strán to boli opäť domáci, ktorí odskočili svojmu súperovi na tri góly (44. minúte 22:19), ale akoby sa príliš uspokojili s týmto stavom. Poľavili v koncentrácii, zlyhávali v obrane aj v útoku, čo Považania dokonale využili a strelili päť gólov po sebe. Ako sa neskôr ukázalo, bola to zlomová fáza stretnutia.
Štart sa ešte snažil do konca zápasu čo to urobiť s výsledkom, avšak jeho hra bola častokrát v útoku veľmi nepresná a tak si hostia poľahky dokráčali v závere k zaslúženému víťazstvu.
Priebeh: 1:2, 5:2, 5:5, 7:8, 10:8, 12:12, 12:14, 17:17, 20:17, 22:20, 22:24, 24:28, 26:28
Rozhodovali: Budzák, Záhradník, pokutové hody: 3/3 – 3/3, vylúčenia: 3 – 6, 400 divákov.
ŠTART: Pavlovič, Košč – M. Kocák, Hriňák 1, Gyurics, Masaryk, Vadkerti 5, Demovič 2, Hricišon 1, Straňovský 3/3, Boris, Ficza 1, Ľoch 7, Tilandy, Barus, Minarovič 6. Tréner P. Sporni.

Povedal po zápase

Peter Sporni (tréner HC Štart)
„Tento zápas sme mohli a aj mali vyhrať. Chlapcom nemožno uprieť snahu, avšak dôležité momenty, keď sa lámal zápas, bohužiaľ nezvládli. V závere sme chceli náskok súpera zlikvidovať, avšak o túto možnosť nás pripravili nepresnosti a hrubé chyby, ktorých sme sa dopustili.“

2.kolo
HK Agro Topoľčany – HC Štart Nové Zámky 28:24 (13:12)
Úvod poznačili nepresnosti na oboch stranách, v 2. minúte otvoril skóre Cigáň – 1:0. O tri minúty zvýšil Ivanytsia na 2:0, aby Žilinčík po trháku upravil na 3:0. Domáceho Javorčeka prekonali hostia až v 6. minúte – 3:1. N. Zámky do 8. minúty vyrovnali na 3:3 a Stráňovsky zo sedmičky posiela hostí po prvýkrát do vedenia – 3:4. Minarovič v 11. minúte zvyšuje už na 3:5. Päťgólovú šnúru hostí v 12. minúte zastavil Ivanytsia počas presilovky – 4:5.
V 17. minúte Michalka vyrovnáva na 6:6 a ten istý strelec posiela domácich aj do vedenia – 7:6. V 21. minúte zvyšuje Cigáň na 9:7. O minútu šiel do úniku Žilinčík, ale fauloval ho M. Kocák, za čo dostal červenú kartu. Klačanský nariadený sedmičku nepremenil. Hra sa priostrila, pribudli vylúčenia, po faule Kuchera zostal ležať na zemi Stráňovský, sedmička Vadkertiho znamenalo zníženie – 10:9.
Hostia hrali zároveň presilovku šiestich proti štyrom, ale Javorček svoj tím podržal. V 26. minúte pri ďalšej presilovke hostí vyrovnal Stráňovsky na 10:10.
Kucher strieľa gól na 11:10, ale po prísnych vylúčeniach hrajú domáci opäť len štyria, skvelý Javorček ale drží domáce Agro. Cigáň zo sedmičky upravuje na 12:10. , ale hostia v záverečných sekundách znižujú na polčasových 13:12.
Stráňovsky hneď po zmene strán vyrovnáva – 13:13, Minarovič po brejku posiela hostí do vedenia – 13:14. Pavlovič v bránke hostí pridal tri zákroky, no prvý gól Agra v druhom polčase zaznamenal Žilinčík až v 37. minúte – 14:14. V ďalšom priebehu boli hostia vždy o gól vpred. Až v 46. minúte Cigáň z pokutového hodu posiela Agro do vedenia – 20:19 a hneď po ďalšom útoku zvyšuje Miženko z krídla na 21:19.
V 49. minúte mohol vyrovnať Stráňovsky, triafa ale mimo zo sedmičky, na druhej strane Miženko vracia domácim dvojgólový náskok. V 50. minúte prišiel trhák Ivanytsiu, ktorý znamenal vedenie 23:20. V 57. minúte Ďurček zvyšuje už na 26:22. Miženko aj napriek oslabeniu upravuje na 27:23, aby následne výborný zákrok predviedol Javorček. A po dvoch prehrách tak Agro konečne boduje naplno, keď v závere obe mužstva pridali ešte po góle – 28:24.
Rozhodovali Cipov – Klus, vylúčenia 9 – 3, ČK: 22. M. Kocák (N. Zámky) za faul, pokutové hody: 3/2 – 4/3, 580 divákov.
Priebeh: 1:0, 3:5, 7:7, 10:8, 10:10, 12:10, 13:14, 16:17, 19:19, 23:20, 26:22, 27:23.
ŠTART: Pavlovič, Košč – M. Kocák, Hriňák, Gyurics, Masaryk, Vadkerti 4/2, Hricišon 3, Straňovský 3/1, Boris, Ficza 3, Ľoch, Tilandy, Barus, Minarovič. Tréner P. Sporni.

Peter Sporni (tréner HC Štart):
„Po prvom polčase sme mohli vyhrávať o tri – štyri góly, žiaľ nestalo sa tak. Opäť sme nezvládli záver zápasu, keď nám dal súper po brejkoch rozhodujúce góly. Škoda, myslím si že domáci boli dnes pre nás hratelným súperom.“

Ostatné zápasy 2. kola boli odložené Hlohovec – Považská Bystrica (1.3.), Prešov – Šaľa 8.3.

1. Prešov 19 17 1 1 668:449 35
2. Šaľa 19 13 2 4 606:495 28
3. Topoľčany 20 11 3 6 591:503 25
4. P. Bystrica 19 12 1 6 530:469 25
5. N. Zámky 20 12 1 7 592:545 25
6. Hlohovec 19 10 0 9 535:476 20

Program 3. kola: 4.3 Nové Zámky – Prešov, Považská Bystrica – Topoľčany, Šaľa – Hlohovec