Nedeľa, 23. júl, 2017 | Meniny má Oľga

Päťsetovú bitku vyhrali Košice

V sobotňajšom zápase extraligy mužov sa v skupine o 1. – 5. miesto hral zápas medzi domácim Komárnom a hosťujúcimi Košicami, ktoré päťsetovú bitku rozhodli pre seba.

Košičania si z Komárna vezú víťazstvo a dva body.(Zdroj: VK KDS)

VOLEJBAL

EXTRALIGA
7. kolo skupiny o 1. - 5. miesto
VK Spartak UJS Komárno – VK KDS Šport Košice 2:3 (-22, 19, 25, -22, -11)
Komárno vstúpilo do zápasu lepšie a vypracovalo si náskok 4:1, no Košičania sa súpera držali stále na dostrel. Okamžite po technickom oddychovom čase hostia otočili na 13:12, no domáci z 13:15 tiež získali vedenie 16:15 pri podaní Hrušíka. Vyrovnaný set vyústil až do dramatickej koncovky, kde bol stav 19:19, no hostia odskočili na 22:20 a tento malý náskok im stačil na zisk prvého setu.
Po vyrovnanom úvode druhého setu sa ako prví dostali do malého trháku domáci pri stave 10:6 a aj neskôr to boli domáci, ktorí diktovali tempo setu. Viedli v ňom už 15:11 a definitívu dali pri stave 19:13. A hoci pri stave 23:15 mali menšie problémy pri zakončení setu, nikto nepochyboval, že sa stane domácou korisťou.

Psychicky lepšie na tom po druhom sete bolo Komárno a potvrdilo to aj v úvode toho tretieho. Rýchlo si vybudovalo náskok 6:2, ale Košice bojovnosťou vyrovnali a 8:8. Potom sa domáci odpútali opäť na 10:8, vzápätí bolo 10:10, no zverenci Miroslava Palguta zabrali ešte viac a pri vedení 13:10 a 17:13 mali úspech na dosah. Komárnu nestačilo ani vedenie 19:15 na pokojné ukončenie setu, pretože nezlomní Košičania otočili na 23:21. V dramatickom závere predsa len zužitkovalo Komárno svoju miernu prevahu v tomto sete a využilo svoj štvrtý setbal a pri vedení 2:1 na sety mali navrch.

Vyrovnaný zápas pokračoval. Družstvá sa držali plece pri pleci, aj preto neprekvapil stav 6:6 alebo 10:10. Komárno sa ako prvé dostalo do trháku 13:10 a aj 14:11, päť bodov v rade však dostali Košice do hry. A keď viedli už 19:15, boli blízko tajbrejku. V tejto fáze sa pre zmenu nevzdalo Komárno a zo 16:21 stiahlo na 21:22. Košice však napokon koncovku zvládlo lepšie a išlo sa do tajbrejku.

Tam sa podľa očakávania hral taktiež vyrovnaný volejbal a mužstvá sa snažili nerobiť zbytočné chyby. Domáci viedli 7:5, ale súper otočil na 7:8 a aj keď bol stav 10:10 ako sa na pravú drámu patrí, od tohto momentu bodovali trikrát po sebe hostia, preto sa právom mohli tešiť zo zvládnutého záveru celého stretnutia.

Zápas trval: 128 minút, rozhodovali: Juráček, Sarka.
Komárno: Halanda 18, M. Hukel 8, Stefanovič 0, Janušek 2, Demčák 2, Ilič 27, libero Pápai (Hrušík 13, Podstupka 2, Sťahuliak 2, Kazmierczak 3). Tréner: M. Palgut.

Povedal po stretnutí

Miroslav Palgut, tréner Komárna: „Ušiel nám prvý set, kde sme zo začiatku hrali veľmi dobre, no našou nekoncentrovanosťou piatimi chybami na útoku a piatimi pokazenými servismi sme dali príležitosť Košiciam. V druhom sete to bolo v poriadku, dostali sme sa do toho, ale potom opäť prišla naša nesústredenosť a Košice hrali následne dobre. My sme odišli totálne svojim morálom. Bol to z našej strany nezodpovedný výkon a som z nášho výkonu sklamaný. “

1. Nitra 21 20 1 61:11 59
2. Prešov 21 15 6 54:23 47
3. Prievidza 21 14 7 45:27 42
4. Košice 21 14 7 42:37 36
5. Komárno 22 8 14 34:48 26

Program 8.kola: 24.2. Prievidza – Prešov, 25.2. Košice – Nitra, Komárno má voľno.
Program 9.kola: 26.2. Prešov – Košice, Nitra – Komárno. Prievidza má voľno.