Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

V krajskom derby definitíva pre Nové Zámky až v samom závere

V poslednom domácom zápase základnej časti našej najvyššej súťaže, si Nové Zámky poradili s Nitrou.

Pri lopte Marcel Gašparík, ktorý prispel jedným gólom k víťazstvu Novozámčanov nad Nitrou v pomere 8:5. Pri lopte Marcel Gašparík, ktorý prispel jedným gólom k víťazstvu Novozámčanov nad Nitrou v pomere 8:5. (Zdroj: Kristián Molnár)

I. LIGA
17.kolo
MFK Tupperware Nové Zámky – MFsK Nitra 8:5 (3:2)
Krajské derby začali lepšie domáci, ktorí niekoľko svojich šancí v úvode nevyužili. Presadil sa až v 8. minúte Horáček, ktorý zúžitkoval Bombiczovu nezištnú prihrávku.
Po inkasovanom góle sa osmelila aj Nitra a neraz bolo horúco aj pred Blaškovičovou bránou. V 15. minúte sa peknou individuálnou akciou prezentoval Peter Procháczka a s prehľadom vyrovnal.
Na zvrat potrebovali Nitrania iba niekoľko sekúnd, keď Snopova strela skončila prispením domáceho obrancu v sieti – 1:2. Hosťom však tesný náskok do prestávky nevydržal, o čo sa postarali najskôr Letko a potom v záverečnej minúte polčasu Horáček.
Z druhého dejstva neuplynuli ani dve minúty a Gašparíkovým gólom odskočili domáci svojmu súperovi prvýkrát v zápase o dva góly. Odpoveď Nitranov však nenechala na seba dlho čakať, keď Bratský po štandardnej situácii trafil nechytateľne šibenicu – 4:3.
Novozámčania však mali v tomto zápase vo svojich radoch dvoch kanonierov a to Horáčka a Letka, ktorí svojimi gólmi získali pre svoj celok zdanlivo komfortný trojgólový náskok. Potom sa však hra prelínala z jednej strany na druhú, čo vyhovovalo skôr Nitranom.
V 29. minúte si domáci Oršolík nešťastne vrazil odrazenú loptu od žrde do vlastnej siete a o tri minúty po góle Tomáša Kováčika to už bolo opäť iba o gól. Domáci však v závere pridali na dôraze a drámu nepripustili. Nitranom nepomohla ani hra bez brankára.
Góly: 8., 20. a 24. Horáček, 18., 27. a 39. Letko, 22. Gašparík, 37. Molda – 15. P. Procháczka, 16. Snop, 23. Bratský, 32. Kováčik
Rozhodovali: Bohuň, Šľapka, ŽK: A. Procháczka (MFsK), 100 divákov.

MFK: Sládeček, Blaškovič – Oršolík, Bombicz, Letko, Gašparík, Szmicsek, Molda, Horáček, Varga.

MFsK: Hanakovič – S. Kováčik, Pavela, T. Kováčik, Snp, Kluka, Bratský, A. Procháczka, P. Procháczka, Maršala.

Ostatné výsledky 17. kola: Banská Bystrica – Wild Boys 3:7, Slov-matic – FTVŠ UK 9:1. Levice – Podolie 9:3, Žilina – Pinerola 2:2
10. Nitra 17 0 3 14 38:95 3 -21

Program 18. kola: 24.2. Pinerola – Slov-matic, Nitra – Bsanská Bystrica, FTVŠ UK – Levice, Wild Boys – Žilina, 25.2. Podolie – Nové Zámky.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.